Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ablaoublas_542 είπε

εντωμεταξυ σας φανηκε εξωφρενικό κάποιους που εκανα συγκριση με ηρακλη ζηνα και απο τοτε το εχουν αναφερει αλλα 5 ατομα. Η στραβος ειναι ο γιαλος η στραβα αρμενιζετε

μπα, και στα ξενα σαιτς εχουν κανει αυτη την συγκριση. νομιζω επειδη βλεπουν τον Witcher με τον Jaskier/Joxer να περπατανε μεσα απο τα δαση για νεες περιπετειες, και γινεται αυτος ο συνειρμος. ειχε και την παρομοια σκηνη με την Xena και την Gabrielle να κανουν μπανιο μαζι, οποτε εδεσε το γλυκο.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, KilliK είπε

μπα, και στα ξενα σαιτς εχουν κανει αυτη την συγκριση. νομιζω επειδη βλεπουν τον Witcher με τον Jaskier/Joxer να περπατανε μεσα απο τα δαση για νεες περιπετειες, και γινεται αυτος ο συνειρμος. ειχε και την παρομοια σκηνη με την Zηνα και την Gabrielle να κανουν μπανιο μαζι, και εδεσε το γλυκο.

προσωπικα το πέτσινο γιλεκο του three jackdaws μου φερνει στο πετσινο του ηρακλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ThReSh είπε

Υπερβολές με το "obsessed", πολλοί το κάνουν σε ταινίες και σειρές μόνο και μόνο σαν ενθύμιο ή επειδή κάνουν "συλλογή".

Και εγω πηρα κουπα και το λουρακι που ειχα το badge απο τις προηγουμενες δουλειες :P Κανεις δεν ασχοληθηκε😑

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ThReSh είπε

Αν το post το έκανες επειδή δεν υπήρχαν αντιδράσεις όταν το ανέφερε αυτό άλλος πριν μερικά posts, θα σου πω ότι υπήρχαν, αλλά σβήστηκαν.

Κατα τα άλλα με 6 άτομα συνολικά στο topic βγάζεις συμπέρασμα ποιος αρμενίζει ή όχι στραβά? Damn. 😛

δεν καταλαβαινω τι εννοεις, το ποστ το εκανα γιατι μαλλον τελικα δεν ειμαι ενας τρελος που του ηρθε στο μυαλο η ακυριλα του αιώνα και συγκρινα με τον ηρακλη, και σε αλλο κοσμο εφερε τετοιες αναμνησεις. 6 ατομα δεν είναι νομιζω, εσυ ειδικα θα πρεπε να ξερεις καλυτερα απο το να το πεις αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το επεισοδιο με τους δρακους εμενα ξεκαθαρα μου θυμισε ηρακλη και ζηνα για μενα ηταν το χειροτερο επεισοδιο

απορια....τη ciri την καλεσε το δασος με εναν μυστικιστικο τροπο....δεν εγινε απολυτως τιποτα και εφυγε απο το δασς...σωστα? ή εχασα κατι εκει?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Ablaoublas_542 said:

δεν καταλαβαινω τι εννοεις, το ποστ το εκανα γιατι μαλλον τελικα δεν ειμαι ενας τρελος που του ηρθε στο μυαλο η ακυριλα του αιώνα και συγκρινα με τον ηρακλη, και σε αλλο κοσμο εφερε τετοιες αναμνησεις. 6 ατομα δεν είναι νομιζω, εσυ ειδικα θα πρεπε να ξερεις καλυτερα απο το να το πεις αυτο

Δεν είπα ότι είσαι μόνος, όσο για το 6 άτομα το ανέφερα επειδή εσύ είπες για άλλους 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεν είπα ότι είσαι μόνος, όσο για το 6 άτομα το ανέφερα επειδή εσύ είπες για άλλους 5.

Οκ τωρα καταλαβα τι εννοεις. Μπορεις να βρεις παρα πολλες κριτικες που αναφερουν τον Hercules και την Xena the Warrior Princess σαν συγκρισεις και στο metacritic και στο imdb. 6/ποσα ατομα σχολιαζουν στο θρεντ, ειναι σημαντικο ποσοστο. Γενικευοντας, δεν ειναι μονο 6. Τελοσπαντων, σε οποιον αρεσε αυτο που εβλεπε στην οθονη μπραβο του, ευχαριστιεται φανταζομαι ενα σωρο σειρες/ταινιες που οι υπόλοιποι δεν μπορουν. Σαν τον φιλο/φιλη που με δυο μπυρες μεθαει ενα πραμα

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου άρεσαν πολύ που μετέφεραν σκηνοθετικά αυτή την λογοτεχνική ροή των πρώτων βιβλίων (σχετικά με τις διάφορες περιπέτειες που παρεμβάλλονται μεταξύ τους κατά την αφήγηση). Φυσικά, αυτό μου άρεσε ακριβώς επειδή είχα πρώτα διαβάσει τα βιβλία και μου ήταν γνώριμη αυτή η ροή. Σε κάποιον που μπαίνει στο όλο σύμπαν του Witcher μέσω αυτής της σειράς, σίγουρα θα του φανεί κάπως περίεργο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα και εγώ πριν την αλλαγή του χρόνου, δεν έχω παίξει τα games ούτε έχω διαβάσει τα βιβλία (αν και τώρα θα το έψηνα).

Μου άρεσε αρκετά αν και όντως στην αρχή χάθηκα με τα timelines.

Το μονο που δεν μου άρεσε ιδιαίτερα ήταν η Yennefer, δεν μου βγάζει αυτό το κάτι. Δεν την βλέπω σαν την σαγηνευτική μάγισσα, η κοπέλα μια χαρά είναι δεν αντιλέγω απλά στα μάγισσα δεν μου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...