Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^ Δεν είπα ότι με μια μεβράνη μετατρέπονται τα τζάμια σε αλεξίσφαιρα.

Σε πολλές καταχωρήσεις ωστόσο αναφέρουν μια ήπια αναβάθμιση της ασφάλειας σε βανδαλισμούς και διαρρήξεις.

Το τζάμι σκέτο θρυμματίζεται ενώ με τη μεμβράνη όχι.

ΑΝ γίνει τέτοια τράκα που φρακάρουν οι πόρτες και ΑΝ έχω τις αισθήσεις μου προφανώς θα θέλω να απεγκλωβιστώ  από μόνος μου και όχι να περιμένω να με βγάλουν.

Το θετικό μέρη στιγμής είναι ότι δεν έχει ακουστεί κάποιο πρόβλημα, γι'αυτό έκανα την ερώτηση μήπως ξέρουμε κάτι παραπάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

53 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς γυαλιά με πολωτικούς φακούς σε συνδυασμό με αντηλιακές μεμβράνες;

Έχουμε γράψει σχετικά πιο πίσω 

polarised φακοί πιθανώς να έχεις ουράνιο τόξο κτλ,   εγώ βλέπω ρομβους στο πορτ μπαγκάζ μέσω του (ηλεκτροχρωματικου) καθρέπτη

αν συνηθίσει το μάτι δε το παρατηρείς ιδιαίτερα.... αλλά αν σου μπει στο μυαλό η σκέψη κι η εικόνα δε βγαίνουν 😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/3/2023 στις 7:55 ΜΜ, Maurikycli είπε

Αν γίνει τράκα και φρακάρουν οι πόρτες, πόσο εύκολα σπάνε τα τζάμια με τις μεμβράνες για να γίνει  απεγκλωβισμός 😕 

Δεν δημιουργούν κάποιο πρόβλημα οι μεμβράνες. Αντίθετα, μπορεί να κρατήσουν και μεγάλο κομμάτι του τζαμιού από το να σκορπίσει και να δημιουργήσει μικροτραυματισμούς από τα θραύσματα.

Το τζαμί σπάει το ίδιο δύσκολα αν δεν πας με τον σωστό τρόπο είτε έχεις μεμβράνη είτε όχι.

Μιλάω εκ πείρας. (Όχι δεν τα σπάω εγώ στα πάρκινγκ των προαστιακών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από ΄μενα.

Εγώ πάλι είμαι λίγο φοβιτσιάρης σε ό,τι αφορά την τροχαία σε σχέση με τα επιτρεπτά όρια. Έχω ένα renault clio , έκδοση techno καινούργιο και τα πίσω πρέπει να είναι 20-30% (φιμέ κρύσταλλο-όχι μεμβράνες εργοστασιακά) .


Έχω πρόταση στα 220€ για την Prime XR και αν θέλω στο μπροστινό παρμπρίζ (διάφανη πάντα) άλλα 100€ ή 150€ (prime xr/prime xr plus).
Έχει και πιο ακριβή σειρά Prime Xr plus , αλλά 350€ και με μπροστινό παρμπρίζ πάμε στα 500€. Αυτός βρίσκεται στο Χαλάνδρι και λέγεται tint town και τον βρήκα τυχαία googlάροντας.


Δεύτερή μου επιλογή είναι η autofilms στο ψυχικό που επίσης φαίνονται καλοί και με πιο προσιτές τιμές απ' όσο βλέπω στο site. Με τον δεύτερο δεν έχω μιλήσει, ενώ με τον πρώτο μόνο τηλεφωνικώς.

Προς το παρόν, πάω εντελώς στα τυφλά χωρίς καμία σύσταση...


 

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει προσφορά στην carglass για όποιον ενδιαφέρεται:

https://www.carglass.gr/τρέχουσες-προσφορές-carglass/spring-sales-2023-εκπτώσεις-έως-50
 

Δεν ξέρω αν συμφέρει και αν είναι όντως προσφορά, πάντως θα με ενδιέφερε αν μπορούσα να βάλω μπροστά τις 50αρες αλλά αυτοί βάζουν μόνο ότι λέει ο νόμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Τρέχει προσφορά στην carglass για όποιον ενδιαφέρεται:

https://www.carglass.gr/τρέχουσες-προσφορές-carglass/spring-sales-2023-εκπτώσεις-έως-50
 

Δεν ξέρω αν συμφέρει και αν είναι όντως προσφορά, πάντως θα με ενδιέφερε αν μπορούσα να βάλω μπροστά τις 50αρες αλλά αυτοί βάζουν μόνο ότι λέει ο νόμος.

Μπροστά 50αρα υπερβολή βάλε 75,και γιατί car glass συγκεκριμένα; Πανάκριβοι χωρίς λόγο...μακριά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Μπροστά 50αρα υπερβολή βάλε 75,και γιατί car glass συγκεκριμένα; Πανάκριβοι χωρίς λόγο...μακριά 

 

Σε δυο αυτοκίνητα είχα βάλει μπρος πίσω 50αρα νανοκεραμικη madico. Μια χαρά ήταν, έβλεπες από μέσα τέλεια και απέξω σχεδόν τίποτα. Για εμένα η 50αρα είναι η χρυσή τομή. Άσχετα που δεν βάζει η carglass.

Απλώς είδα την προσφορά και είπα να την ποστάρω, δεν έχω βάλει ποτέ σε αυτούς και δεν έχω ρωτήσει για τιμές, αύριο θα περάσω να μου πουν για το kamiq που ψάχνομαι να βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 αμάξια έχουμε ντύσει στη carglass τη τελευταία 5 ετία ,απόλυτα ευχαριστημένοι,όλα  βάσει νόμου όπως και θέλαμε ,με βιβλιαράκια-αυτοκόλλητακια,εχει και πρόγραμμα €πιστροφή eurobank.

Για την έρευνα αγοράς που είχα κάνει ήταν πολύ καλές οι  τιμές τους,ειδικά στις περιόδους αυτές των προσφορών τους.

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρασα και ρώτησα σήμερα στην carglass που είναι κοντά στο σπίτι μου στη Συγγρού. Βάζουν xpel μπροστά την 75αρα νανοκεραμική, πίσω ότι θέλεις αλλά ΟΧΙ νανοκεραμική, επίσης δεν περιλαμβάνεται στην προσφορά το μπροστινό παρμπρίζ. Για το kamiq μου είπε από 310 ευρώ στα 155 με 8 χρόνια εγγύηση.

Δεν μπορώ να πω ότι μου φαίνεται προσφορά όταν ρώτησα στο Στεργίου που είχα ξαναβάλει και μου είπε πάλι για το kamiq 200 madico black pearl νανοκεραμική παντού και με εγγύηση εφόρου ζωής.

 

Επεξ/σία από kaktos77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Κάτω από 70% στα τζάμια οδηγού-συνοδηγού που είναι το υποτίθεται επιτρεπτό όριο δεν σε γράφουν; Εγώ έλεγα για 50% , αλλά είμαι κότα!

Όσες φορές με σταμάτησαν ποτέ δεν μου ανέφεραν κάτι για τις μεμβράνες, βέβαια δεν είχα ποτέ την τελείως μαύρη που προκαλεί αλλά δεν είχα και την νόμιμη. Νομίζω είναι καθαρά θέμα τύχης και που θα πέσεις όλα αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Κάτω από 70% στα τζάμια οδηγού-συνοδηγού που είναι το υποτίθεται επιτρεπτό όριο δεν σε γράφουν; Εγώ έλεγα για 50% , αλλά είμαι κότα!

εδω και 15 χρόνια έχω 20% μπροστά/πίσω σε 3 αυτοκίνητα. θέμα φωτοευαισθησίας όχι "καγκουριας" 

όσες φορές με έχουν σταματήσει δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. φροντίζω βέβαια να είμαι τυπικός,να κατεβάζω τα μπροστινά παραθυρα όταν σταματήσω και να ανάβω τα φώτα της καμπίνας.. 

με 50% και με 35% ακόμη δεν υπάρχει περίπτωση να σου πούν κάτι. 

Screenshot_2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ το φόρουμ!
Έχει κανείς γνώμη για τις μεμβράνες της γαλλικής SolarScreen? Απο θέμα ποιότητας, αν αξίζουν κτλ... Τις πετυχαίνω αρκετά συχνά τελευταία και θα ήθελα να μάθω απο κάποιον που ίσως τις έχει περάσει στο αμάξι του. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...