Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Μην στράβωσετε αλλά χαίρομαι που αργούν 

:P

Εσύ απλά μην ασχολείσαι (όπως κι εγώ) ,μέχρι να βγεί η επόμενη ΧΧ80ti ή να βγάλει καμιά σοβαρή gpu η amd. 

Συνήθως η ΧΧ80 που θα βγεί πρώτη, δεν θα είναι τόσο δελεαστική σε κατόχους 1080ti,οπότε τι κόπτεσαι? Οτι δεν θα έχεις το τοπ? 

Φχαριστήσου το καρτόνι σου εσύ και άσε να βγάλουν και τις καινούριες. ;) 

Έτσι κι αλλιώς,όλη αυτή η ασχολία με το pc hardware,έχει τα πάνω του και τα κάτω του.Μία σε ανεβάζει και μία σε κατεβάζει :P Το θέμα είναι να περνάμε καλά .Αν μπείς στο τριπάκι του να "κυνηγάς" την τεχνολογία ,είσαι χαμένος από...τσέπη

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μυρίζομαι φόλα (τύπου 1170=1080 κ 1180=1080ti), γιατί το 30% που έχει το GV100 πάνω από την 1080ti, δεν ξέρω πως θα βγει με το GV104, αν ισχύουν τα leaks μέχρι στιγμής (που μιλάνε για παραπλήσια αρχιτεκτονική με optimizations για gaming αντί για ΑΙ και όχι κάτι εντελώς καινούριο).

Αλλά ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα σίγουρα, οπότε όλα είναι να 'χαμε να λέγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Εσύ απλά μην ασχολείσαι (όπως κι εγώ) ,μέχρι να βγεί η επόμενη ΧΧ80ti ή να βγάλει καμιά σοβαρή gpu η amd. 

Συνήθως η ΧΧ80 που θα βγεί πρώτη, δεν θα είναι τόσο δελεαστική σε κατόχους 1080ti,οπότε τι κόπτεσαι? Οτι δεν θα έχεις το τοπ? 

Φχαριστήσου το καρτόνι σου εσύ και άσε να βγάλουν και τις καινούριες. ;) 

Έτσι κι αλλιώς,όλη αυτή η ασχολία με το pc hardware,έχει τα πάνω του και τα κάτω του.Μία σε ανεβάζει και μία σε κατεβάζει :P Το θέμα είναι να περνάμε καλά .Αν μπείς στο τριπάκι του να "κυνηγάς" την τεχνολογία ,είσαι χαμένος από...τσέπη

Έτσι είναι. Αλλά φέτος θα ρίξω αλλού το χρήμα. Δεν με παίρνει για gpu έτσι και αλλιώς. Πάμε για οθόνη φέτος, πάμε για υπέρβαση (εγώ) 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν είναι AMD η NVIDIA..They always deliver..

Έχει κάνει και τα fermi και τα φουσκέξ της και αυτή στο παρελθόν. Αλλά ναι σε γενικές γραμμές έχει καλύτερο ιστορικό και πολύ λιγότερα rebrands.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fermi τουλάχιστον μπορεί να άργησε να βγει(6 μήνες αργότερα) σε σχέση με τον ανταγωνισμό(HD5870) αλλά ήταν πιο γρήγορο, σε αντίθεση με το Vega 64 που παίζει στα ίσια με την GTX1080 μετά από ένα χρόνο. Το αρνητικό της ήταν τα υψηλά temps που δεν υπήρχε θέμα γιατί εγώ είχα την Asus reference GTX480 και max-αρε στους 90-92C αλλά ήταν ήσυχη. GPU είναι, δεν παθαίνει κάτι αν δουλεύει στους 90C, φυσικά θα ήταν καλύτερα να μην έφτανε τόσο όπως και δεν έφτανε η επόμενη(GTX580). Οι αποτυχίες της εταιρείας είναι η GeForce FX, αυτό με την 970(3.5GB + 0.5GB + λιγότερα ROPs) και τότε με κάτι drivers που είχαν καεί κάτι GTX590. Αυτό με την 970 δε νομίζω να επαναληφθεί, τώρα αν θα βγει κάποια γενιά αποτυχία μπορεί, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα 'χει την αποτυχία της GeForce FX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σαν κακη αρχιτεκτονικη θα ελεγα τον kepler Και τη σειρα 6χχ

αποδηχτεικε πολυ κατωτερη της gcn 

τουλαχιστον αυτο εδειξε το μελλον

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...