Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 [PC]


Platini_Athens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πείτε προτάσεις για cb, rb και cmf. Silver, όχι απαραίτητα στο 79 overall.

 

Θέλω να έχει ψηλά def prowess, ball winning και ειδικά για το rb ταχύτητα. Durm είναι επιλογή, Souquet επίσης, και Sakai (free scouts εδώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hysaj, Fagner, Gonul για RB.
Κυριως ο Hysaj για μενα, τον εχω και στο 2017, εγγυηση.

Ο Fagner ισως ειναι πολυ κοντος για το στυλ σου.

Ο Gonul εχει 50% συνδυασμο με free scouts.

Καλη περιπτωση με 100% απο free scouts και 8 form ειναι επισης ο Andre Almeida αλλα υστερει σε speed...εχει και ενα D τωρα λογω οτι η Benfica παραπαιει ..

 

Τον Sakai τον εχω απο free spin, δεν μου εχει γεμισει το ματι, προς το παρον βαζω Elabdellaoui (επισης free spin)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην ενδιαφέρει και πολλούς, αλλά ρε γαμώτο το αφαίρεσαν το "proceed as manager" στη Master League?? Είχε κάτι για να ξεχωρίζει απ' το Career του FIFA, μερικοί το γουστάραμε αυτό το mode, σε φάση μανατζεράκι, έλεος ρε ΚΟΝΑΜΙ!

 

Και γενικά αυτό το σκάλωμα που έχουν και οι 2 πλέον με το να μην δίνουν την δυνατότητα να παίζει μόνη της η CPU και εσύ να την μανατζάρεις, δεν μπορώ να το καταλάβω. Να είχαν ξεχωριστούν τίτλους πάνω σ' αυτό το κομμάτι να πω εντάξει, αλλά όπως είναι, γιατί όχι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hysaj, Fagner, Gonul για RB.

Κυριως ο Hysaj για μενα, τον εχω και στο 2017, εγγυηση.

Ο Fagner ισως ειναι πολυ κοντος για το στυλ σου.

Ο Gonul εχει 50% συνδυασμο με free scouts.

Καλη περιπτωση με 100% απο free scouts και 8 form ειναι επισης ο Andre Almeida αλλα υστερει σε speed...εχει και ενα D τωρα λογω οτι η Benfica παραπαιει ..

 

Τον Sakai τον εχω απο free spin, δεν μου εχει γεμισει το ματι, προς το παρον βαζω Elabdellaoui (επισης free spin)

Αγαπητέ κ. Λεμονή, σας ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ο Hysaj είναι απίστευτος και μου είχε ξεφύγει εμένα. Αλλαγή στόχου και χτυπάω 2* Νάπολι ή Αλβανία για αυτόν (έχω 4* RB και περιμένει). Να δω τι θα κάνω τους scouts που αγόρασα για άλλους παίχτες (ευτυχώς χτες με 15000 δεν πέρασε το bid μου για 3* Dortmund).

 

Για CB όλα τα περσυνά μου αστέρια έχουν πάει στην gold κατηγορία (Matip, Rudiger etc) και ο A. Santos έπεσε στην bronze (!!!) και μάλλον είναι ο καλύτερος bronze CB του παιχνιδιού (τον έχω ήδη για την sim farm team).

 

Παλεύοντας να πάρω τον Mame Diouf είχα πετύχει σε 50% combo με ST RED scout τον Zouma http://pesdb.net/pes2018/?id=45076 και πήγαινα προς τα εκεί, αλλά βρήκα τον J. Tah για το 2018, τον Κολομβιανό Mina http://pesdb.net/pes2018/?id=61468

 

Μόλις πάρω κι αυτόν (και τον Begovic για τέρμα) πρακτικά έκλεισα με την βασική 11άδα της silver ομάδας (2ο CB έχω Kimpembe από spin δωρεάν ατζέντη την προηγούμενη εβδομάδα - και στην αρχή δεν μου άρεσε να φανταστείς), θα βάλω και τα αστέρια της bronze team στον πάγκο με μερικούς silver CMF ακόμα και θα έχω 1* ομάδα δυναμίτη.

 

Με εκτίμηση,

Ραζβάν

 

ΥΓ: Πέρα από το χιουμοριστικό του μηνύματος Federacion, η μισή διασκέδαση στο myclub είναι ο σχεδιασμός και στήσιμο της ιδεατής ομάδας στα μέτρα του κάθε παίχτη.

Επεξ/σία από BrocasHelm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με high γραφικά τον ήπιε πανηγυρικά η GTX760.

 

Οτι θα φτάσει η μέρα που θα αναβαθμίσω εξ αιτίας του pro δεν το περίμενα να πω την αλήθεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα, καλή ερώτηση. Που είναι το κουμπί Γιουσειν Μπόλτ;;;

 

Λοιπόν, όχι δεν έχει κάτι πιο γρήγορο. Καλύτερα κόψε, ντρίμπλαρε, κάνε κίνηση, μην σπριντάρεις μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλαγή σε sprint και κοφτές ντρίπλες με R2 και αλλαγή κατεύθυνσης, όπως και η πιο light έκδοση (τρέξιμο με R1, άστο για λίγο, ξανά R1 με μια μικρή αλλαγή κατεύθυνσης) είναι αρκετά συνήθως. Βέβαια αυτό είναι το pro της ταχύτητας και όχι του physical contact (όπως το 17) οπότε οι περισσότεροι κοιτάνε για γρήγορα back που θα μπορούν να πιάσουν τον οποιοδήποτε.

 

ΥΓ: Με 750 2GB εγώ έριξα ανάλυση στα 720p για να είμαι σε καλά fps. Να αγοράσω κάρτα μόνο για το pro με αυτές τις τιμές δεν παίζει πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ τρεχω τετ α τετ για να μπω στην μεγάλη περιοχή χωρις κανεναν διπλα μου ουτε συμπαίκτη μου. Και να κόψω για να με πέραση ο αμυντικός και να τον ξανα περάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αλλά αν σε πλησιάζει απειλητικά (που θα σε πλησιάσει, εκτός αν εσύ έχεις 90 speed και ο αμυντικός 65), άλλαξε κατεύθυνση. Οι παίχτες έχουν αδράνεια, και μέχρι να αλλάξει κι αυτός κατεύθυνση, του ξέφυγες πάλι. Για να σε κάνω να καταλάβεις, έστω ότι μπαίνεις εσύ ευθεία προς το τέρμα, και ο αμυντικός έρχεται από διαγώνια δεξιά σου, λίγο πριν έρθει κόψε εσύ λίγο προς τα δεξιά, αυτός δεν θα προλάβει να στρίψει και θα φύγει στην αριστερή πλευρά σου με την πλάτη του γυρισμένη σε σένα.

 

Αν τώρα πας καρφί για το τέρμα, ε ή σουτάρεις πριν σε φτάσει κι ας είσαι πιο μακρυά, ή του ξεφεύγεις.

 

Για να αλλάξεις κατεύθυνση είτε πας με shot feint (το κλασσικό τετράγωνο + χ που δεν το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια), είτε με κοφτή ντρίπλα με r2 που κάνει κάτι σαν sidestep και αλλάζει απότομα κατεύθυνση. Φαντάζομαι θα υπάρχουν και πιο περίεργοι συνδυασμοί, αλλά δεν το έχω με τα πολλά κουμπιά εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις βάλει high στο render settings menu που έχει μέσα στο game?

 

δεν το ειχα δει αυτο.. βασικα ενα ματς προλαβα να παιξω, αλλα στο high απο το κυρια settings μια χαρα τα παει η 760

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι τα κύρια settings?

 

Default το παιχνίδι μου τα βάζει medium.

Έκανα κάποιες δοκιμές, και συμπέρανα πως όταν βάζεις high τους φιλάθλους χέζεται η κάρτα.

Με όλα high και spectators σε medium είναι στο 70% usage.

 

Κρίμα από την μία, γιατί στο high φαίνονται αρκετά πιο ρεαλιστικές οι κερκίδες, αλλά από την άλλη θα συμβιβαστώ γιατί δεν το βρίσκω αρκετό σαν λόγο για αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...