Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έκανε εντυπωση η απόδοση  maxed όλα με dlss quality παίζει πανω απο 60 avg  σε 4Κ, στο bench 52 fps περίμενα να είναι αρκετά βαρυτερο, στο bench χωρίς dlss έβγαλε 33 avg. 

Πολυ δυνατό το GA 102 respect

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν φτασεις στην ερημο θα πεσεις κατω απο 60 σε πολλα σημεια εαν κρινω απο το benchmark σου.

Εγω ισα που κραταω 60 εκει με την δικη μου καρτα.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια, το gi δεν εχει καμια σχεση με το αρχικο, ουτε καν με το two colonels που ηταν και βελτιωμενο, επισης βλεπεις και rt reflections, πριν ηταν πολυ επιφανειακα και ολα αυτα στο ιδιο σχεδον performance με το two colonels.

Το μονο κακο ειναι οτι εμειναν τα κακιστα textures, που σε πολλα σημεια ειναι υπερβολικα χαμηλης αναλυσης, επρεπε να βγαλουν ενα 4Κ enhanced pack.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα ομως εχει χαλασει ολο το stealth κομματι του παιχνιδιου.

Επειδη πλεον δεν μπορεις να καταλαβεις που εχει σκια να κατσεις και που οχι για να μην σε κανουν σποτ.

Το ειχαν χτισει γυρω απο baked lighting και ειχες visual feedback,τωρα δεν καταλαβαινεις και πας στο περιπου! 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν ειναι μονο αυτο, ειδα την συγκριση πιο πανω, και το παιχνιδι χανει αρκετα σε ατμοσφαιρα με το enhanced RT. καλη η τεχνολογια, αλλα μεχρι τωρα δεν εχω δει πως υπηρετει το gameplay/artistic κομματι, παρα μονο το τεχνικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KilliK είπε

και δεν ειναι μονο αυτο, ειδα την συγκριση πιο πανω, και το παιχνιδι χανει αρκετα σε ατμοσφαιρα με το enhanced RT. καλη η τεχνολογια, αλλα μεχρι τωρα δεν εχω δει πως υπηρετει το gameplay/artistic κομματι, παρα μονο το τεχνικο.

 Θα μπορουσαν να το κανουν το ιδιο ατμοσφαιρικο αλλα το παιχνιδι φτιαχτηκε εξαρχης για baked lighting , θα χρειαζοταν ολικη αλλαγη στο map design ( λιγοτερα ανοιγματα στα κτηρια , πιο μουντος ο καιρος, λιγοτερες πηγες φωτος κτλπ ) 

Πρεπει να φτιαχτει απο την αρχη ενα παιχνιδι με βαση το ray tracing  χωρις καθολου baked lighting αλλα θα αργησει να γινει αυτο πιστευω. 

Πολυ εντυπωσιακο ειναι το performance παντως . Με 3070 σε 1440p maxed out ολα και dlss quality εχω 80 με 100 fps  , ενω στους εσωτερικους χωρους ακομα πιο πανω , στην πρωτη περιοχη που σταματαει το τρενο . Δεν θυμαμαι να πηγαινε τοσο καλα το original. 

 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα. μου κανει εντυπωση που οι DF στην αναλυση του, το βαφτισανε πρωτο ΑΑΑ που φταχτηκε εξαρχης με γνωμονα το RT, οταν προφανως κατι τετοιο δεν ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εξωτερικούς χώρους μου αρέσει περισσότερο αλλα το dof/fog είναι υπερβολικό. Σε εσωτερικούς χώρους δεν μου αρέσει καθόλου. Παρόλα αυτά μπράβο τους για το free update. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, KilliK είπε

και δεν ειναι μονο αυτο, ειδα την συγκριση πιο πανω, και το παιχνιδι χανει αρκετα σε ατμοσφαιρα με το enhanced RT. καλη η τεχνολογια, αλλα μεχρι τωρα δεν εχω δει πως υπηρετει το gameplay/artistic κομματι, παρα μονο το τεχνικο.

Ειναι πιο φωτορεαλιστικο τωρα και μπορω να πω οτι μου αρεσει αυτο παιζοντας το.

Οταν θα το παιξεις θα καταλαβεις οτι του ταιριαζει πιο πολυ,απλα θα περιμενουμε το επομενο που θα χτισουν το gameplay γυρω απο το GI!

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Σε εξωτερικούς χώρους μου αρέσει περισσότερο αλλα το dof/fog είναι υπερβολικό. Σε εσωτερικούς χώρους δεν μου αρέσει καθόλου. Παρόλα αυτά μπράβο τους για το free update. :)

Εαν κατσεις στο τραινο και προσεξεις τον θαλαμο καυσης ειναι λες και βλεπεις footage τραβηγμενο απο καμερα σε real life.

Πρεπει να παιξεις λιγο και με το gamma γιατι στην μεση που ειναι το default δεν ειναι το σωστο.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KilliK είπε

εκει στο 3.44 που παλευει την αρκουδα, γιατι η enhanced εκδοση ειναι τοσο θολη;

Δεν εχει θολουρα το παιχνιδι,επισης εχουν και την επιλογη να απενεργοποιεις το motion blur τελειως.

Τωρα εαν περιμενεις απο τα βιντεο να βγαλεις ακρη,ειναι αλλο καπελο αυτο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα βγαλμενο ειναι το motion blur, το δειχνει στην αρχη με τις ρυθμισεις. και παλι δειχνει πολυ θολη η εικονα στην enhanced, τουλαχιστον σε αυτην την σκηνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...