Προς το περιεχόμενο

Far Cry 5


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 927
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Λάθος, Dukes of Hazzard είναι Dixieland, Αμερικανικός Νότος, η φωτογραφία που μπήκε είναι Dustbowl. Κεντροδυτικές πολιτείες. Πολιτοφυλακές, όπλα, Τραμπ και των γονέων, white trash και Βίβλος.

 

Νομίζω μάλιστα κάπου έγινε αναφορά στη Montana.

 

Ι stand corrected. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε θεωρώ αδιάφορο το western setting, θεωρώ πως αν δουλέψουν σωστά το story μπορούν να βγουν ωραία γούστα.

 

Μα δεν είναι western bud, εκτος άμα είναι μούφα το screen. Religious rednecks with guns είναι to setting σε modern times.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε για αντιγραφές αλλά στο FC primal αφιέρωσα κάπου 60 ώρες και το βρήκα ίσως το πιο ενδιαφέρον από όλα πλην του 3 στο κυρίως gameplay.

Η φόρμουλα των FC(από το 2 και μετά) είναι να καθαρίζεις διάφορα μέρη από εχθρούς, με ευρηματικό τρόπο, χωρίς τεχνητά εμπόδια στο περιβάλλον και προκάτ μάχες. Γι'αυτό και τα πρωτόγονα όπλα του primal δημιουργούσαν νέες προκλήσεις(πέρα από τα εντυπωσιακά γραφικά).

 

Εκείνο που θα θελα να δω είναι περισσότερο rpg στοιχείο(σαν το fallout π.χ.) και ρεαλισμό. Στο 2 δεν μπορούσες ούτε tag να κάνεις τους εχθρούς, ούτε να διαισθάνεσαι το αν σε βλέπουν, ούτε να κάνεις crawl με την ταχύτητα του Bolt. Δεν θέλω κάτι τόσο δυσκολο, αλλά ούτε και τόσο arcade, όσο το 3 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε για αντιγραφές αλλά στο FC primal αφιέρωσα κάπου 60 ώρες και το βρήκα ίσως το πιο ενδιαφέρον από όλα πλην του 3 στο κυρίως gameplay.

Η φόρμουλα των FC(από το 2 και μετά) είναι να καθαρίζεις διάφορα μέρη από εχθρούς, με ευρηματικό τρόπο, χωρίς τεχνητά εμπόδια στο περιβάλλον και προκάτ μάχες. Γι'αυτό και τα πρωτόγονα όπλα του primal δημιουργούσαν νέες προκλήσεις(πέρα από τα εντυπωσιακά γραφικά).

 

Εκείνο που θα θελα να δω είναι περισσότερο rpg στοιχείο(σαν το fallout π.χ.) και ρεαλισμό. Στο 2 δεν μπορούσες ούτε tag να κάνεις τους εχθρούς, ούτε να διαισθάνεσαι το αν σε βλέπουν, ούτε να κάνεις crawl με την ταχύτητα του Bolt. Δεν θέλω κάτι τόσο δυσκολο, αλλά ούτε και τόσο arcade, όσο το 3 και μετά.

Μα έτσι πουλάνε games κάθε χρόνο bud, αλλάζουν το setting και σου δίνουν την ψευδαίσθηση ότι παίζεις άλλο game και φυσικά λειτουργεί, ειδικά όταν τόσα χρονια καλυτερεύουν το υπάρχον gameplay, απλά όχι για εμάς που έχουμε παίξει όλα τα FC και πολλά από αυτά παραπάνω από μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι western bud, εκτος άμα είναι μούφα το screen. Religious rednecks with guns είναι to setting σε modern times.

 

Εννοώ ότι αν κρατήσουν κάποια στοιχεία από Far West, μπορεί να δούμε καλές καφρίλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο ηταν το 1

 

Ειδικα αν το ειχες παιξει στον καιρο του

Στον καιρό του το παίξαμε ακόμα θυμάμαι όταν βγήκα έξω στην αρχή τι γραφικάρες είχε για τότε. Όταν πλάκωσαν τα τέρατα χάλασε λίγο.

 

Το 5 αν είναι όπως στα 4 τρέιλερ που έδειξαν θα είναι επος. Θα θέλει τέρας κάρτα για φουλ όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο ηταν το 1

Ειδικα αν το ειχες παιξει στον καιρο του

 

Θυμαμαι ειχα κατεβασει με dial up 500mb demo τοτε και με το που βγηκα στην βαρκα πηγε να μου πεσει το σαγονι.. Τετοιο leap σε gfx πρεπει να εχω δει μονο μια δυο φορες στην ζωη μου..

Και σαν παιχνιδι πολυ καλο ηταν για fps, το αγαπημενο μου παντως παραμενει το 3 εμενα..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Τα Fc1 ήταν κάτι το προποριακό για την εποχή του, υπέροχα φανταστικά γραφικά - εν μέρους λόγω επιλογής σκηνικού σε τροπικό νησι.

 

Προσωπικά, έκτοτε έχω παίξει Fc3 και Primal. Ωραία παιχνίδια αλλά τα βαρέθηκα, πολύ πολύ γρήγορα.

 

 

Δεν μπορεί να βγεί ένα σωστό Bioshock όπως το πρώτο της σειράς;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα Bioshock ήμασταν τυχεροί γιατί ακόμα και το 2 ήταν άνω του μετριου, καμια σχέση με FC. Προσωπικά ναι μεν γούσταρα πολύ το πρώτο αλλα δεν μου άρεσε καθόλου η αλλαγή σε τέρατα. Θα συμφωνήσω και εγώ το 3 ήταν the best, όταν είχαν δείξει live το gameplay στην E3 τότε είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό, αλλα άμα κάποιος πάει να διαβάσει το thread του 3 θα δει ότι κανένας δεν περίμενε καλο game (Psycho :P ) και βγήκε παιχνιδάρα, που είναι αυτή η Ubisoft άραγε?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...