Προς το περιεχόμενο

Far Cry 5


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε σε μένα μοιάζει για Far Cry, περισσότερο θα πίστευα ότι είναι DLC του Wildlands αν μου έλεγαν. Γενικά πλέον νιώθω σαν να μην παίζει κανένα ρόλο ο τίτλος στα παιχνίδια της Ubi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σε μένα μοιάζει για Far Cry, περισσότερο θα πίστευα ότι είναι DLC του Wildlands αν μου έλεγαν. Γενικά πλέον νιώθω σαν να μην παίζει κανένα ρόλο ο τίτλος στα παιχνίδια της Ubi.

Α να γειά σου.Ό,τι πιο χαζοαμερικάνικο από watch dogs 2, wildlands και just cause 3 αισθάνομαι προσωπικά ότι βλέπω, μπασταρδεμένα όλα μαζί σε ένα τρέιλερ.Δεν είχα αισθανθεί ποτέ έτσι βλέποντας fc.Εγώ τουλάχιστον, έτσι;Και από αυτό το απειροελάχιστο που έδειξαν.Πιστεύω ότι θα δούμε ένα πιο fps wildland watch dog πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι δεν έχουμε ακόμη αρκετές πληροφορίες, εγώ πιστεύω ότι δεν θα αποκλίνει σχεδόν καθόλου από τα FarCry 3/4 το 5. Θα έχουμε τον κλασικό χάρτη με κάποια φρούρια των κακών που θα πρέπει να κατακτάμε. Τις κλασικές βαρετές side missions τύπου "ελευθέρωσε αυτούς, σκότωσε εκείνους". Οι τρεις χαρακτήρες που παρουσιάζονται στα αντίστοιχα trailers (ο παππάς, η μπαργούμαν και ο τύπος με το υδροπλάνο) θα είναι κάποιοι από τους βασικούς NPCs που θα μας αναθέτουν τις κεντρικές αποστολές ή τις upgrade missions, δηλαδή αποστολές που αν τις φέρνουμε εις πέρας θα ξεκλειδώνουμε skills ή/και equipment (όπλα/οχήματα). Λογικά θα υπάρχουν πάλι δύο φράξιες τουλάχιστον. Δεν ξέρω αν θα μπορούμε να επιλέξουμε με ποιους θα συστρατευτούμε ή αν θα είναι πιο γραμμικό το παιχνίδι σε αυτόν τον τομέα.

 

Προσωπικά αν η υλοποίηση των παραπάνω είναι καλή - και σε συνδυασμό με το πρωτότυπο setting - το more of the same δεν με χαλάει καθόλου. Αλλά σίγουρα δεν θα είναι day one αγορά για εμένα (όπως και κανένα παιχνίδι δεν είναι day one αγορά για μένα πια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εννοείται το έχει χάσει το wow factor αυτή η συνταγή πλέον.Κι εμένα δε με χαλάει εάν μου αρέσει το setting, αλλά εντάξει, όταν παίζεις το ίδιο παιχνίδι ουσιαστικά για δέκα χρόνια δεν θα κάνεις και τσισάκια.Θα το παίξεις μεν, αλλά μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά επειδή απόλαυσα και το Far cry 3 και το far cry 4 και τα έχω σε πλατίνα στο ps3 θα τερματίσω σίγουρα και το 5 στο 100%. Το primal επίσης το απόλαυσα. Το 2 ήταν το μόνο που βαρέθηκα και δεν ασχολήθηκα σχεδόν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά επειδή απόλαυσα και το Far cry 3 και το far cry 4 και τα έχω σε πλατίνα στο ps3 θα τερματίσω σίγουρα και το 5 στο 100%. Το primal επίσης το απόλαυσα. Το 2 ήταν το μόνο που βαρέθηκα και δεν ασχολήθηκα σχεδόν καθόλου.

 

Σαν το 2 θα είναι :P αλλα τώρα είναι αργά γιατί το δήλωσες οποτε με το ζόρι αγορά και play μέχρι το 100%. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν είχε κάποια limitations και δεν υπήρχε το ηλίθιο spawn θα ήταν κατά πολύ ανώτερο, και καλύτερο story δεν θα ήταν κακό. Κακό game σίγουρα δεν ήταν αλλα είναι το χειρότερο της τριλογίας για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το 2 θα είναι :P αλλα τώρα είναι αργά γιατί το δήλωσες οποτε με το ζόρι αγορά και play μέχρι το 100%. :D

Θα έχει δηλαδη συνεχόμενο respawn? Αν ναι δεν θα το παίξω. Αν όχι και είναι στυλ 3 4 θα πέσει κάψιμο. 44 ώρες έκαστος έριξα σε κάθε Far cry mindless pure fun διασκέδασης. Μπορεί να μην έχουν το τρελό story αλλά έχει πολλά πράγματα να κάνεις με πολύ όμορφα τοπία που δεν σε κουράζει ακόμα και σε πολύωρο λιώσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το 2 μου χε αρέσει πάντως..ο μόνος είμαι;

Όχι φίλε κι εμένα είναι από τα αγαπημένα μου, αρκεί να μην μπερδευα τη διαδρομή που οδηγούσα και έπρεπε να ξαναγυρίσω από κει που μόλις πέρασα

 

Το setting του πάντως ήταν το αγαπημένο μου σε far cry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γτ τρελενοντε ολοι ετσι με το νεο farcry. Καθε χρονο βγαινουν νεα COD, Assasins creed, battlefield, need for speed κλπ κλπ και εκει δεν ακους ουτε κιχ

Γιατί έχει πάρα πολύ καλο στιμενο καμπειν.

Αυτά που αναφέρεις είναι απλά για μουλτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...