Προς το περιεχόμενο

Η εφαρμογή της Google αναγνωρίζει και μιλάει την Ελληνική γλώσσα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά δουλεύει.

Εμένα πάντως ούτε καιρός, ούτε ψάξε.. Στη λέξη σπίτι άφησε υπαινιγμούς ότι είμαι γρήγορος ''speedy'' και στη λέξη ψάξε μου έβγαλε fox bikini.

 

Μήπως καλύτερα στην αρχαΐζουσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να πας στις ρυθμισεις και να επιλεξεις ελληνικα στη Γλωσσα αναζητησης, στην περιοχη, και στη φωνη επισης. 

 

Ειπα για πλακα "ΠΑΟΚ" και μου ειπε το σκορ μεταξυ του Πανιωνιου και του ΠΑΟΚ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει αλλά λείπουν εντολές πχ ηλεκτρολόγιο, κλήση, μήνυμα, email.

Βασικά μόνο search και τον καιρό λέει

Εγώ ρώτησα και τι υψος έχει ο Ντολαντ Τραμπ και, μου απάντησε! :-)

 

Για τον Τσιπρα δεν μου απάντησε. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πήγα να το δοκιμάσω στον υπολογιστή. Τις μισές φορές μου έβγαζε "no internet connection" τις μισές δούλευε.

 

Κλασική ποιότητα υπηρεσιών google. Ελπίζω να μην είναι έτσι και στο κινητό.

 

ΥΓ: Επίσης, αναζήτηση με υπαγόρευση φωνής έχουν και στο ios, η πρωτοπορία ποιά είναι λοιπόν; Αν βάλει η google χρήση του κινητού με ελληνικά, τότε όντως θα προσπεράσει την apple. Η ελληνική αναγνώριση φωνής στην αναζήτηση όμως λειτουργεί καλά στα iphone εδώ και κάτι χρόνια (και υπήρχε και στα android, αν και με μικροπροβληματάκια όπως ότι ... κατέγραφε σε λέξεις τα σημεία στίξης αντί να αναγνωρίσει ότι δίνεις οδηγία να βάλει τελεία). Εκτός αν η καινοτομία έγκειται στο ότι διαβάζει φωναχτά τις απαντήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το άρχισα στα καντήλια και δεν έβγαλε άχνα ... :))

Μηπως αυτο?                                                   Settings->Language & Input->Automatic Voice Typing->Block Offensive Words ->off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...