Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 [PC]


Platini_Athens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο αγαπημενος μου silver CF, Diouf, εχει form 4.... :cry:

D condition αυτή την εβδομάδα :cry:

 

Και είχα κάνει trainer τον Derdiyok.

 

Zapata είναι πάλι condition A αλλά θέλω να τον βάζω ως super sub πάντα (θερίζει τα κουρασμένα CB). Για την ώρα βασικός CF o Marega.

 

2 νίκες έκανα απέναντι σε 3* και 4* ομάδες αντίστοιχα στο points tally online cup για να πάρω τον δωρεάν ατζέντη με κουτσή 1* ομάδα με Zapata να οργιάζει μετά το 60 κάθε αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

D condition αυτή την εβδομάδα :cry:

 

Και είχα κάνει trainer τον Derdiyok.

 

Zapata είναι πάλι condition A αλλά θέλω να τον βάζω ως super sub πάντα (θερίζει τα κουρασμένα CB). Για την ώρα βασικός CF o Marega.

 

2 νίκες έκανα απέναντι σε 3* και 4* ομάδες αντίστοιχα στο points tally online cup για να πάρω τον δωρεάν ατζέντη με κουτσή 1* ομάδα με Zapata να οργιάζει μετά το 60 κάθε αγώνα.

 

Ναι ετσι χρησιμοποιω τον Zapata στο 2017, ακομα και να εχει καλυτερο βελακι απο τον Diouf, τον κραταω για αλλαγη και κανει παρτυ μετα το 60' ...

Στο 2018 ακομα δεν εχω ασχοληθει αρκετα για να φτιαξω σοβαρη ομαδα.

Ο Marega ειναι καλος στο PES 2018? Τον ειδα live σε παιχνιδι της FC Porto (μενω κοντα στο γηπεδο) και μαζι με τον Aboubacar ηταν τρομερο διδυμο! Ο Marega εκανε ανω-κατω την αντιπαλη αμυνα και ο Aboubacar εβαζε τα γκολακια, χατ-τρικ ειχε κανει.

 

edit: μολις τους τσεκαρα και τους 2, ειναι με A condition, λογικο...ειναι πολυ καλοι και σε τρελη φορμα! Εχουμε κανει το 7/7 στο πρωταθλημα και προχτες ριξαμε 3αρα μεσα στο Μονακο! 

 

Και βλεπω ο αλλος επιθετικος της Πορτο, ο Tiquinho, εχει παρει τρομερο boost απο περσι, ειναι πλεον 79αρης απο 67, με πολυ καλα στατιστικα και 6 form. Μαλλον θα προσπαθησω να τον παρω, αλλα κριμα που δεν εχει κανενα player skill!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία λύση με τους δύο παίκτες στη σέντρα βρήκαμε;

L1 και πάνω στον σταυρό.

 

@wiznick: Απίστευτος παίχτης ο Marega. Έχω Diouf κανονικά μέσα ακόμα και με το D condition αλλά αν έχει κάτω βελάκι μπαίνει ο Marega. Πριν λίγο ξεφτύλισε αντίπαλο με 800+ rating (μέχρι το lag cheat / void match). Στο sim βέβαια ο Oliveira είναι δυναμίτης. 9/10 γκολ είναι δικά του. Πλέον έχω πάει div 8 στο sim και να φανταστείτε παίζω με άσπρους και χάλκινους και έχω πάγκο να με κάνει 3* για το x1.7. Έτσι αντιμετωπίζω αντίστοιχες ομάδες και αντέχω, στα 10 ματς κάνω 1-2 νίκες, 3-4 ισοπαλίες και 5 ήττες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το L1 και πανω στον σταυρο το δοκιμασα και ναι δουλευει, ερχομουν εδω να το γραψω παλι, αλλα με προλαβε ο Ραζβαν!

 

A Ραζβαν, τον Ρομαο του Ολυμπιακου παρε για bronze DMF, εχει απειρο stamina, 7 form και παιρνει τρελο boost ως CB (βεβαια ειναι κοντος για εκει, αλλα στην αναγκη...).

Και απο bronze GKs, ειναι πολυ καλος ο Βλαχοδημος του βαζελου. Επισης καλος CMF ο Simoes της αεκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

N'Diaye είναι το απόλυτο bronze dmf φέτος. Βέβαια φαίνεται καλός αυτός του Ολυμπιακού, και χωρίς καλό cmf παίζω με 2 αμυντικά χαφ.

 

Καλά στο προηγούμενο ματσάκι έφαγα κόκκινη στο 30'. Αποτέλεσμα να γυρίσει cb ο Kouyate, κι αυτό γιατί δεν ήθελα να βάλω τον N'Doye που είναι τρομοκράτης στα κόρνερ. Ο N'Doye είναι μακράν ο πιο versatile silver παίχτης. Το γεγονός πως δεν έχει 1 form πλέον τον έκανε άμεση προτεραιότητα για φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι για τον N'Diaye δεν το συζητω, δεν ξερω καν γιατι εχει μονο 74 OVR με τετοια stats.

Θα τους παρω αυτους τους 3 καποια στιγμη, τον Ν'Doye δεν τον ειχα παρει λογω του 1 form αλλα φετος δειχνει καλη περιπτωση. Με το 5 οκ θα ειναι.

Παντως στα silver DMFs υπαρχει πλεον και ο θεουλης Nordtveit που τον ριξανε φετος σε 78 OVR αλλα και παλι ειναι πολυ πολυ καλος...

Αυτος εδω θα μπορουσε να ειναι ο απολυτος silver DMF αν ειχε λιγο υψος: http://pesdb.net/pes2018/?id=47784

Χμμ..τωρα που τον ξανακοιταω παιρνει boost σε 79 ως RB ! Πολυ ενδιαφερον...Μπηκε στην λιστα αγορων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ρυθμιση για 1680x1050 δεν υπάρχει? Μου φαίνονται χειρότερα τα γραφικά πάντως. Όταν τα βάζω όλα full έχω 30fps αλλά το παιχνίδι είναι unplayable... Σαν να δόσεις μερικά ms η κίνηση είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι για τον N'Diaye δεν το συζητω, δεν ξερω καν γιατι εχει μονο 74 OVR με τετοια stats.

Θα τους παρω αυτους τους 3 καποια στιγμη, τον Ν'Doye δεν τον ειχα παρει λογω του 1 form αλλα φετος δειχνει καλη περιπτωση. Με το 5 οκ θα ειναι.

Παντως στα silver DMFs υπαρχει πλεον και ο θεουλης Nordtveit που τον ριξανε φετος σε 78 OVR αλλα και παλι ειναι πολυ πολυ καλος...

Αυτος εδω θα μπορουσε να ειναι ο απολυτος silver DMF αν ειχε λιγο υψος: http://pesdb.net/pes2018/?id=47784

Χμμ..τωρα που τον ξανακοιταω παιρνει boost σε 79 ως RB ! Πολυ ενδιαφερον...Μπηκε στην λιστα αγορων!

Καλός ο Nord, αλλά από πέρυσι δεν μου γέμιζε πολύ το μάτι συγκριτικά με τα σενεγαλέζικα θεριά.

 

Ο Barrios είναι από την άλλη απίστευτος. Πήρα φτηνά 3* Νάπολι και Αλβανία και χτύπησα με συνοπτικές τον Hysaj (γλύτωσα τον 4* RB scout μου), αλλά θέλω κι αυτόν ως αντικαταστάτη. Το αστείο είναι πως χτες κέρδισα οριακά auction για 3* Κολομβία για τον Mina αλλά δεν τον χαλάω εκεί, θα πάει στον Barrios αυτός που έχει πολύ δύσκολους συνδυασμούς (έχω κι έναν 3* acrobatic clear) και περιμένω 2* Κολομβία για τον Mina.

 

Με αυτά και με αυτά έκλεισα από άμυνα, και δεν θα έχω καθόλου αλλαγές στον πάγκο. Σε περίπτωση ανάγκης εσωτερικές αλλαγές και θα βάζω για CB Kouyate ή N'Doye, για RB Barrios, και αν έχω θέμα στο LB θα γυρνάω εκεί ως CB τον Kimpembe (βασικός CB μαζί με τον Mina). Έτσι θα μπορώ να έχω ένα πάγκο μόνο με επιθετικούς και κέντρο.

 

Div 4 and rising, πάμε για τα κόκκινα. Και στο SIM πάω να ανέβω πάλι κατηγορία, και παίζω με τα bronze της πλάκας. Κοιτάω για bronze CMF και LB, και για CMF ο Ζέκα http://pesdb.net/pes2018/?id=44264 δεν είναι κακός. Άρα μόνο LB μου μένει μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο Zeca ειναι πολυ καλος για bronze CMF, τον ειχα ηδη τσεκαρει.

Για bronze LB κοιτα τους Linnes, Imorou, Obita. Cunningham.

 

Παντως θελει αρκετο ψαξιμο για να βρισκεις τους διπλοθεσιτες σαν τον Barrios που ειναι πολυ χρησιμοι κυριως για αναπληρωματικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spartans .. ελληνας .. με την ομαδα του ολυμπιακου φυσικα... εχανε 3-0 και φυσικα βγηκε με το γνωστο hack , αφου πρωτα παταγε ειρωνικα το σταρτ συνεχεια...   παιχταραδες παλι εχει το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπάρχουν κι αυτά. Δεν ξέρω αν θέλω φέτος να κάνω record τα πάντα, χτες μου έτυχαν 2 lag cheaters στη σειρά.

 

Τέσπα, η silver ομαδάρα είναι έτοιμη και θερίζει:

 

vDxbM9t.jpg

 

Μένουν μόνο μερικές αλλαγές για τον πάγκο.

 

#1 στόχος ο Κολομβιανός Martinez να αντικαταστήσει το παλτό Pellisier (από κάποιο free agent spin τον είχα αυτόν) για να έχω όχι μόνο έναν ακόμα πιθανό αντικαταστάτη Diouf, αλλά ως super sub πιθανό αντικαταστάτη Zapata επίσης.

 

Μετά ψάχνω έναν winger που να παίζει εξίσου καλά και στα 2 άκρα, να αντικαταστήσει τον Bruno Cesar.

 

Στη θέση του A. Santos θα μπει ένα καλό CMF που θα αντικαθιστά N'Doye σε περίπτωση που πρέπει να τον γυρίσω ως CB ή δεν είναι σε καλή μέρα. Απαραίτητα ψηλό, με αξιοπρεπές attacking και defensive prowess, γενικά all around παίχτη κέντρου που θα είναι καλός (αλλά όχι άψογος) σε όλα.

 

Τέλος, στη θέση του Mee έχω ήδη βάλει Vercoutre (τον bronze farming GK μου) για την περίπτωση που βγει σε χάλι μέρα ο Begovic. Δεν χρειάζομαι αμυντικούς στον πάγκο πλέον.

 

Μένει να βρω και έναν καλό 4-2-1-3 manager που κατά προτίμηση να έχει χαμηλό κόστος, γιατί βαριέμαι να μπλέκω με assistant managers (όπως είχα πέρυσι τον R. Cooke) για να ξεδιπλώσει ο Eremenko όλο το ταλέντο του. Σε αυτήν την περίπτωση θα κοιτάω αντί για CMF να βρω καλό 2ο AMF (που όμως να παίζει και ως CMF), γιατί αυτή η θέση παραδοσιακά τους ξεσκίζει το stamina και θα χρειάζεται αλλαγή συνήθως. Αλλιώς πάει πάγκο ο Eremenko και έχω βασικό AMF κάποιον σαν τον Talisca (τον μισούσα ως αντίπαλο πέρυσι), Danny ή Diego Souza και κρατάω τον Eremenko ως αντικαταστάτη όταν κουραστεί ο βασικός AMF ή μπαλαντέρ για άλλη θέση στο κέντρο. Οι παίχτες Hole Player είναι απίστευτα χρήσιμοι στο σύστημά μου, γίνονται κρυφά φορ από το πουθενά.

 

ΥΓ: Ξεκίνησα div 4 χτες με 5 σερί νίκες, 6ο ματς κοιμήθηκε ο θεός και το έφαγα στο 89' για το Χ, (εδώ ήταν τα 2 ματσάκια με lag cheaters) μετά 1 ήττα, μετά 1 νίκη, τώρα θέλω 1 βαθμό σε 2 ματς για να ανέβω στις κόκκινες κατηγορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις Eliseu για LB ?  :shock:

 

Ο jonny castro καλος και σχετικα ευκολος με 100% free scouts combo αλλα με χαλαει το 5αρι στο form! Εχω κολησει απο το περσινο να εχουν ολοι σχεδον 6+ (εκτος απο εξαιρετικες περιπτωσεις οπως ο Kouyate). Αλλα εχει και ο Eliseu 100% free scouts combo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έψηνα τον Eliseu, αλλά κυρίως λόγω man marking και μετά λόγω defensive full back επιμένω σε Jonny Castro. Και ως τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Γενικά man marking έχουν όλοι οι αμυντικοί μου πέρα του Hysaj, και μέχρι και ο αντικαταστάτης του Barrios το έχει το skill card.

 

Αν στήσω την ομάδα όπως προσπαθώ, ακόμα και το form 4 δεν θα με επηρρεάζει (αν και προσπαθώ για form 5 minimum) γιατί θα έχω αλλαγές για όλους. Άλλωστε για τους επόμενους μήνες τα live updates θα είναι αυτά που θα επηρρεάζουν τα πάντα.

 

Κοιτάω τώρα τι άλλους παίχτες να πάρω, είτε που μπορώ free είτε να χτυπήσω φτηνούς scouts για να έχω καβάτζα, είτε αν κάποιος έχει χάλια εβδομάδα, είτε αν κάποιος άλλος έχει πχ Α condition και να κάνω rotation. Eliseu είναι στα πλάνα, όπως και οι Fekir, Quaresma, Queva, Bernard που όλοι έχουν 100% free combo.

 

Κοιτάω και τους M. Rodriguez, Talisca, Diego Souza, καθώς και McCarthy και Herrera (δικός σου αυτός) για να γεμίσω το κέντρο μου.

 

Γενικά τώρα πάω να κλείσω την βασική 18άδα, και σιγά σιγά θα χτίσω και τους rotation παίχτες ανάλογα με τα live updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...