Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, Mute_ είπε

Ξέρει κανείς τι μάρκα βάζει η carglass; Φίλος μου είπε να μην βάλω στην carglass αλλά στε αντιπρόσωπο της llumar.

Madico ή xpel ανάλογα το υποκατάστημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να έχει τοποθετήσει σε Σέρρες ή Κοζάνη, να μας πει εμπειρίες? Στο επίσημο της llumar που είδα, μου δίνει σαν εξουσιοδοτημενο συνεργάτη την carglass στην Κοζάνη! Είχα την εντύπωση ότι μόνο madico, αντε και xpel δουλεύουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Christos Vvs είπε

Υπάρχει κάποιος που να έχει τοποθετήσει σε Σέρρες ή Κοζάνη, να μας πει εμπειρίες? Στο επίσημο της llumar που είδα, μου δίνει σαν εξουσιοδοτημενο συνεργάτη την carglass στην Κοζάνη! Είχα την εντύπωση ότι μόνο madico, αντε και xpel δουλεύουν... 

Πάρε τηλέφωνο και ρώτησε τον , ειδικά στα επαρχιακά καταστήματα υπάρχουν συμφωνίες για συνεργασία για μείωση κόστους κτλ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Christos Vvs είπε

Υπάρχει κάποιος που να έχει τοποθετήσει σε Σέρρες ή Κοζάνη, να μας πει εμπειρίες? Στο επίσημο της llumar που είδα, μου δίνει σαν εξουσιοδοτημενο συνεργάτη την carglass στην Κοζάνη! Είχα την εντύπωση ότι μόνο madico, αντε και xpel δουλεύουν... 

Kοζάνη βγάζει τον Καραγιαννίδη. (llumar)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο κατάστημα στο Χαλανδρι με αντηλιακες μεμβράνες,Παπαρρηγοπούλου 20Α Tint Town Το παιδί το γνώρισα μέσα από την ηλεκτροκίνηση.

Ειναι στο χώρο 17 χρόνια απ ότι μου είπε.

Τοποθετει αντηλιακες μεμβράνες της Xpel κ βάζει κ μπροστινό παρμπρίζ.Εγώ έβαλα στο δικο μου ένα 307 cc μπροστινό και πλαϊνά την XR (μεσαία κατηγορία) στα 260€

Φέρνει 3 κατηγορίες HP  μεταλλικές - XR Nanoceramic -XR Plus multilayer Nanoceramic 

Οποία μεμβράνη διαλέξεις στις μετράει μπροστά σου να σου δείξει ότι με βάση τα χαρακτηριστικά της σειράς που πληρώνεις αυτή σου βάζει.

Απίστευτη διαφάνεια έτσι είσαι σίγουρος πως παίρνεις αυτό που πληρώνεις.

Το αποτέλεσμα της δουλειάς άριστο η τιμές για αυτό που βάζεις τίμιες

D75B03F6-9D7A-4F2B-BE05-85F9D916FC50.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπροστα ημουν,ξεκουμπωσε την πανω γλυστρα μονο για να περασει η μεμβρανη πιο κατω απο την τσιμουχα για να μην βρισκει.Πιστοποιητικο ναι κανονικα για Κτεο.

Παντως το μπροστινο ειχα ρωτησει κ αλλου κ δεν το αναλαμβαναν λογο βαθμου δυσκολιας επειδη εχει μεγαλη καμπυλη.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/7/2022 στις 7:39 ΜΜ, smyrali είπε

εγώ ξέρω ότι το τζάμι και απο τις 2 πλευρες έχει την ιδια θερμοκρασία όταν βαζω το χερι μου....δυστυχώς το IR που κόβει η 75αρα είναι ελάχιστο...

Σύμφωνα με αυτο το τζάμι απορροφά όλη τη θερμότητα και δεν την αφήνει να περασει μεσα. Στο αυτοκινητο δεν θα συμβει να σπασει γιατι εχουν υποστει επεξεργασια σκληρυνσης.

 

Επεξ/σία από bjj-p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bjj-p είπε

Σύμφωνα με αυτο το τζάμι απορροφά όλη τη θερμότητα και δεν την αφήνει να περασει μεσα. Στο αυτοκινητο δεν θα συμβει να σπασει γιατι εχουν υποστει επεξεργασια σκληρυνσης.

μόνο η ανάκλαση παίζει ρόλο , στην απορρόφηση την θερμοκρασία την απορροφά το τζάμι και δε σκάει πάνω σου απευθείας απο τον ήλιο αλλά ένα μέρος της διαχέεται πάλι στο αμάξι

Γιαυτό και σε τεστ με μεμβράνες και χωρίς , ένα αμάξι (είτε σκούρο είτα ανοιχτόχρωμο) αφημένο στον ήλιο πιάνει ακριβώς ίδιες θερμοκρασίες μετά απο ώρα . Απλά αυτό με τις μεμβράνες καθυστερεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως πέρασα nanoceramic black pearl 70% στην carglass και τα παλικάρια μου πέρασαν όλο το αυτοκίνητο εκτός παμπριζ. Μου έκαναν τιμή σχεδόν όσο ήταν της προσφοράς με τις απλές πίσω. 

Αμφιταλαντευομουν ανάμεσα στις πιο σκούρες απλές αλλά προτίμησα την ποιότητα. 

Επεξ/σία από Mute_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2022 στις 8:08 ΜΜ, korakios είπε

μόνο η ανάκλαση παίζει ρόλο , στην απορρόφηση την θερμοκρασία την απορροφά το τζάμι και δε σκάει πάνω σου απευθείας απο τον ήλιο αλλά ένα μέρος της διαχέεται πάλι στο αμάξι

Γιαυτό και σε τεστ με μεμβράνες και χωρίς , ένα αμάξι (είτε σκούρο είτα ανοιχτόχρωμο) αφημένο στον ήλιο πιάνει ακριβώς ίδιες θερμοκρασίες μετά απο ώρα . Απλά αυτό με τις μεμβράνες καθυστερεί

δεν ειπα κατι διαφορετικο. απαντησα στο γιατι απο τη μεσα μερια και απο την εξω του τζαμιου η αισθηση ειναι ιδια.

 

στο παρακάτω τεστ φαινεται οτι τα εργοστασια εχουν και καποια φιλτρα uv και ανακλαση ακτινοβολιας και σκουροτητα.

γιαυτο θα πρεπει να συνυπολογιζεται η σκουροτητα τη μεμβρανης σε αυτη του τζαμιου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα σήμερα llumar supercool dark (ένα στάδιο πριν το very dark που είναι το πιο σκούρο που υπάρχει στη llumar) με 214 ευρώ σε όλα τα τζάμια εκτός παρμπρίζ. 

Είχα βάλει και στο άλλο μου αμάξι πριν 2 χρόνια και έμεινα ευχαριστημένος οπότε ξαναπήγα εκεί.

Επεξ/σία από Bomber-21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Έβαλα σήμερα llumar supercool dark (ένα στάδιο πριν το very dark που είναι το πιο σκούρο που υπάρχει στη llumar) με 214 ευρώ σε όλα τα τζάμια εκτός παρμπρίζ. 

Είχα βάλει και στο άλλο μου αμάξι πριν 2 χρόνια και έμεινα ευχαριστημένος οπότε ξαναπήγα εκεί.

Σε αυτα τα λεφτα μπορουσες να βαλεις νανοκεραμικη σε αλλες εταιρειες κ η διαφορα ειναι χαοτικη οσο αφορα την ζεστη.

Οπως κ να εχει καλοφόρετες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόκειται να τοποθετήσω αντηλιακές μεμβράνες σε ένα 3θυρο seat ibiza. Οι μάρκες που έχω καταλήξει είναι η LLUMAR (υποκατάστημα LLUMAR) και η ASWF - American Standard Window Film (ΦΙΛΗΣ GLASS).
Έχετε κάποια εμπειρία από τα ανωτέρω καταστήματα ή κάποια άλλη μάρκα να προτείνετε; Οι τιμές που πήρα έιναι 159 για LLUMAR SuperGlance και 130 για ASWF.

Επεξ/σία από vaggelisthesgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...