Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Kανουν μεν αλλα με οσα διαβαζω τα φοβαμαι λιγο , αν δεν ειναι απολυτα παραλληλα τα smooth rods , και χωρις στραβωματα τοτε θα σου δημιουργησουν προβληματα


Eιμαι σχεδον ετοιμος επειδη δεν το βρισκω , τι εντολες βαζω στο gcode για να κανει bed leveling ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Αθηνα υπαρχουν μερη που τυπωνουν; Θελω να εκτυπωσω ενα bracket για cpu cooler

Ti bracket θελεις ακριβως?εχεις σχεδιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χωρίς να δώσεις ακριβώς διαστάσεις κάνεις δεν θα μπορέσει να στο κάνει, πολύ πιθανό να σου βγει φτηνότερα να το αγοράσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακυρο, μου ηρθε απροσμενα σημερα με ταχυδρομειο χωρις να με ειχαν ειδοποιησει οτι θα το στειλουν. Το συγκεκριμενο δε πωλειται παραμονο στελνεται ως προκεταση για νεους επεξεργαστες και επειδη θεωρητικα θελει 7-14 εργασιμες δε θα προλαβαινα το RMA σε τυχον ελαττωματικα προιοντα στο νεο πισι που στηνω και ηθελα να το εχω νωριτερα

 

Εν πασει περιπτωση, εγκυκλοπαιδικα ρωτοντας για να μαθαινω. Τετοιου ειδους εκτυπωσεις χοντρικα ποσο πανε, εστω οτι εχεις τα σχεδια και εισαι καθολα κομπλε

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ακυρο, μου ηρθε απροσμενα σημερα με ταχυδρομειο χωρις να με ειχαν ειδοποιησει οτι θα το στειλουν. Το συγκεκριμενο δε πωλειται παραμονο στελνεται ως προκεταση για νεους επεξεργαστες και επειδη θεωρητικα θελει 7-14 εργασιμες δε θα προλαβαινα το RMA σε τυχον ελαττωματικα προιοντα στο νεο πισι που στηνω και ηθελα να το εχω νωριτερα

 

Εν πασει περιπτωση, εγκυκλοπαιδικα ρωτοντας για να μαθαινω. Τετοιου ειδους εκτυπωσεις χοντρικα ποσο πανε, εστω οτι εχεις τα σχεδια και εισαι καθολα κομπλε

Σε abs χονδρικά από όσο έχω δει περίμενε κανένα 20 τουλάχιστον για το backplate και κάνα 10 αρικο τα άλλα

Όπως και να το κάνεις ομως ότι πλαστικό να βάλεις πότε δεν θα έχει την αντοχή που θα έχει το μεταλλικό,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι σχεδον ετοιμος επειδη δεν το βρισκω , τι εντολες βαζω στο gcode για να κανει bed leveling ?

Στο startup code, μετά το G28 (που κάνει home all) βάλε ένα G29

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτόν τον σκελετό τι γνώμη έχετε;

 

http://tehnologika.net/Anet-A8-Aluminium-composit-Upgread-frame/

Είναι από σάντουιτς αλουμινίου (aluminium composite) και βγαίνει κοντά στα €100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σου αρεσει το am8 ??

 

Δεν έχω θέμα αρκεί να είναι σταθερό. Έχεις κάποιο λινκ που να δίνει και carriage plate κοντά στα €100 το κιτ;

 

Βέβαια κάπου πήρε το μάτι μου τον Α2 στα €150

 

Με την ευκαιρία: Υπάρχει λόγος όταν κάποιος έχει auto leveling να έχει ακόμα τα ελατήρια μεταξύ carriage - hot plate;

Ένα σταθερό pillar δεν είναι καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το am8 δεν νομιζω να το βρεις μαζι με carrige plate , παλι σαν επιλογη (αν πας σε ετοιμο) ερχετε στα ιδια λεφτα , με τοι παραπανω

 

Βεβαια το AM8 θελει να εκτυπωσεις κομματια , προσωπικα προτιμησα το AM8 γιατι αν αποφασισω να αλλαξω bed με μεγαλυτερο η αλλαγη γινετε με μικρο κοστος και σχετικα γρηγορα

 

Οσο για τα ελατηρια επειδη το bed leveling δεν ειναι κανενας μαγος , καλο ειναι να υπαρχει ενα υποτιποδες ισιο κρεβατι , για αυτο και καποιο αφηνουν τα ελατηρια και κανουν ενα υποτιποδεσ leveling και αφηνουν της λεπτομεριες στο sencor

Επεξ/σία από Inuyasha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

back in 3d printing business!

Συμμαζεψα τον εκτυπωτακο μου και τυπωνει μα χαρα και παλι :)

τυπωσα και ενα αντικειμενο που ειχα σχεδιασει εδω και καιρο, εκτυπωση περι τις 13 ωρες!!

το ανεβασα και εδω για οποιον το θελει :)

https://www.thingiverse.com/thing:2557788

post-51430-0-38630700-1506630919_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω αυτο το σχεδιακι και μου αρεσει πολυ

 

ομως ειναι σχεδιασμενο για 1 μοσφετ  πως μπορω να κανω τη μετατροπη να βαλω και αλλη μια θεση μοσφετ διπλα του ??

 

https://www.thingiverse.com/thing:2536142

 

ειναι το τελευταιο v2 version με τις τρυπες

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μικρός έχει μια παιδική πτυσσόμενη καρέκλα με ύφασμα. Αυτό πιάνει στις 2 γωνιές της καρέκλας με κάτι πλαστικά και βίδες. Το ένα πλαστικό είχε ξεβουρτσιστεί και δεν έπιανε η βίδα. Το σχεδίασα και το τύπωσα. Καινούργια η καρέκλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...