Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ακομα και για 60fps σε 2k τρωει ζορια. Σκεψου τωρα τι γινεται στα πιο βαρια παιχνιδια πχ final fantasy wildlands deus ex. Τωρα να εχεις 1070 και να παιζεις με medium ρυθμισεις ειναι αμαρτια. 

Λογικό είναι.Δύο χρονων κάρτα είναι . Το 2k/60hz το χεις για λίγο?  

Για αυτό που "πλασαρίστηκε" η συγκεκριμένη κάρτα το έκανε και το κάνει ακόμα μια χαρά.Αν μετά από δύο χρόνια αρχίζεις και κάνεις παραχωρήσεις σε καινούριους τίτλους δεν χάλασε ο κόσμος.

Με τις υπάρχουσες τιμές και το πως έχει πάει το έργο με τις gpu,αν κάποιος έχει μια 1070 πρέπει να νοιώθει και τυχερός.Πόσο μάλλον και αυτοι που την χαίρονται από την κυκλοφορία της.

Στα 1080p έχει πολύ ψωμί ακόμα. Αυτοί που παίζουν 2k έτσι κι αλλιώς είναι enthusiasts που αναβαθμίζουν γρηγορότερα. Οπότε μικρές υποχωρήσεις τώρα και υπομονή για τις επόμενες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα θα ηταν η ωρα να πετάξει η Amd καμια Vega στα 7nm, ίσως και κανένα MCM design και να τους πιασει στον ύπνο. Μέσα σε ενα μήνα θα είχε βγει καινούργια σειρα GTX, άκου εκεί long time from now.

Επεξ/σία από mindtrapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, aetos1988 said:

Μια χαρά είναι ακόμα και τώρα μετά από δύο χρόνια κυκλοφορίας μην λέμε ότι θέλουμε. Εντάξει σε 1440p που έχεις μπορεί να κάνεις κάποιες υποχωρήσεις στις ρυθμίσεις αλλά σίγουρα όχι σημαντικές.

Μια χαρά είναι για 1440P/60 που και πάλι δεν τα κρατάει στο AC: Origins π.χ. Για 1440P/144 που είμαι εγώ είναι πολύ λίγη, δεν έχω πάει σε 1080Ti τόσο καιρό μπας και ανακοίνωνε ο Κινέζος νέες αλλά απ' ότι φαίνεται τον πούλο. Σεπτέμβρη αν δεν έχουμε νεότερα με το νέο Tomb Raider, πατάω τη σκανδάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Qless είπε

Οταν τον Φεβρμουάριο ο ίδιος το Jensen ανακοίνωνε ότι δεν επίκειται άμεσα νέο launch όταν το πόσταρα δεχόμουν κριτική και πολλοί σαν υπωτισμένοι περίμεναν τον  Μάρτη launch (tweaktown), τον Απρίλη (τουρκοπανήγυροσαιτ), κλπ.......

Ναι μονο εσυ τα γραφες,δεν κραζαμε ορισμενοι αλλοι οσους ανεβαζανε τα ομορφα links και εγω συγκεκριμενα απο wccftech του ποσο αναξιοπιστοι ειναι.

Αλλα τωρα που δεν υπαρχει ως τωρα καποια ανακοινωση(θα δουμε και στην computex βεβαια)εχει πεσει μουγκα απο οσους τα ανεβαζαν πιο πριν τα links,επειδη νομιζαν οτι βοηθουσαν.

ΤΟ ιδιο και στο κομματι των αναβαθμισεων ή στα διπλα θεματα που ανοιχτηκαν με τις τοτε τιμες περι mining,αλλες αρλουμπες που και εκει εγραφε ο καθε πικραμενος(οταν δεν εχεις ενεργο moderation αυτα συμβαινουν).

Περαν τουτου εγω προσωπικα οταν λεω οτι αναγκστικα θα παω σε μια απο τις τωρινες καρτες το λεω γιατι εχω ηδη 3-4 παιχνιδια απο τις τωρα ανακοινωσεις που τα κοιταζω για αγορα(περαν του τι θα ανακοινωθει απο Ε3)+μερικα τωρινα παιχνιδια που περιμενα τις εν λογω καρτες για να τα παιξω.

Δεν τα γραφω αυτα οπως ορισμενοι που λενε πολλα αλλα στην πραξη αντε να παιξουν ενα battlefield ολο και ολο και μετα η καρτα το μονο gaming που βλεπει ειναι τα in game benchmarks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Λογικό είναι.Δύο χρονων κάρτα είναι . Το 2k/60hz το χεις για λίγο?  

Για αυτό που "πλασαρίστηκε" η συγκεκριμένη κάρτα το έκανε και το κάνει ακόμα μια χαρά.Αν μετά από δύο χρόνια αρχίζεις και κάνεις παραχωρήσεις σε καινούριους τίτλους δεν χάλασε ο κόσμος.

Με τις υπάρχουσες τιμές και το πως έχει πάει το έργο με τις gpu,αν κάποιος έχει μια 1070 πρέπει να νοιώθει και τυχερός.Πόσο μάλλον και αυτοι που την χαίρονται από την κυκλοφορία της.

Στα 1080p έχει πολύ ψωμί ακόμα. Αυτοί που παίζουν 2k έτσι κι αλλιώς είναι enthusiasts που αναβαθμίζουν γρηγορότερα. Οπότε μικρές υποχωρήσεις τώρα και υπομονή για τις επόμενες. 

Καθόλου λίγο δεν είναι απλά γράφω τι γίνεται με τα νέα παιχνίδια. Για 1080p είναι κομπλέ για 70 80fps και 50 60 για 2k. Όντως είναι 2 χρόνων κάρτα και όταν είχε βγει θα έδινε πόνο σε ότι υπήρχε. 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ναι μονο εσυ τα γραφες,δεν κραζαμε ορισμενοι αλλοι οσους ανεβαζανε τα ομορφα links και εγω συγκεκριμενα απο wccftech του ποσο αναξιοπιστοι ειναι.

Αλλα τωρα που δεν υπαρχει ως τωρα καποια ανακοινωση(θα δουμε και στην computex βεβαια)εχει πεσει μουγκα απο οσους τα ανεβαζαν πιο πριν τα links,επειδη νομιζαν οτι βοηθουσαν.

ΤΟ ιδιο και στο κομματι των αναβαθμισεων ή στα διπλα θεματα που ανοιχτηκαν με τις τοτε τιμες περι mining,αλλες αρλουμπες που και εκει εγραφε ο καθε πικραμενος(οταν δεν εχεις ενεργο moderation αυτα συμβαινουν).

Περαν τουτου εγω προσωπικα οταν λεω οτι αναγκστικα θα παω σε μια απο τις τωρινες καρτες το λεω γιατι εχω ηδη 3-4 παιχνιδια απο τις τωρα ανακοινωσεις που τα κοιταζω για αγορα(περαν του τι θα ανακοινωθει απο Ε3)+μερικα τωρινα παιχνιδια που περιμενα τις εν λογω καρτες για να τα παιξω.

Δεν τα γραφω αυτα οπως ορισμενοι που λενε πολλα αλλα στην πραξη αντε να παιξουν ενα battlefield ολο και ολο και μετα η καρτα το μονο gaming που βλεπει ειναι τα in game benchmarks.

Αν παίξουν ένα battlefield το χρόνο ας πάνε σε 1050 και πολύ είναι. Δεν χρειάζεται 600 ευρώ καρτα εφόσον θα πάει χαμένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Heybro είπε

Καθόλου λίγο δεν είναι απλά γράφω τι γίνεται με τα νέα παιχνίδια. Για 1080p είναι κομπλέ για 70 80fps και 50 60 για 2k. Όντως είναι 2 χρόνων κάρτα και όταν είχε βγει θα έδινε πόνο σε ότι υπήρχε. 

Το point μου είναι οτι η κάρτα δεν έχει "γεράσει" ακόμα. Απλά ψυχολογικά επειδή κυκλοφορεί δυο χρόνια,νομίζετε οτι έχει λήξει ας πούμε.Δεν είναι έτσι.

"Δύσκολα" παιχνίδια για το hardware πάντα υπήρχαν. Δες και το βίντεο που ανέβασες πριν.Τα μισά παιχνίδια υπήρχαν όταν βγήκε η 1070 .

Πχ το Unity που την δείχνει να δυσκολεύεται για τα 60 στα 2κ ;) Όταν βγήκε η καρτούλα όμως δεν θυμάμαι να έκραζε κανένας οτι δεν κάνει για 2κ/60 επειδή δεν κρατούσε σε 1-2 games. 

Λοιπόν δυο χρόνια μετά λογικό να έχουν κυκλοφορήσει και 2-3 ακόμα παιχνίδια σαν αυτό.Στα υπόλοιπα ότι έκανε και τότε κάνει και τώρα .Έχει ακόμα ψωμάκι. 

Εδώ ακόμα καλά κρατεί η κουτσή gtx970 στα 1080p. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mcrae13 είπε

Το point μου είναι οτι η κάρτα δεν έχει "γεράσει" ακόμα. Απλά ψυχολογικά επειδή κυκλοφορεί δυο χρόνια,νομίζετε οτι έχει λήξει ας πούμε.Δεν είναι έτσι.

"Δύσκολα" παιχνίδια για το hardware πάντα υπήρχαν. Δες και το βίντεο που ανέβασες πριν.Τα μισά παιχνίδια υπήρχαν όταν βγήκε η 1070 .

Πχ το Unity που την δείχνει να δυσκολεύεται για τα 60 στα 2κ ;) Όταν βγήκε η καρτούλα όμως δεν θυμάμαι να έκραζε κανένας οτι δεν κάνει για 2κ/60 επειδή δεν κρατούσε σε 1-2 games. 

Λοιπόν δυο χρόνια μετά λογικό να έχουν κυκλοφορήσει και 2-3 ακόμα παιχνίδια σαν αυτό.Στα υπόλοιπα ότι έκανε και τότε κάνει και τώρα .Έχει ακόμα ψωμάκι. 

Εδώ ακόμα καλά κρατεί η κουτσή gtx970 στα 1080p. :P 

Για να ξεκαθαρισουμε δεν εγραψα ουτε υπονοησα οτι η 1070 εχει ληξει. Απλα οτι δεν κανει για τα νεα παιχνιδια σε 2K και πανω απο 60fps. Προφανως και η 1070 εχει πολυ ψωμι ακομα η τριτη καλυτερη καρτα ειναι παγκοσμιως αυτη τη στιγμη. Απλα σε μεγαλες αναλυσεις και πολλα fps που τα βρισκουν σκουρα ολες οι καρτες εκει το ζορι θα το φαει δεν γινεται αλλιως. Ο φιλος psycho που εχει 2k οθονη και 144hz λογικο να γραφει αυτα για την 1070 εχει πολυ καλη οθονη και καρτα αλλα δεν φτανει αυτη τη στιγμη. Και παντα οταν θες το καλυτερο θα πληρωσεις και αναλογα δεν γινεται αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

 

Δεν τα γραφω αυτα οπως ορισμενοι που λενε πολλα αλλα στην πραξη αντε να παιξουν ενα battlefield ολο και ολο και μετα η καρτα το μονο gaming που βλεπει ειναι τα in game benchmarks.

 

17 λεπτά πριν, Heybro είπε

 

Αν παίξουν ένα battlefield το χρόνο ας πάνε σε 1050 και πολύ είναι. Δεν χρειάζεται 600 ευρώ καρτα εφόσον θα πάει χαμένη. 

Εγώ που παίζω συνήθως Bf και κανα δυο άλλους τίτλους (αν μου αρέσουν) το χρόνο ,πειράζει να τα παίζω όπως γουστάρω και μπορώ ? :P :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mcrae13 είπε

Εγώ που παίζω συνήθως Bf και κανα δυο άλλους τίτλους (αν μου αρέσουν) το χρόνο ,πειράζει να τα παίζω όπως γουστάρω και μπορώ ? :P :P 

Μου φαίνεται κάπως να δώσεις 800 για κάρτα και να παίξεις ένα παιχνίδι μέχρι την αγορά επόμενης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Για να ξεκαθαρισουμε δεν εγραψα ουτε υπονοησα οτι η 1070 εχει ληξει. Απλα οτι δεν κανει για τα νεα παιχνιδια σε 2K και πανω απο 60fps. Προφανως και η 1070 εχει πολυ ψωμι ακομα η τριτη καλυτερη καρτα ειναι παγκοσμιως αυτη τη στιγμη. Απλα σε μεγαλες αναλυσεις και πολλα fps που τα βρισκουν σκουρα ολες οι καρτες εκει το ζορι θα το φαει δεν γινεται αλλιως. Ο φιλος psycho που εχει 2k οθονη και 144hz λογικο να γραφει αυτα για την 1070 εχει πολυ καλη οθονη και καρτα αλλα δεν φτανει αυτη τη στιγμη. Και παντα οταν θες το καλυτερο θα πληρωσεις και αναλογα δεν γινεται αλλιως.

Εκεί διαφωνούμε,τεσπά δεν με καταλαβαίνεις.Το έγραψα και πριν.Παιχνίδια σαν αυτά που λές υπήρχαν και πριν.Αυτό λέω.Στον μέσο όρο μια χαρά κάνει την δουλειά της ακόμα !

Άλλωστε δεν παίζουν όλοι τα ίδια games,αναλόγως τι παίζεις κοιτάς να κάνεις και την αγορά σου. 

Για 2k/144 δεν ήταν ποτέ η 1070 anyway 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mcrae13 είπε

Εγώ που παίζω συνήθως Bf και κανα δυο άλλους τίτλους (αν μου αρέσουν) το χρόνο ,πειράζει να τα παίζω όπως γουστάρω και μπορώ ? :P :P 

Δεν βγαινεις ομως εσυ και λες οτι αντε να βγουν οι νεες καρτες γιατι θες να παιξεις πολλα παιχνιδια και σε περιοριζει η τωρινη σου καρτα....

Αυτο δηλαδη που εχω πει απειρες φορες.Εχεις δικαιωμα να εχεις 3 gtx 1080ti και να παιζεις μονο dota,δικο σου hardware ειναι οτι θελεις το κανεις.

Δεν ειναι ομως το ιδιο (γενικα μιλωντας οχι σε σενα)οταν μπαινεις σε forum και να γενικευεις ή να γραφεις ακραια(ή να λες ψεματα)και να μην περιμενεις αναλογη απαντηση.

Εδω πιο παλια ειχα ερθει σε αντιλογο με ορισμενα ατομα ειχαν απαιτησεις και εκραζαν παιχνιδια και δημιουργους και τα παιχνιδια αυτα τα επαιζαν δωρεαν απο το Θειο,τι να λεμε τωρα.

Ημουν ξεκαθαρος νομιζω στο σχολιο μου γιαυτο και δεν ανεφερα συγκεκριμενα ονοματα.

Τα ιδια φυσικα πανε και σε οσους εξακολουθουσαν πιο πισω να ανεβαζαν την μια ακυρη φημη πισω απο την αλλη παρολο που τους ειχε γινει παρατηρηση για το ποσο ''αξιοπιστες''ειναι και τωρα εχουν εξαφανιστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Εκεί διαφωνούμε,τεσπά δεν με καταλαβαίνεις.Το έγραψα και πριν.Παιχνίδια σαν αυτά που λές υπήρχαν και πριν.Αυτό λέω.Στον μέσο όρο μια χαρά κάνει την δουλειά της ακόμα !

Άλλωστε δεν παίζουν όλοι τα ίδια games,αναλόγως τι παίζεις κοιτάς να κάνεις και την αγορά σου. 

Για 2k/144 δεν ήταν ποτέ η 1070 anyway 

Το τελευταίο είναι το βασικό που είπες. Ανάλογα τι παιχνίδια θα παίξει και σε τι ανάλυση fps ο καθένας κοιτάει και την ανάλογη κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

 

Ημουν ξεκαθαρος νομιζω στο σχολιο μου γιαυτο και δεν ανεφερα συγκεκριμενα ονοματα.

 

Ναι ρε συ,το κατάλαβα,πιο πολύ για χαβαλέ το έγραψα και επειδή ο heybro είπε οτι μια 1050 και πολύ είναι για 1 game ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mcrae13 είπε

Ναι ρε συ,το κατάλαβα,πιο πολύ για χαβαλέ το έγραψα και επειδή ο heybro είπε οτι μια 1050 και πολύ είναι για 1 game ;) 

Δεν είναι και λίγοι με 1050 μέχρι 1060 που παίζουν pubg fortnite overwatch ακόμα και στο low. Η πλειοψηφία αυτοί είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mcrae13 είπε

Ναι ρε συ,το κατάλαβα,πιο πολύ για χαβαλέ το έγραψα και επειδή ο heybro είπε οτι μια 1050 και πολύ είναι για 1 game ;) 

Πως ειναι μια 1050 αρκετη οταν δεν σηκωνει καν το Final Fantasy 15 σε 1080p ουτε καν σε low?

Ουτε βεβαια ολοι που εχουν gaming pc την βγαζουν με pubg και Fortnite.

 

14 λεπτά πριν, Heybro είπε

Δεν είναι και λίγοι με 1050 μέχρι 1060 που παίζουν pubg fortnite overwatch ακόμα και στο low. Η πλειοψηφία αυτοί είναι. 

Και η πλειοψηφια πριν απο αυτα επαιζε dota και lol τι παει να πει αυτο?Επισης το γεγονος οτι καποιος παιζει pubg και Fortnite σημαινει οτι αλλα παιχνιδια δεν θα παιξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...