Προς το περιεχόμενο

Wolfenstein II: The New Colossus [2017]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το συγκεκριμένο game μιλάω μόνο :) Γενικά έχω δει βελτιωμένη απόδοση σε gameready σε άλλο game, αλλά για αυτό τι να τους κάνεις; Σα να βγάζεις gameready για το DOOM που έτρεχε με 150 κολλημένα day one :P

 

 

Καλά το DOOM είναι λάθος ώς παράδειγμα γιατί είναι η επιτομή του "optimized game".  :-D

 

Θυμάμαι, παλαιότερα που είχα την R9 280X είχα τρέξει το Evil Within με παλιούς οδηγούς προ κυκλοφορίας του και μετά με τους τότε τελευταίους. Η διαφορά ήταν μεγάλη καθώς τα min και avg fps ήταν πολύ ανεβασμένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α για να τονίσουμε κάτι, με νέους driver ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ η επιλογή για async compute.. 

 

με τον "απροβλημάτιστο" 10.3 εξαφάνισε τελείως τη ρύθμιση...

 

στις nvidia συνεχίζει και υπάρχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α για να τονίσουμε κάτι, με νέους driver ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ η επιλογή για async compute.. 

 

με τον "απροβλημάτιστο" 10.3 εξαφάνισε τελείως τη ρύθμιση...

 

στις nvidia συνεχίζει και υπάρχει; 

Δεν εξαφανιζεται..απλα γινεται disable με το καινουριο patch του wolfenstein.

 

- Temporarily disabled Async compute on 1080ti until driver fix is in.

 

 

Το κατεβαζω και εγω...θα ανεβασω και κανα βιντεακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το patch λέει ότι το κάνει  disable για την 1080 που μάλλον υπάρχει πρόβλημα αλλά για τη μεριά της amd (μιας και έχω 480 και η amd με νοιάζει) λέει ότι το κάνουν re-enable για τις amd γιατί με τον τελευταίο driver είχε απενεργοποιηθεί (στον οδηγό 10.2 υπήρχε η επιλογή αλλά crashαρε το σύμπαν και στον 10.3 απλά εξαφανίστηκε) 

 

παρόλα αυτά με την αναβάθμιση του παιχνιδιού δεν μου εμφανίστηκε και πάλι (εκτός αν ενεργοποιείται μόνο του και δεν βλέπω την επιλογή) 

 

με λίγα λόγια Ο,ΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ!

 

επίσης δεν μου δουλεύει και όπως θέλω το borderless που κανονικά δεν πρέπει να έχει tearing, τώρα τι borderless είναι αυτό που είναι ίδιο με fullscreen..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch είναι μάπα και δημιουργεί artifacts σε κάποιες περιπτώσεις. Χωρίς το patch παίζω με Async ενεργοποιημένο και το παιχνίδι είναι βούτυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το patch λέει ότι το κάνει  disable για την 1080 που μάλλον υπάρχει πρόβλημα αλλά για τη μεριά της amd (μιας και έχω 480 και η amd με νοιάζει) λέει ότι το κάνουν re-enable για τις amd γιατί με τον τελευταίο driver είχε απενεργοποιηθεί (στον οδηγό 10.2 υπήρχε η επιλογή αλλά crashαρε το σύμπαν και στον 10.3 απλά εξαφανίστηκε) 

 

παρόλα αυτά με την αναβάθμιση του παιχνιδιού δεν μου εμφανίστηκε και πάλι (εκτός αν ενεργοποιείται μόνο του και δεν βλέπω την επιλογή) 

 

με λίγα λόγια Ο,ΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ!

 

επίσης δεν μου δουλεύει και όπως θέλω το borderless που κανονικά δεν πρέπει να έχει tearing, τώρα τι borderless είναι αυτό που είναι ίδιο με fullscreen..;

δε ξερω τι παιζει αλλα συνεχιζει να υπαρχει η ρυθμιση σε μενα με τους 17.10.3 και μετα το patch

post-238528-0-13346600-1509605382_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...