Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνιδι απλα ειναι αφροκρεμα.. Εχω να ευχαριστηθω κατι τοσο πολυ (με εξαιρεση το ME:A) απο το Witcher 3..

Οσο προχωρας τοσο πιο immersive γινεται η ιστορια, εχει κατι υπεροχες τοποθεσιες μεσα στην ερημο, τα side missions εχουν επιτελους πραγματικη υποθεση και γενικα δεν αντιμετωπιζω (crosses fingers) κανενα απολυτως θεμα με τεχνικα ζητηματα ή ζητηματα αποδοσης (και λεω αποδοσης γιατι να τρεχεις σε αυτο το game 4k ultra settings με high AA και να εισαι μια χαρα δεν ειναι και λιγο).. 

Τα γραφικα του και ειδικα οι φωτοσκιασεις ειναι σε καποια σημεια εξωπραγματικες σε ultra, οι υφες επισης απιστευτα καλες σε αρκετα σημεια και το GI επισης προσεγμενο (αν και αυτα τα ειχαμε δει και σε Unity,Syndicate τρομερη μηχανη), ο ηχος επισης ειναι πολυ προσεγμενος σε καποια σημεια μου θυμιζει ταινια η εναλλαγη στο soundtrack και πως δενει με την πλοκη.. 

Μπραβο στην Ubisoft απο εμενα.. Πολλα μπραβο που επιτελους εχουν δωσει ενα τοσο προσεγμενο πακετο.. Τωρα αν καποιοι αντιμετωπιζετε θεματακια παιδια μην περιμενετε να παιξετε ενα τοσο ομορφο και απαιτητικο game με ολα τα bells&whistles και να εχετε και ακατεβατα framerate αν δεν συναδει και το h/w.. Ριξτε κανα setting και τελειωσε η υποθεση.

Καποια games κανουν ακριβως αυτο.. Πουσαρουν τα ορια για να παμε λιγο μπροστα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με έχουν ψήσει τα καλά λόγια που ακούω γενικά και λέω να δώσω μια ευκαιρία αν και ubi..

 

το ερώτημά μου όμως παραμένει, υπάρχει θέμα με τον επεξεργαστή και τις προστασίες; 

 

εγώ έχω έναν 4690Κ στα 4.4 που θεωρητικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με το παιχνίδι, θα έχω όμως στην πράξη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με έχουν ψήσει τα καλά λόγια που ακούω γενικά και λέω να δώσω μια ευκαιρία αν και ubi..

 

το ερώτημά μου όμως παραμένει, υπάρχει θέμα με τον επεξεργαστή και τις προστασίες; 

 

εγώ έχω έναν 4690Κ στα 4.4 που θεωρητικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με το παιχνίδι, θα έχω όμως στην πράξη; 

Τι να πω και εγώ που έχω 4590 ? :P Σκέφτομαι την άλλη βδομάδα που γιορτάζω να μου το κάνω δώρο. 

Οι τύποι είναι τραγικοί. Ένα demo να δούμε και να αποφασίσουμε δεν βγάζουν.

Παιδιά εγώ που έχω Fx 6300, και r7 260x θα μπορώ να το παίξω; Lol xD κάνετε και συγκρίσεις με witcher 3 και τρελαίνομαι  :cry:

Δύσκολα είσαι φίλε μου. Η 260x είναι κάτω του mid range για τέτοιου είδους games, και ο 6300 είναι και αυτός αρκετά αδύναμος. Δυστυχώς τα σύγχρονα ΑΑΑ games απαιτούν τα μαλλιά της κεφαλής τους για να έχουν μία νορμάλ απόδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ που έχω Fx 6300, και r7 260x θα μπορώ να το παίξω; Lol xD κάνετε και συγκρίσεις με witcher 3 και τρελαίνομαι  :cry:

 

Μην τρελαινεσαι απλα να διαβαζεις καλυτερα. Αλλο το διασκεδαζω οσο το witcher 3 και αλλο το συγκρινα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game ειναι πολυ απαιτητικο σε cpu ισχυει λογω denuvo ή οχι.. Με i7-5820k σε 1080p εβγαζα με 1080ti κοντα στα 75fps και με τον 8700k σε μεγαλυτερα ρολογια βεβαια ειμαι γυρω στα 105!! Τοσο μεγαλη διαφοροποιηση απο 6πυρηνο σε 6πυρηνο δεν ειχα ξαναδει ακομη και σε 1080p γιατι ηταν στα 4.5 κιολας ο δικος μου 5820k δεν ηταν στοκ να δικαιολογει τοσο μεγαλη διαφοροποιηση.. Προφανως μετραει πολυ και το single core performance αλλα για το stuttering δεν ειμαι και τοσο σιγουρος. Ακομη και με τον 6πυρηνο ειχα 100% utilization ή πολυ κοντα σχεδον σε ολους τους πυρηνες αλλα δεν ειχα stuttering. 

Οποτε δεν νομιζω οτι φταιει αποκλειστικα το denuvo στην προκειμενη αλλιως με τετοιο utilization θα ειχα και εγω θεμα.. Μπορει να θελει και hyperthreading..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε να θέλει παιχνίδι hyperthreading είναι ψιλοάκυρο, αλλά θα μου πεις όλα γίνονται 

 

τεσπα πάλι καλά που άρχισε η amd το παιχνίδι με τους πολλούς πυρήνες να ψωνίσουμε κι εμείς οι φθηνιάρηδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι σημερα στην συντριπτικη πλειοψηφια αυτο ηταν αληθεια. Μαλιστα ακομη και ο i5 καφες τα σπαει σε gaming.. 

Και υπαρχουν και περιπτωσεις που το Η/T μειωνει τις επιδοσεις. 

Δεν μιλαμε ομως για οποιοδηποτε παιχνιδι και το γεγονος οτι υπαρχει τετοιο utilization σε ολους τους πυρηνες (virtual και physical) στο παιχνιδι το αποδεικνυει και μπορει στην προκειμενη να βοηθαει ακομη και με το denuvo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...