Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι παιχνιδαρα εχουνε φτιαξει εδω τα παλικαρια, επαθα πλακα το ποσο ωραια τρεχει σε συνδιασμο με αυτα τα γραφικα.

Tο 60αρι ανετα στο συστημα μου τουλαχιστον λιγο που εβαλα να παιξω και επιπλεον ειναι χαρμα οφθαλμων, σε καποια σημεια παντως το χτυπαει το 80+ usage o cpu και με το 1.03 patch αλλα ουτε 1 fps κατω στην αποδοση, μονο το οτι το antialiasing στα very high θολωνει λιγο παραπανω την εικονα με χαλασε.

 

Oπτικα θεωρω πως ειναι το καλυτερο assassins creed της σειρας, για να μη πω πως θα το εβαζα και κοντα στο witcher 3 σε θεμα visuals, ελπιζω το ιδιο καλο να ειναι και το gameplay.

Και ενα benchmark που εκανα

Edit: Μετα απο καμια ωρα ενασχόληση το εχει κανονικότητα το stuttering του μαξαρισμενο, καποιες φορες λόγω CPU αλλά κάποιες αλλες και GPU, με το dynamic resolution στρώνει η κατασταση στο 100% αν και δε ξερω τι ειναι αυτο τρέχει βουτηρο όταν το έχω ενεργοποιημένο χωρίς καμια οπτική αλλαγή τουλαχιστον στο ματι μου και στην αναλυση που παιζω.

 Στα cutscenes παρατηρησα οτι πεφτουν κατακορυφα τα fps και εχει συγκλονιστικο stuttering αλλα παρολα αυτα μου γραφει 60fps στο osd. Ελπιζω θα φτιαξουν αυτα με μελλοντικα updates.

lXBodxK.jpg

uoYKWe1.jpg
wcp5Dsk.jpg
L1XxkHN.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eνταξει εχοντας φτασει στην Αλεξανδρια μπορω να πω οτι βγαζω το καπελο στην Ubisoft για το σγκεκριμενο παιχνιδι . 

Μαζι με το 2 μακραν τα καλυτερα AC. 

Περα απο τα ψιλο αρχαια που μιλαν οι κατοικοι στην Αλεξανδρια να σκοτωνω στρατιωτες και τριγυρω να φωναζουν 

''Ο Δια οποια ατυχια και παρομοια και παρα πολυ καλο voice over για τυχαιους NPC. Μπραβο στην Ubisoft ( δεν μπορω να πιστεψω ουτε εγω οτι το λεω ) αλλα τετοιες λεπτομερειες μονο στο witcher 3 και αν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διαπιστωσει πως αν βαλεις το antialiasing στο medium τα fps απογειονοντε και κανει εξαιρετικη δουλεια σε ολες τις ρυθμησεις medium-high, δε καταλαβα καν τη διαφορα, πραγματικα εχει πολυ ομορφο art design το game, απο τις καλυτερες δουλειες της ubisoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει εχοντας φτασει στην Αλεξανδρια μπορω να πω οτι βγαζω το καπελο στην Ubisoft για το σγκεκριμενο παιχνιδι . 

Μαζι με το 2 μακραν τα καλυτερα AC. 

Περα απο τα ψιλο αρχαια που μιλαν οι κατοικοι στην Αλεξανδρια να σκοτωνω στρατιωτες και τριγυρω να φωναζουν 

''Ο Δια οποια ατυχια και παρομοια και παρα πολυ καλο voice over για τυχαιους NPC. Μπραβο στην Ubisoft ( δεν μπορω να πιστεψω ουτε εγω οτι το λεω ) αλλα τετοιες λεπτομερειες μονο στο witcher 3 και αν 

τα μπλεξανε με την Αλεξανδρια Ημαθίας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί που έχουν ήδη 2-3 χρόνια sli .... (ναι είναι λάθος πια, είναι σίγουρο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι λόγω της κάθες *** εταιρίας θα πρέπει να μπούμε στο τριπάκι πούλα 1 ή και τις 2 gpu και αγόρασε -εκ νέου- μια πιο δυνατή...)

 

και το "ασχολείται" είναι με αι στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί που έχουν ήδη 2-3 χρόνια sli .... (ναι είναι λάθος πια, είναι σίγουρο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι λόγω της κάθες *** εταιρίας θα πρέπει να μπούμε στο τριπάκι πούλα 1 ή και τις 2 gpu και αγόρασε -εκ νέου- μια πιο δυνατή...)

 

και το "ασχολείται" είναι με αι στο τέλος.

και τότε δεν ήταν πολύ καλή ιδέα, κατά τα άλλα προφανώς τις κρατάς μέχρι να μην αποδίδουν ανεκτά για τα δικά σου δεδομένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εdit:

 

Μετα απο μερικες ωρες ενασχολησης και αφου το παιχνιδι εξακολουθει να με ενυπωσιαζει σε ολους τους τομεις τελικα στο τελος με απαγοητευσε οικτρα και οχι τοσο το παιχνιδι οσο η bugsoft, καθως περνουσα απο κατι χωρια επεφτα απο τα 60 fps στα 20 με 100% χρηση cpu λες και εχω κανεναν celeron και μαλιστα με κλειστα ολα τα osd-monitoring, μονο αφου εφαγα τα τραγικα framedrops το ανοιξα να δω τι φταιει και βλεπω 100% cpu usage, και χωρις osd ειναι απολυτα αισθητο και ενοχλητικο να πεφτεις 40 fps κατω, απο μενα uninstall το game στο πολυ χαλαρο και αν δεν το διορθωσει η bugsoft θα μεινει στο καλαθι των αχρηστων μονιμα, δεν υφισταται καν εν ετη 2018 να βλεπεις τετοιες καταστασεις, ειναι ανεπιτρεπτο αν και δε πιστευω και πολυ οτι θα το διορθωσουν γιατι bugsoft ειναι αυτη.. who knows.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...