Προς το περιεχόμενο

Anthem [2019]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τιποτα το ιδιαιτερο που δεν εχουμε ξαναδει ειναι απλα οκ οπως αναφερθηκε παραπανω. Τα quest ειναι  γελοια , πηγαινε απο το ενα μερος στο αλλο και σκοτωσε τον ταδε εχθρο 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 817
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είναι ok, όπως όλα τα τελευταία games EA/Ubi/etc , "it's fine", παρόλα αυτά δεν βρίσκω λόγο να αφιερώσω ώρες σε κάτι το τίποτα ιδιαίτερο ( που λογικά θα γίνει επαναλαμβανόμενο και βαρετό μετά από λίγες ώρες) με την EA από πίσω και always online + DRM + micros ( που χαλαρά άμα βάλουν PVP θα βάλουν και αλλα micros), fuck that, imho as always.

 

Αυτο ειναι ο μεγαλυτερος φοβος μου..Και το weak storyline.. Η ιστορια ας πουμε του Ματαιας ειναι πολυ μετρια σχεδον αδιαφορη.. Και αμα ειναι ετσι η μονη ιστορια που παιζεις στο demo που υποτιθεται την διαλεξαν κιολας με φοβιζει για το τι να περιμενω απο αυτη την πλευρα..
Απο την αλλη βεβαια μπορει να το παιζουν safe και να ριξουν κανα δυνατο χαρτι στο main game σε αυτο τον τομεα.. Το javelin παντως ειναι ευχαριστηση αλλη αισθηση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι περίεργο ψάχνετε και δε θα το βρείτε σε αυτό το παιχνίδι. Τι storyline και quest. Σαν Shoot looter παρουσιάστηκε το παιχνίδι. Τα looters αν για κάτι χαρακτηρίζονται είναι η υποτυπώδης ιστορία, τα ανύπαρκτα/ανούσια quests και η επαναλειψιμότητα.

Στα του Game.

Με ευχαρίστησε αρκετά το gameplay. Δε το βρίσκω να υπολείπεται του Destiny ή του Warframe και αυτό είναι εξαιρετικά θετικό.

Τα menu του μου φάνηκαν "βαρυά" και αργά. Σε συνδιασμό με τα loading times και με αυτή τη παπαριά που βάλαν ντεμέκ σαν πόλη για να δείξουν ότι και καλά υπάρχει κάποια ιστορία θα δημιουργήσουν μεγάλο downtime ανάμεσα στο farming/grinding.

Και το μεγάλο ερωτηματικό προφανώς είναι το ίδιο το loot και πόσο rewarding και balanced είναι. Αυτό θα είναι το game or break του παιχνιδιού για το κοινό στο οποίο απευθύνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται οτι θα γινει γρηγορα βαρετο.

Τουλαχιστον στο Destiny οταν κερδιζεις loot,o τροπος με τον οποιο στο δινουν και στο παρουσιαζουν ειναι καπως εθιστικος.

Αυτοι εδω δεν εχουν καταλαβει ποσο σημασια εχει ο παιχτης να νοιωθει οτι κερδισε κατι φαντασμαγορικα.

Μην πω για τα οπλα που φαινονται ολα τα ιδια ανεξαρτητου επιπεδου.

Ουτε σε αυτο δεν εχουν δωσει σημασια,παρε να εχεις το διο οπλο με αλλο χρωμα και διαφορετικα στατιστικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω λεω να μην βαλουν στορυ καθολου και να το μετανομασουν σε the anthology of loot τοτε αν ειναι να παρακαμψουμε τα βασικα πραγματα που στοιχειοθετουν ενα online action shooter/rpg.. Kαλο coop, ενδιαφερον PvP, ΚΑΛΗ ιστορια χωρις απαραιτητα να δρεπει δαφνες δεν χρειαζεται,character customization και φυσικα και ενδιαφερον loot system και καλοι χαρτες ..

Ελα παιδια μην ριχνετε τον πηχυ εντελως χαμηλα.. Ετσι καταντανε μετα τα παιχνιδια και ψαχνουμε τον κοσμο με το  πιστολι.. Καταλαβαινω οτι σε μερικους το destiny ειναι ενας ΑΑΑ τιτλος για τα γουστα τους αλλα προσωπικα για εμενα η αναποφευκτη συγκριση με αυτο δεν κολακευει το anthem..

Αν μπορει να το κανει το division αρκετα καλα (τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομενα) μπορει να το κανουν και αλλα παιχνιδια.. Το destiny για εμενα ηταν απολυτως βαρετο μετα απο το τελος της ιστοριας.

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι ιδιοι οι devs που το δημιουργησαν το συγκρινουν με το Destiny.

Σημερα που αποκαλυψαν το περιφημο endgame που ειναι 3 strongholds μετριοτατα βγηκαν οι devs και εγραψαν..

''Παιδια τα stronghold μας ειναι κατι αναμεσα στα strikes και τα raids του Destiny αλλα οχι τοσο μεγαλα"

Δλδ σαν να σου λεει μην ξενερωσετε που θα αδειαζετε στο ιδιο boss 50 γεμιστηρες και δεν θα κραταει και πολυ σε διαρκεια γιατι στο δικο μας παιχνιδι θα πετατε σαν τον Iron man!!!

 

 
Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα μερικές ώρες με έναν φίλο. Καλό φάνηκε αλλά με απογοήτευσαν τα γραφικά. Μου φάνηκε πολύ μεγάλυ η διαφορά απο τα video που δείχνανε και τα είχα όλα τέρμα.

Τα javelin είναι ωραία και μου αρέσει που έχουν ποικιλία.

Έχει όμως αρκετά κολλήματα ακόμα. Ο ήχος τον όπλων κάπου κάπου σταμάταγε για λίγα δευτερόλεπτα και ξανασυνέχιζε, οι εχθροί κάνανε despawn και κάθε φορά που έκανα alt tab η οθόνη του παιχνιδιού μαύριζε και έπρεπε να το κλείσω και να το ξαναανοίξω για τα φτιάξει. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο θέμα με το gsync αυτό αλλά μου έσπασε τα νεύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαιξα λιγάκι και τα γραφικά είναι όπως τα φανταζόμουν και τα είδα δει πολύ εντυπωσιακά καθώς και το πως έτρεχε το παιχνίδι , από θέμα performance δηλαδή τρέχει εντελώς ομαλά στο δικό μου σύστημα εκτός από μερικά ανεπαίσθητα κολληματάκια.

Για τα υπόλοιπα από τα λίγα που είδα είναι όπως το είδα στο μυαλό μου , που κάνει πολύ σε destiny style

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα μετα απο καμια 300αρια ωρες στο Destiny 2 με Guild και raids κτλπ. Νομιζω θα προσπερασω και θα παω για Division. Το πρωτο μου αρεσε πολυ ετσι και αλλιως και το 2ο δειχνει αρκετα καλυτερο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Προσωπικα μετα απο καμια 300αρια ωρες στο Destiny 2 με Guild και raids κτλπ. Νομιζω θα προσπερασω και θα παω για Division. Το πρωτο μου αρεσε πολυ ετσι και αλλιως και το 2ο δειχνει αρκετα καλυτερο.

Εγώ δεν ξέρω βρίσκομαι σε δίλλημα τώρα από χτες που το έπαιξα το περιβάλλον του είναι πάρα πολύ ωραίο και οι μάχες μου άρεσαν απλά φοβάμαι Πόσο συνέχεια θα έχει το παιχνίδι.  Η αλήθεια όμως είναι ότι το division έχει πολλές πιθανότητες να το αγοράσω day one

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Jerky είπε

Αν θέλετε αφήστε και τα id σας όσοι παίζεται το demo να κάνουμε κάνα team run.

Μπες στον server μας, είμαστε μια μεγάλη παρέα και κάθε μέρα αυτή η παρέα μεγαλώνει: Discord

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sidenote, φαινεται να εχει θεμα με egpus. Με egpu και Vega 56, εφτανα βαρια 40-50 φραμες σε low. Ποσο απογοητευση απο αυτην την εταιρια πια. Και μαλιστα εχει την ιδια engine me battlefront 2 and battlefield 1-5 , σε κανενα απο τα οποια δεν εχω θεμα σε ultra @ 3440x1440 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...