Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein II: The New Colossus [2017]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέρα από το VRAM usage, απ' ότι κατάλαβα δεν έχουν βγει ακόμα optimized drivers από nvidia για το game. Οπότε αν έχουμε τυχόν προβλήματα ίσως λυθούν από βδομάδα.

 

βγηκαν πριν λιγο ver 388.00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει έτοιμος driver ακόμη, το γράφει:

NVIDIA is working on a Game Ready driver for Wolfenstein II: The New Colossus to provide the best possible gaming experience and we intend to post the driver early next week....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα το Old Blood imho, είναι μικρό και όλο στο κάστρο, ότι πρέπει για προθέρμανση πριν το New Order  ;)

 

 

 
δεν ειναι ολο στο καστρο, το μεγαλυτερο μερος ειναι εκτος. το οποιο και με απογοητευσε.

το 2 σε ποιο engine τρεχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sharpening στο 4.0 και τα visuals είναι crisp όσο πρέπει. Σε μερικούς devs κόβει και δεν χρειάζεται να μπούμε στον κόπο να βάλουμε SweetFX για να αφαιρεθεί η βαζελίνη του ΑΑ που βάζουν και ευτυχώς γιατί το παιχνίδι χρησιμοποιεί μόνο Vulkan και το Reshade δεν δουλεύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει έτοιμος driver ακόμη, το γράφει:

NVIDIA is working on a Game Ready driver for Wolfenstein II: The New Colossus to provide the best possible gaming experience and we intend to post the driver early next week....

 

Έφτιαξαν κάτι crashes και ένα flickering που υπήρχε με G-Sync αλλά ο ''true'' game-ready οδηγός θα έρθει από βδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εφαγε κανενας bsod οταν εβαλε να τρεξει το game? Τι φαση, δε προλαβα να ρυθμισω τη φωτεινοτητα και εφαγα bsod!

 

edit: fix it, τελικα ηθελε τους hotfix, γιατι εχει τοσο θολα και χαμηλης αναλυσης γραφικα-textures σαν να εχω βαλει τα γραφικα τερμα low? Τα textures και ειδικα στα οπλα ειναι αρκετα θολα, στα walkhtrough δεν φαινοταν ετσι, εντελως αλλο παιχνιδι, μπορουν να γινουν πιο καθαρα τα γραφικα με καποιο τροπο? Απο οτι ειδα το εχουν και αλλοι το προβλημα.

 

Επισης δεν υποστηριζει fast sync.

 

Εχει χαοτικη διαφορα απ το βιντεο στο youtube και γενικα απο αλλα βιντεο που βλεπω εκτος και αν ο τυπος παιζει σε ή τελως παντων τρεχει με καλυτερα textures σε amd το game.

 

youtube playthrough & screenshots

https://www.youtube.com/watch?v=pGN7XRN0ojM

B6d8sMr.jpg

 

Δικο μου playthrough & screenshots

https://www.youtube.com/watch?v=kLEOmJTuDfU&feature=youtu.be

32w1Uwj.jpg

MhEdccL.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ηθελε τους hotfix, γιατι εχει τοσο θολα και χαμηλης αναλυσης γραφικα-textures σαν να εχω βαλει τα γραφικα τερμα low? Τα textures και ειδικα στα οπλα ειναι αρκετα θολα, στα walkhtrough δεν φαινοταν ετσι, εντελως αλλο παιχνιδι, μπορουν να γινουν πιο καθαρα τα γραφικα με καποιο τροπο? Απο οτι ειδα το εχουν και αλλοι το προβλημα.

 

Πρέπει όντως να παίζει κάποιο θέμα με τους drivers ή και το ίδιο το παιχνίδι. Ίσως με το LOD που πάντα ήταν πρόβλημα από id tech 5 και μετά λόγω megatextures.

 

Κι εγώ τα βλέπω πολύ θολά τα όπλα ενώ σε preview screenshots και βίντεο πριν την κυκλοφορία ήταν πολύ crisp.

 

Να τονίσω ότι αυτό το παρατήρησα στα όπλα και στο amour και όχι στα textures του περιβάλλοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως τα textures του περιβάλλοντος είναι πιο καλοσχεδιασμένα και μάλιστα σε κάποια animation δεν είναι ιδιαίτερα αισθητό, κυρίως στα όπλα και στο χαρακτήρα.

 

Γενικά αν εξαιρέσεις αυτά, τρέχει νεράκι το παιχνίδι και ξεκίνησε πολύ καλα, έχει ενα τροπο να σε καθηλώνει να παίξεις και άλλο, έχω παίξει λιγο αλλά μέσα απο αυτά που έχω διαβάσει και απο την εισαγωγή έχω ελπίδες πως θα είναι πολύ δυνατό το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έδειξε μόλις έβαλα το sharpening τέρμα.

οντως θα συμφωνησω απο 3.0 /4.0  απογειωνετε το παιχνιδι !!! :-D

επισης η ρυθμιση σε επιπεδα το metrics  performance ειναι + για αυτους που ψαχνοντε

post-238528-0-02054000-1509202895_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έδειξε μόλις έβαλα το sharpening τέρμα.

Ισχυει κατα πολυ!

Αληθεια εχει καποια σημασια αν εχω το resolution scale disable ή manual? Δε βλεπω καποια διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...