Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein II: The New Colossus [2017]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα στατιστικά του msi afterburner - riva tuner δεν μου δείχνει την κατανάλωση μνήμης της κάρτας γραφικών (1060). Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα στατιστικά του msi afterburner - riva tuner δεν μου δείχνει την κατανάλωση μνήμης της κάρτας γραφικών (1060). Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον;

 

 

Δεν το χρησιμοποιώ αλλά αν έχεις τα W10 μετά το τελευταίο update έχουν γράφημα για GPU usage.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός! Θα κοιτάξω και εκεί. Θέλω να δω αν με παίρνει να ανεβάσω και άλλο τις ρυθμίσεις.

 

 

 

Ενημερωτικά, στο BF1 multi έχω 50% usage (δηλ 3 GB VRAM). Τώρα αν το Wolfenstein τρώει παραπάνω, απλά έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι γενικά είναι απαιτητικό; Maxαρεται με κάρτα επιπέδου 1060 σε 1080p;;

είναι ελαφρύ με την 480 (και χωρίς το async που το έχασα) παίζω με τα πάντα τέρμα σε καλά fps 

 

ακόμα και με vsync είσαι σχεδόν πάντα στα 60αρια (με εξαίρεση κάποιες ανοικτές περιοχές)

 

χωρίς vsync είμαι από 60κατι έως 120φέυγα

 

απλά επειδή δεν έχω οθόνη με freesync το θέλω το vsync μου άρα θέλω να κερδίσω ο,τι μπορώ σε επιδόσεις από το async (έστω και για τις λίγες φορές που θα κάνει βουτιές) το οποίο μου εξαφανίστηκε.. ίσως ξανακάνω εγκατάσταση του παιχνιδιού και του οδηγού από την αρχή.. 

 

αν και τις περισσότερες φορές που είμαι σε κλειστούς χώρους δεν έχω θέμα το 60αρι είναι σταθερό 

 

γενικά πάντως θα με ωφελούσε μια οθόνη με freesync ίσως αξίζει να το δρομολογήσω κάποια στιγμή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι ελαφρύ με την 480 (και χωρίς το async που το έχασα) παίζω με τα πάντα τέρμα σε καλά fps 

 

ακόμα και με vsync είσαι σχεδόν πάντα στα 60αρια (με εξαίρεση κάποιες ανοικτές περιοχές)

 

χωρίς vsync είμαι από 60κατι έως 120φέυγα

 

απλά επειδή δεν έχω οθόνη με freesync το θέλω το vsync μου άρα θέλω να κερδίσω ο,τι μπορώ σε επιδόσεις από το async (έστω και για τις λίγες φορές που θα κάνει βουτιές) το οποίο μου εξαφανίστηκε.. ίσως ξανακάνω εγκατάσταση του παιχνιδιού και του οδηγού από την αρχή.. 

 

αν και τις περισσότερες φορές που είμαι σε κλειστούς χώρους δεν έχω θέμα το 60αρι είναι σταθερό 

 

γενικά πάντως θα με ωφελούσε μια οθόνη με freesync ίσως αξίζει να το δρομολογήσω κάποια στιγμή 

 

 

 

Εγώ δεν παίρνω τέτοιου είδους οθόνη γιατί σε "δένει" με την AMD ή την Nvidia. Ίσως αν βγούν οθόνες και με τις 2 τεχνολογίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι γενικά είναι απαιτητικό; Maxαρεται με κάρτα επιπέδου 1060 σε 1080p;;

Έπαιξα με το adaptive sync on σε medium/high με την GTX 770 της κοπέλας μου και έναν 4670, με τα 60 να τα κρατάει σταθερά most of the time.  Με την 1060 θα παίζει νερό, είναι εξαιρετικά optimized και δεν έχει και τα τρελά γραφικά, αλλά παρόλα αυτά, είναι όμορφο. 

 

Με την 1070 δοκίμασα με DSR στο σύστημα της υπογραφής, 1080p από όσο είδα, έχω ένα AVG πάνω από 110fps (κυμαίνονται από 90-180 σε σημεία). Σε 1440p, 75-100 και σε 4Κ 45-60 (στο 4Κ το adaptive sync βοήθησε να κρατηθούν τα 60 περισσότερη ώρα, αλλά οποιαδήποτε βουτιά δημιουργεί ζαλάδες :P ). Μιλάω για τα γραφικά στα τέρματα :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε καμιά ρύθμιση για 970 σε 1440p, αν και γενικά παίζω 30-50 fps με τα περισσότερα στο max.

 

Why buddy?! Άνετα μπορείς stable 60fps άμα ρήξεις ανούσια settings, άμα δεν ήταν fps τότε ok, just saying dude :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν παίρνω τέτοιου είδους οθόνη γιατί σε "δένει" με την AMD ή την Nvidia. Ίσως αν βγούν οθόνες και με τις 2 τεχνολογίες...

εγώ δεν παίρνω γιατί θέλω να πάω μια και καλή σε 4Κ 

 

επίσης κακά τα ψέματα άντε πες για αυτό το παιχνίδι θα κάτσω σε μόνιτορ για το ποντίκι κυρίως αλλά το 90% των φορών παίζω στην τηλεόραση που έχω από πάνω 

 

και χθες δηλαδή πριν με πάρει ο ύπνος ξάπλα με το controller έπαιξα 

 

είναι πολύ πιο δύσκολο με controller, αλλά το αραλίκι είναι διαφορετικό από το να συνεχίζω να κάθομαι σε γραφείο και μετά τη δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι γενικά είναι απαιτητικό; Maxαρεται με κάρτα επιπέδου 1060 σε 1080p;;

 

Μεχρι στιγμης το λιγο που επαιξα με το pc μου εχω μονιμα 75 fps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...