Προς το περιεχόμενο

Σε ισχύ η πλήρης κατάργηση των χρεώσεων περιαγωγής εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μια εταιρία καθαρά για λόγους ανταγωνισμού σε όλη την Ευρώπη δώσει φθηνό πακέτο χωρίς πολιτική ορθής χρήσης στο roaming πως θα την αντιμετωπίσουν οι τοπικοί πάροχοι; θα της κόψουν την πρόσβαση στα δίκτυά τους;

 

 

Τι εννοείς? πολιτική ορθής χρήσης roaming?  Εξαρτάται από το πακέτο σύνδεσης σου στην χώρα διαμονής σου.

 

Υπάρχει μόνο μια οδηγία από EU και αυτήν θα ακολουθήσουν όλες οι χώρες μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα μιλούσαμε για ελεύθερη αγορά αν ήταν ίδια για όλους και:

- φόροι

- ενοίκιο χώρων

- αγορά γής για στήσιμο κεραίας

- μισθοί υπαλλήλων

- κόστος υπηρεσιών (π.χ. ΔΕΗ)

και δεν ξερω γω πόσα άλλα. Δε μπορεί π.χ. ενας πάροχος εδω να πληρώνει φόρο στο φόρο (24% ΦΠΑ στο τέλος κινητής) και να ανταγωνισθεί εναν του εξωτερικού με μοναδικό φόρο 18% ΦΠΑ. Επιπλέον φαντάσου ξαφνικά όλοι οι Έλληνες να πηγαίναμε σε παρόχους της Βουλγαρίας τι θα σήμαινε αυτό. Κλείσιμο εταιρειών εδω, ανεργία, σταμάτημα δικτύων (οπότε τι roaming μετά) χασιμο εσόδων απο φόρους και γενικά ένα μπάχαλο απροσδιόριστων διαστάσεων.

 

Αυτό που γράφεις για τις εταιρίες κινητής, συμβαίνει ήδη για (σχεδόν) όλα τα υπόλοιπα αγαθά.

Όταν ο Κινέζος φέρνει πχ φθηνά ρούχα και η Ελλάδα δεν μπορεί να βάλει δασμούς, διότι έχουμε ελεύθερη αγορά... τι ακριβώς γίνεται με τους Έλληνες παραγωγούς ρούχων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που γράφεις για τις εταιρίες κινητής, συμβαίνει ήδη για (σχεδόν) όλα τα υπόλοιπα αγαθά.

Όταν ο Κινέζος φέρνει πχ φθηνά ρούχα και η Ελλάδα δεν μπορεί να βάλει δασμούς, διότι έχουμε ελεύθερη αγορά... τι ακριβώς γίνεται με τους Έλληνες παραγωγούς ρούχων;

Τα μπερδευεις λιγο. Ο κινεζος καλα κανει τα παραγει με λιγοτερο κοστος ερχεται εδω και τα πουλαει. 

 

Στη προκειμενη περιπτωση ο παροχος της φθηνης χώρας ας ερθει να πουλησει το δικτυο του στην ακριβη χωρα σε τιμες χαμηλες. Αλλα πρεπει να το κανει μονος του. Δηλαδή να στησει δικο του δικτυο (που θα χρεωθει ο ιδιος) και να σου δινει στην ακριβη χωρα τιμες χωμα. Οχι να δινει τιμες χωμα εκμεταλευομενος το δικτυο του παροχου που δραστηριοποιειται στην συγκεκριμενη ακριβη χωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου έχασα τη μπάλα.

 

Λοιπόν έχω

 

Α)Ολλανδική σύνδεση/πακέτο Telfort που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να μπορώ να την χρησιμοποιώ και για κλήσεις προς Ελληνικά νούμερα απο σήμερα σύμφωνα με όσα μου είπε ο υπάλληλος (χρεώθηκα). Απο ότι βλέπω μάλλον ήταν απλά άσχετος και πάω τώρα για final fight. Και ναι το είχα διευκρινήσει 10 φορές οτι αναφέρομαι σε κλήσεις απο Ολλανδιά - Ελλάδα. Και όχι δεν είμαι υποχρεωμένος να κάνω τη δουλειά του υπαλλήλου και να ψάχνω 20 ώρες πριν πάω να κάνω μια σύνδεση με το φόβο οτι θα είναι άσχετος.

 

Β)CU φοιτητικό που απο όσο ξέρω έχει ρίξει άκυρο. Υπάρχει τρόπος η κάποιο μικρότερο πακέτο που να "παίζει" με roaming; Όχι τα free που δίνει. Καθαρά για κλήσεις. Αλλα πακέτο 100-200λεπτά. Όχι 8 ευρώ τη βδομάδα για να χρησιμοποιείς αυτά που έχεις. Αν βάλω ας πούμε το talk a lot 600 που δίνει 200 προς όλους, θα μπορώ να παίρνω ελλάδα με αυτή την ιστορία; Γιατι το άκυρο απο ότι καταλαβαίνω είναι για τα students exclusive.

 

Καμια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου έχασα τη μπάλα.

 

Λοιπόν έχω

 

Α)Ολλανδική σύνδεση/πακέτο Telfort που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να μπορώ να την χρησιμοποιώ και για κλήσεις προς Ελληνικά νούμερα απο σήμερα σύμφωνα με όσα μου είπε ο υπάλληλος (χρεώθηκα). Απο ότι βλέπω μάλλον ήταν απλά άσχετος και πάω τώρα για final fight. Και ναι το είχα διευκρινήσει 10 φορές οτι αναφέρομαι σε κλήσεις απο Ολλανδιά - Ελλάδα. Και όχι δεν είμαι υποχρεωμένος να κάνω τη δουλειά του υπαλλήλου και να ψάχνω 20 ώρες πριν πάω να κάνω μια σύνδεση με το φόβο οτι θα είναι άσχετος.

 

Καμια ιδέα;

 

Πριν τις 15 αν ήσουν Ελλάδα και καλούσες απ το ολλανδικό σου νούμερο σε ελληνικό, πλήρωνες το τιμολόγιο του παρόχου για διεθνείς κλήσεις + τέλη περιαγωγής. Αν έκανες το ίδιο πράγμα από Ολλανδία δεν πλήρωνες τα τέλη περιαγωγής.

 

Μετά τις 15 αν είσαι Ελλάδα και καλέσεις απ το ολλανδικό σου νούμερο σε ελληνικό, πληρώνεις το τιμολόγιο του παρόχου για διεθνείς κλήσεις. Ίδια ακριβώς χρέωση με το αν ήσουν Ολλανδία και καλούσες ελληνικό νούμερο. 

 

Αυτή είναι η διαφορά, αν σου είπε κάτι διαφορετικό ο υπάλληλος, ήταν άσχετος.

 

Τα παραπάνω φυσικά μπορεί ν αλλάξουν αν έχεις κάποιο πακέτο ομιλίας προς διεθνείς προορισμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπερδευεις λιγο. Ο κινεζος καλα κανει τα παραγει με λιγοτερο κοστος ερχεται εδω και τα πουλαει. 

 

Στη προκειμενη περιπτωση ο παροχος της φθηνης χώρας ας ερθει να πουλησει το δικτυο του στην ακριβη χωρα σε τιμες χαμηλες. Αλλα πρεπει να το κανει μονος του. Δηλαδή να στησει δικο του δικτυο (που θα χρεωθει ο ιδιος) και να σου δινει στην ακριβη χωρα τιμες χωμα. Οχι να δινει τιμες χωμα εκμεταλευομενος το δικτυο του παροχου που δραστηριοποιειται στην συγκεκριμενη ακριβη χωρα. 

 

Το ίδιο θα ίσχυε αν λέγαμε ότι ο κινέζος πρέπει να χτίσει δικούς του δρόμους, για να διακινεί τα προϊόντα του και όχι να εκμεταλλεύεται τους δικούς μας...

 

Αν μία Ελληνική εταιρία κινητής δεν τα βγάζει πέρα, προφανώς και θα εξαγοραστεί από κάποια άλλη και ας είναι αλλοδαπή.

 

Ελεύθερη αγορά θέλουμε ή δεν θέλουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τις 15 αν ήσουν Ελλάδα και καλούσες απ το ολλανδικό σου νούμερο σε ελληνικό, πλήρωνες το τιμολόγιο του παρόχου για διεθνείς κλήσεις + τέλη περιαγωγής. Αν έκανες το ίδιο πράγμα από Ολλανδία δεν πλήρωνες τα τέλη περιαγωγής.

 

Μετά τις 15 αν είσαι Ελλάδα και καλέσεις απ το ολλανδικό σου νούμερο σε ελληνικό, πληρώνεις το τιμολόγιο του παρόχου για διεθνείς κλήσεις. Ίδια ακριβώς χρέωση με το αν ήσουν Ολλανδία και καλούσες ελληνικό νούμερο. 

 

Αυτή είναι η διαφορά, αν σου είπε κάτι διαφορετικό ο υπάλληλος, ήταν άσχετος.

 

Τα παραπάνω φυσικά μπορεί ν αλλάξουν αν έχεις κάποιο πακέτο ομιλίας προς διεθνείς προορισμούς.

 

 

Εαν είσαι Ολλανδία (με Ολλανδικό νούμερο) και καλέσεις Ελληνικό τηλέφωνο (στην Ελλάδα) τότε χρεώνεσαι για εξερχόμενη κλήση στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο θα ίσχυε αν λέγαμε ότι ο κινέζος πρέπει να χτίσει δικούς του δρόμους, για να διακινεί τα προϊόντα του και όχι να εκμεταλλεύεται τους δικούς μας...

 

Αν μία Ελληνική εταιρία κινητής δεν τα βγάζει πέρα, προφανώς και θα εξαγοραστεί από κάποια άλλη και ας είναι αλλοδαπή.

 

Ελεύθερη αγορά θέλουμε ή δεν θέλουμε;

 

Γιατι μια ντοπια εταιρια που θελει να πουλησει τα προιοντα κανει τους δικους της δρομους; Αν θες να πουμε κατι αναλογο ειναι σαν να λεμε οτι μια κινεζικη εταιρια χρησιμοποιει τα καταστηματα και τους υπαλληλους μια ντοπιας εταιριας για να πουλησει τα προιοντα της σε ανταγωνιστικοτερες τιμες λογω του μειωμενου κοστους παραγωγης που ειχε στην Κινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μια ντοπια εταιρια που θελει να πουλησει τα προιοντα κανει τους δικους της δρομους; Αν θες να πουμε κατι αναλογο ειναι σαν να λεμε οτι μια κινεζικη εταιρια χρησιμοποιει τα καταστηματα και τους υπαλληλους μια ντοπιας εταιριας για να πουλησει τα προιοντα της σε ανταγωνιστικοτερες τιμες λογω του μειωμενου κοστους παραγωγης που ειχε στην Κινα

 

Μα αυτό ακριβώς γίνεται στα μαγαζιά...Για σκέψου το λίγο...

 

Μπαίνεις σε ένα ελληνικό μαγαζί, με έλληνες υπαλλήλους που πουλάει ρούχα και τα περισσότερα και φθηνότερα είναι κινέζικα.

Αυτό πλήττει ή όχι τον Έλληνα παραγωγό ρούχων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο με τον Έλληνα είναι ότι τα θέλει όλα τσάμπα μονίμως κάποιος θέλει να τον κοροϊδέψει και αυτός είναι ο εξυπνότερος του κόσμου.

ΟΧΙ ΒΛΑΧΟ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

 

Θα σας το εξηγήσω απλά.Η cosmote όπως και η κάθε cosmote είναι εταιρία.Αυτή η εταιρία δε φτιάχτηκε για να μιλάς εσύ με τη γκόμενα για ώρες τσάμπα.Φτιάχτηκε για να καλύψει μία ανάγκη και να βγάλει λεφτά.

Ναι ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ.

Κεραίες βάζει για να έχεις εσύ καλύτερο σήμα και να ΧΑΛΑΣ ΛΕΦΤΑ!

οκ μέχρι εδώ;

 

Από κει και πέρα επειδή ο νομοθέτης προέβλεψε πόσο γυφταραίοι και κουτοπόνηροι είμαστετο έφτιαξε κατάλληλα.

 

Το 80% αυτών που σχολιάσατε είπατε και από μία βλακεία για τον απλούστατο λόγο ότι δε σας ενδιαφέρει η περιαγωγή.

 

Εγώ λοιπόν που ζω στη Βόρεια Ιρλανδία και θα κατέβω 1 μήνα για διακοπές στην Ελλάδα κατάλαβα και ΕΚΤΙΜΗΣΑ αυτό που ακριβώς κερδίζω από όλο αυτό.

 

Εγώ λοιπόν (όπως και οποιοσδήποτε άλλος που ταξιδεύει σε μια άλλη χώρα από αυτή που μένει) δε θα πληρώνω έξτρα για τη χρήση του ελληνικού δικτύου για τη χρήση που θα έκανα στη χώρα που ζω.

 

Όταν όμως από το αγγλικό μου νούμερο καλέσω Ελληνικό νούμερο ΦΥΣΙΚΑ και θα χρεωθώ κανονικά σαν να ήμουν Αγγλία και κάλεσα Ελλάδα που ΚΑΙ ΠΑΛΙ θα έχω όφελος γιατί δε θα πληρώσω περιαγωγή αλλά ΜΟΝΟ το χρόνο που μίλησα.

 

Όχι λοιπόν χωριάτη μου, δε θα μπορείς να πάρεις κάρτα από άλλη χώρα και να τη δουλεύεις σαν εγχώρια, γιατί θα κλείσει η cosmote και η κάθε cosmote και μετά θα μιλάς με σήματα καπνού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο με τον Έλληνα είναι ότι τα θέλει όλα τσάμπα μονίμως κάποιος θέλει να τον κοροϊδέψει και αυτός είναι ο εξυπνότερος του κόσμου.

ΟΧΙ ΒΛΑΧΟ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

 

Θα σας το εξηγήσω απλά.Η cosmote όπως και η κάθε cosmote είναι εταιρία.Αυτή η εταιρία δε φτιάχτηκε για να μιλάς εσύ με τη γκόμενα για ώρες τσάμπα.Φτιάχτηκε για να καλύψει μία ανάγκη και να βγάλει λεφτά.

Ναι ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ.

Κεραίες βάζει για να έχεις εσύ καλύτερο σήμα και να ΧΑΛΑΣ ΛΕΦΤΑ!

οκ μέχρι εδώ;

 

Από κει και πέρα επειδή ο νομοθέτης προέβλεψε πόσο γυφταραίοι και κουτοπόνηροι είμαστετο έφτιαξε κατάλληλα.

 

Το 80% αυτών που σχολιάσατε είπατε και από μία βλακεία για τον απλούστατο λόγο ότι δε σας ενδιαφέρει η περιαγωγή.

 

Εγώ λοιπόν που ζω στη Βόρεια Ιρλανδία και θα κατέβω 1 μήνα για διακοπές στην Ελλάδα κατάλαβα και ΕΚΤΙΜΗΣΑ αυτό που ακριβώς κερδίζω από όλο αυτό.

 

Εγώ λοιπόν (όπως και οποιοσδήποτε άλλος που ταξιδεύει σε μια άλλη χώρα από αυτή που μένει) δε θα πληρώνω έξτρα για τη χρήση του ελληνικού δικτύου για τη χρήση που θα έκανα στη χώρα που ζω.

 

Όταν όμως από το αγγλικό μου νούμερο καλέσω Ελληνικό νούμερο ΦΥΣΙΚΑ και θα χρεωθώ κανονικά σαν να ήμουν Αγγλία και κάλεσα Ελλάδα που ΚΑΙ ΠΑΛΙ θα έχω όφελος γιατί δε θα πληρώσω περιαγωγή αλλά ΜΟΝΟ το χρόνο που μίλησα.

 

Όχι λοιπόν χωριάτη μου, δε θα μπορείς να πάρεις κάρτα από άλλη χώρα και να τη δουλεύεις σαν εγχώρια, γιατί θα κλείσει η cosmote και η κάθε cosmote και μετά θα μιλάς με σήματα καπνού!

Αφου ζεις Β Ιρλανδία και κατεβαίνεις μόνο εναν μήνα στην χώρα, μάλλον δεν κέρδισες απολύτως τίποτε από την οδηγία της ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο με τον Έλληνα είναι ότι τα θέλει όλα τσάμπα μονίμως κάποιος θέλει να τον κοροϊδέψει και αυτός είναι ο εξυπνότερος του κόσμου.

ΟΧΙ ΒΛΑΧΟ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

 

Νομίζω τα όσα γράφεις διέπονται από τον νεοέλληνα της ξενομανίας.

 

Κανένας δεν είπε ότι τα θέλουμε τζάμπα. Αλλά όταν συγκρίνεις την Ελλάδα με μια αναπτυγμένη ευρωπαική χώρα όλοι λένε, ότι είναι άτοπη σύγκριση.

 

Όταν την συγκρίνεις με μια κατώτερη σου λένε άλλες παπάτζες.

 

Όλοι οι γνωστοί που ξέρω από βόρεια Ελλάδα, όλοι έχουν πάει Βουλγαρία, είτε για ψώνια, είτε με τις επιχειρήσεις τους, είτε έχουν αγοράσει σπίτια και νοικιάζουν.

 

Επί του θέματος, πως μια Βουλγαρία μπορεί να χρεώνει τα 2gb με 5ευρώ και εσύ στην Ελλάδα, μέχρι πρότινος έδινες 500mb?!

 

Ξέρεις η Ελλάδα δεν είναι μόνο ήλιος και Μύκονος, έχει και τα αρνητικά της.

 

Και όπως έγραψες για το κλείσιμο της COSMOTE, κάποιος θα πρέπει να μείνει και στην Ελλάδα, γιατί διαφορετικά θα κλείσει και αυτή.

 

Και σε ρωτάω νεοέλληνα, γιατί δεν επιστρέφεις στην Ελλάδα και μένεις [''Βόρεια Ιρλανδία" πόσο πιασάρικο ακούγετε]?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο με τον Έλληνα είναι ότι τα θέλει όλα τσάμπα μονίμως κάποιος θέλει να τον κοροϊδέψει και αυτός είναι ο εξυπνότερος του κόσμου.

ΟΧΙ ΒΛΑΧΟ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

 

Θα σας το εξηγήσω απλά.Η cosmote όπως και η κάθε cosmote είναι εταιρία.Αυτή η εταιρία δε φτιάχτηκε για να μιλάς εσύ με τη γκόμενα για ώρες τσάμπα.Φτιάχτηκε για να καλύψει μία ανάγκη και να βγάλει λεφτά.

Ναι ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ.

Κεραίες βάζει για να έχεις εσύ καλύτερο σήμα και να ΧΑΛΑΣ ΛΕΦΤΑ!

οκ μέχρι εδώ;

 

Από κει και πέρα επειδή ο νομοθέτης προέβλεψε πόσο γυφταραίοι και κουτοπόνηροι είμαστετο έφτιαξε κατάλληλα.

 

Το 80% αυτών που σχολιάσατε είπατε και από μία βλακεία για τον απλούστατο λόγο ότι δε σας ενδιαφέρει η περιαγωγή.

 

Εγώ λοιπόν που ζω στη Βόρεια Ιρλανδία και θα κατέβω 1 μήνα για διακοπές στην Ελλάδα κατάλαβα και ΕΚΤΙΜΗΣΑ αυτό που ακριβώς κερδίζω από όλο αυτό.

 

Εγώ λοιπόν (όπως και οποιοσδήποτε άλλος που ταξιδεύει σε μια άλλη χώρα από αυτή που μένει) δε θα πληρώνω έξτρα για τη χρήση του ελληνικού δικτύου για τη χρήση που θα έκανα στη χώρα που ζω.

 

Όταν όμως από το αγγλικό μου νούμερο καλέσω Ελληνικό νούμερο ΦΥΣΙΚΑ και θα χρεωθώ κανονικά σαν να ήμουν Αγγλία και κάλεσα Ελλάδα που ΚΑΙ ΠΑΛΙ θα έχω όφελος γιατί δε θα πληρώσω περιαγωγή αλλά ΜΟΝΟ το χρόνο που μίλησα.

 

Όχι λοιπόν χωριάτη μου, δε θα μπορείς να πάρεις κάρτα από άλλη χώρα και να τη δουλεύεις σαν εγχώρια, γιατί θα κλείσει η cosmote και η κάθε cosmote και μετά θα μιλάς με σήματα καπνού!

 

 

Εντάξει με αυτά που είπες, αλλά μόνο μια διόρθωση. Εαν είσαι στην Ελλάδα και καλέσεις Ελληνικό νούμερο με το (Αγγλικό) σου νούμερο τότε δεν θα χρεωθείς σαν να καλούσες από Αγγλία-Ελλάδα.

Δηλαδή με το που ένας κάτοικος που διαμένει σε χωρά EU και ταξιδέψει σε χωρά EU μπορεί και παίρνει το πακέτο σύνδεσης του μαζί του.

Οτι τηλεφωνήματα, data, sms μπορούσες να κάνεις στην χώρα σου ισχύουν και σε οποιαδήποτε άλλη EU χώρα.

Η μόνη (και μοναδική) φορά που ισχύει ο κανόνας "κλήση στο εξωτερικό" είναι μόνο όταν βρίσκεσαι στη χώρα διαμονής και καλέσεις τηλέφωνο σε άλλη (EU) χώρα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επί του θέματος, πως μια Βουλγαρία μπορεί να χρεώνει τα 2gb με 5ευρώ και εσύ στην Ελλάδα, μέχρι πρότινος έδινες 500mb?!

Χαμηλότεροι φόροι, γενικότερα χαμηλότερα έξοδα επιχείρησης, λιγότερη γραφειοκρατεία κτλπ κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν όμως από το αγγλικό μου νούμερο καλέσω Ελληνικό νούμερο ΦΥΣΙΚΑ και θα χρεωθώ κανονικά σαν να ήμουν Αγγλία και κάλεσα Ελλάδα που ΚΑΙ ΠΑΛΙ θα έχω όφελος γιατί δε θα πληρώσω περιαγωγή αλλά ΜΟΝΟ το χρόνο που μίλησα.

 

 

Ακριβώς έτσι!

Η αγγλική σου εταιρία, θα πληρώσει την ελληνική για την κλήση που έκανες. Δηλαδή θα πληρώσει την χρήση του ελληνικού δικτύου.

Η περιαγωγή ήταν επιπλέον καπέλο!

Αν λοιπόν η αγγλική εταιρία μπορεί και πουλά φθηνά συμβόλαια στην Ελλάδα, τότε πού είναι το πρόβλημα;

Όχι λοιπόν χωριάτη μου, δε θα μπορείς να πάρεις κάρτα από άλλη χώρα και να τη δουλεύεις σαν εγχώρια, γιατί θα κλείσει η cosmote και η κάθε cosmote και μετά θα μιλάς με σήματα καπνού!

 

Καμία εταιρία δεν θα κλείσει... Απλά θα εξαγοραστεί από άλλη.

 

Συγνώμη βρε παιδιά...

Ξεχάσαμε ότι κάποτε είχε δίκτυο σταθερής μονό ο ΟΤΕ;

Ξεχάσαμε ότι κάποιες εταιρίες χρησιμοποιούσαν το δίκτυο του ΟΤΕ και παρόλα αυτά έδιναν φθηνότερα πακέτα;

Ξεχάσαμε ότι κάποιες άρχισαν να ετοιμάζουν δικό τους δίκτυο;

Το ίδιο ακριβώς ας γίνει και με την κινητή...

 

Θέλουμε ή δεν θέλουμε ελεύθερη αγορά και φθηνότερες τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...