Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια σε κουτί ή μέσω download; Εσείς τι προτιμάτε;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Download ξεκάθαρη προτεραιότητα λόγω ευκολίας και προσφορών στο PSN.  Εκτός και αν υπάρχει αρκετά φτηνότερο σε physical, συνήθως σε ΑΑΑ titles μήνες μετά την κυκλοφορία. Είναι κατά τη γνώμη μου λίγο αστεία η εμμονή, αρκετών ακόμα απ'οτι φαίνεται, στα physical copies.

"Το κουτί μπορεί να έχει manual, ακόμα και αν δεν το διαβάσω." γράφει ο ένας. (έλεος)

"Τα κουτιά τα απλώνεις στα ράφια και τα χαίρεσαι, θαυμάζεις" γράφει ο άλλος. (ξανά έλεος)

 

Όπως πεθαίνουν οι ταινίες σε φυσική μορφή, έτσι και τα παιχνίδια. Και είναι απόλυτα φυσική εξέλιξη και πολύ άργησε.

Οσο δικό σου είναι ένα παιχνίδι σε ψηφιακή μορφή άλλο τόσο δικό σου είναι σε φυσική μορφή. Το δικαίωμα να το παίζεις αγοράζεις. Είναι πιο πιθανό να χαλάσει το δισκάκι απο φθορές από το να κλείσει το PSN ή δεν ξέρω και 'γώ τί άλλο γράφουν παραπάνω.

Το θέμα της μεταπώλησης είναι το μόνο + των κουτιών. 

Το ότι πρέπει να πέσουν οι τιμές των digital είναι προφανές.

Τουλάχιστον να μην είναι πιο ακριβά από τα κουτιά. Εκεί τρελαίνομαι και εγώ ομολογώ.

Μόνο πορωμένοι συλλέκτες σε 2-3 χρόνια με άλλα λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μισο ρε παιδια . Και κουτι να είναι το Serial δεν αγοράζεις στην ουσια ? Οπότε κρατας το κουτι και μενει και το game στον λογαρισμο ? Που κολαει το CD 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mονο με download λογο xbox home.

Αγοραζω 1 παιχνιδι με τα λεφτα μισα μισα με ενα φιλο μου, και απλα εχουμε και οι 2 το Game σε δυο διαφορετικες κονσολες με διαφορετικα accounts, οποτε οτι βγαινει με τιμη 60 ευρω, το αγοραζουμε μιση τιμη.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδια: προιον τερμα αναλώσιμο

 

Το αγοραζεις, το ξεσκιζεις 1-2-3 μηνες και τελος. Οποτε καλύτερα να το εχεις με την φτηνοτερη δυνατη μεθοδο. Download λοιπον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν θες να το κάνεις δώρο η να το ανταλαξεις το download πως το κάνεις? Εφόσον το έχω αγοράσει και μου ανήκει δεν θα πρεπε να μπορούσα να το δώσω όπου θέλω?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα η συλλογη ειναι σημαντικη αλλα πιο αμεσο και πιο βολικο αλλα άυλο' είναι το κατεβασμα.

ηθελα να ρωτησω αν σε καρτα τυπου paysafe πχ υπαρχει εκπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί το βρίσκεις σαφώς πολύ φθηνά. Τις προάλλες πήρα δεύτερο χέρι 3 κορυφαίους τίτλους μόνο 40 ευρώ. Στο store έχουν πάνω από 120 και τα 3. -75%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο,αλλα το κουτι παντα σε ψηνει οταν το κανεις unbox και δεν το αλλαζει τιποτα αυτο,ενω απλα ενα κατεβασμα ειναι αερας που λενε αρκετοι απο πανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...