Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Μόλις το 7,6% των ευρυζωνικών συνδέσεων με ταχύτητες πάνω από 30 Mbps


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΟΒΑΡΑ???? ποια εταιρια? και τι σου ελεγε? Ενα καλο ειχαμε στην ελλαδα το ελευθερο ιντερνετ και παει και αυτο. Οχι ρε φιλε

βαλτε VPN απο privateinternetaccess και αφηστε τους να σας ψαχνουν ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ρυθμούς χελώνας άλλη μια φορά μου άρεσε που είδα και την διαφήμηση και χάρηκα για λίγο,αυτή που λέει 45MB και άνω αλλιώς σε αποζημιώνουμε ... ναι σοβαρή αποζημίωση

με ενα σακί πατάτες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά είναι λογικό να είναι μικρά τα ποσά αφού η Vodafone έβγαλε προγραμμα 30Mbps και λέει το διαθέτει μόνο στις περιοχές που θα πάρει σαν αποκλειστικότητα..Μετά τι να τους πεις;Πως να αυξηθεί ο αριθμός των συνδρομητών με VDSL;

Τις περιοχές τις πήρε για να εγκαταστήσει καμπίνες και νέο δίκτυο το οποίο θα νοικιάζει στους άλλους παρόχους. Δεν έχει την αποκλειστικότητα. Την ίδια υπηρεσία που παρέχει η voda θα παρέχουν όλοι οι πάροχοι. Απλά στις περιοχές που έχει φτιάξει η voda το δίκτυο ο ΟΤΕ πχ θα πληρώνει ενοίκιο. Οπως γίνεται τώρα με τους υπόλοιπους που πληρώνουν στον ΟΤΕ για να χρησιμοποιούν το δίκτυό του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VDSL

16 Download / 2.5 Upload

Vodafone

Πεντέλη

 

Με καμπίνα ακριβώς έξω από το σπίτι μου και με υπόσχεση της Vodafone πριν κάνω τη σύνδεση ότι θα πιάνω 50. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VDSL

16 Download / 2.5 Upload

Vodafone

Πεντέλη

 

Με καμπίνα ακριβώς έξω από το σπίτι μου και με υπόσχεση της Vodafone πριν κάνω τη σύνδεση ότι θα πιάνω 50. 

Δεν φταιει η vodafone αλλα η καλωδιωση της οικοδομης σου 99.9%
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελαινεστε παιδες,,,με οπτικες 100/100 (= 95/95) εδω και η διαφορα σε καθημερινη χρηση ειναι μικρη σε σχεση με 24αρα. (= 10αρα)

Σε 4k video youtube ειναι αναμενομενο να παιζει gg, στα downloads πολλα GB και upload + αν κανεις streaming.

Σε αυτα αξιζει να εχεις οπτικες, οπως και οι μηδαμινες αποσυνδεσεις. Για καθημερινες σε normal πλαισια χρησεις ειναι υπερβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταιει η vodafone αλλα η καλωδιωση της οικοδομης σου 99.9%

 

Και ομως οχι γιατι ειναι καινουρια μονοκατοικια και η ταχυτητα στο κουτι εξω εξω ειναι ουσιαστικα ιδια με αυτη που κλειδωνω. Εχει ερθει τρεις φορες τεχνικος και τελικα κατεληξαν να μου πουν α ξερεις τελικα σ δινουμε απο αλλη καμπινα στα 500 μετρα και εχει εξασθενιση. VDSL εξασθενιση....Τελος παντων βαρεθηκα να ασχολουμαι μαζι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VDSL HOL 46,8 Download / 5 Upload (μετρημένο με speed test). Σπάνια έχω μείωση στην ταχύτητα.

Περιοχή Αγια Μαρία Γαζίου, 6 χιλμ δυτικά του Ηρακλείου Κρήτης.

Εδώ και 1,5 χρόνο έχουν μπει νέες καμπίνες στην περιοχή, η ποιο κοντινή μου είναι 30 μέτρα από το σπίτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...