Προς το περιεχόμενο

Λάθος παραγγελία Delivery - Ποια η αντίδραση;


Gkostas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τότε πάντως που άρχισα να παραγγέλνω μέσω site κι όχι μέσω τηλεφώνου, τα λάθη είναι κοντά στο 0...

Και μέσω e-food έχουν υπάρξει λάθη, αλλά σιγουρα δεν ειναι συχνά. Αν παίξει λάθος με e-food σε ποιον την λες; Στο μαγαζί ή στο site?

Ας εχει αλλη σαλτσα αλλο κρεας,δεν με ενοχλει,το χειροτερο ειναι οταν βαζουν αψητο κρεας ή χιλιοψημενο-καμενο.

Ή οταν τελειώνει ο γύρος και σου βάζουν τα απομεινάρια (μου έχει τύχει και αυτό :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μέσω e-food έχουν υπάρξει λάθη, αλλά σιγουρα δεν ειναι συχνά. Αν παίξει λάθος με e-food σε ποιον την λες; Στο μαγαζί ή στο site?

Λαθος σε παραγγελια μεσω efood, παλι τηλεφωνεις στο ιδιο το καταστημα. Οπως και αν αργησει η παραγγελια σου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μέσω e-food έχουν υπάρξει λάθη, αλλά σιγουρα δεν ειναι συχνά. Αν παίξει λάθος με e-food σε ποιον την λες; Στο μαγαζί ή στο site?

Ή οταν τελειώνει ο γύρος και σου βάζουν τα απομεινάρια (μου έχει τύχει και αυτό :P )

Πετσα κοτοπουλου που εχει σιγοψηθει στους 35 βαθμους για 12 ωρες  :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και μέσω e-food έχουν υπάρξει λάθη, αλλά σιγουρα δεν ειναι συχνά. Αν παίξει λάθος με e-food σε ποιον την λες; Στο μαγαζί ή στο site?

 

Προφανώς, μπορούν να υπάρξουν λάθη, αλλά σε μένα μέχρι στιγμής τπτ...

 

Στο μαγαζί λογικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μέσω e-food έχουν υπάρξει λάθη, αλλά σιγουρα δεν ειναι συχνά. Αν παίξει λάθος με e-food σε ποιον την λες; Στο μαγαζί ή στο site?

Ή οταν τελειώνει ο γύρος και σου βάζουν τα απομεινάρια (μου έχει τύχει και αυτό :P )

Το μαγαζί θα πάρεις φυσικά. 

 

Το Efood απλά στέλνει την παραγγελία όπως την θες στο μαγαζί και μετά αναλαμβάνει το μαγαζί.

 

Πάντως ρε φίλε πρέπει να ψωνίζεις από μαγαζιά του κώλου :P

 

Ψάξε κάποιο μεγάλο κατάστημα και λίγο πιο ακριβό. Ίσως να αποφύγεις όλα αυτά τα προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος σε παραγγελια μεσω efood, παλι τηλεφωνεις στο ιδιο το καταστημα. Οπως και αν αργησει η παραγγελια σου.

Ουσιαστικά δλδ το e-food ειναι απλά ο ενδιάμεσος χωρίς να φέρει ευθύνη αν αργήσει η παραγγελία ή αν σε χρεώσουν άλλες τιμές?

 

ΥΓ Νομίζω ότι και το να αργεί η παραγγελία εμπίπτει σε αυτό το τοπικ... Pizza Hut 1+ ώρα και η πιτσα πάγος... παιζει να ειχε κανει τον γύρο της Αθήνας

Πάντως ρε φίλε πρέπει να ψωνίζεις από μαγαζιά του κώλου :P

 

Ψάξε κάποιο μεγάλο κατάστημα και λίγο πιο ακριβό. Ίσως να αποφύγεις όλα αυτά τα προβλήματα

Μέχρι πρόσφατα έμενα Πατήσια... οπότε καταλαβαίνεις τι μαγαζιά παίζουν εκει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά δλδ το e-food ειναι απλά ο ενδιάμεσος χωρίς να φέρει ευθύνη αν αργήσει η παραγγελία ή αν σε χρεώσουν άλλες τιμές?

 

Μέχρι πρόσφατα έμενα Πατήσια... οπότε καταλαβαίνεις τι μαγαζιά παίζουν εκει :P

Στο της τιμής, το μαγαζί σίγουρα θα ρίξει το φταίξιμο στο Efood γιατί δεν ενημέρωσε το Site

 

Πάντως στα Πατήσια έχει μερικά καλά μαγαζιά ρε, κοντά είμαι σχετικά και στα Άνω και στα Κατω έχει μερικά καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διαφορετικες χρεωσεις δεν ξερω τι παιζει, αν ευθυνεται το efood δλδ ή το ιδιο το καταστημα (δεν μου έχει τυχει).

Με την αλλαγή του ΦΠΑ πέρσι ή προπερσι είχαν παιξει πολλά λάθη που συνήθως το μαγαζί δεν είχε ενημερώσει το e-food. Είχε βγει και ανακοινωση απο την εταιρεία αν θυμάμαι καλά, σε όποιον τύχει να πληρώσει την διαφορά και μετά με την αποδειξη να μιλήσει μαζι τους.

 

ΥΓ Απόδειξη στο ντιλιβερι... αλλη πονεμένη ιστορία... συνήθως φέρνουν το ηλεκτρονικό χαρτάκι της παραγγελίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διαφορετικες χρεωσεις δεν ξερω τι παιζει, αν ευθυνεται το efood δλδ ή το ιδιο το καταστημα (δεν μου έχει τυχει).

Και οι 2 μπορεί να φταίνε.

 

Αλλά σίγουρα το μαγαζί θα τα ρίξει στο Efood.

 

ΥΓ Απόδειξη στο ντιλιβερι... αλλη πονεμένη ιστορία... συνήθως φέρνουν το ηλεκτρονικό χαρτάκι της παραγγελίας

Προσωπικά δεν δίνω πολύ σημασία αν γίνει 1-2 φορές.

 

Η Μητέρα μου είναι αυτή που τα παίρνει απίστευτα και έχει αναγκάσει Nτελιβερά να κάνει ξανά δρόμο για να φέρει μόνο την απόδειξη.

 

Γενικά έχει δίκαιο, αλλά εγώ δεν θα το έκανα τόσο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μητέρα μου είναι αυτή που τα παίρνει απίστευτα και έχει αναγκάσει Nτελιβερά να κάνει ξανά δρόμο για να φέρει μόνο την απόδειξη.

 

Γενικά έχει δίκαιο, αλλά εγώ δεν θα το έκανα τόσο θέμα.

Εκεί πιο πολύ λυπάσαι τον ντιλιβερά και δεν το κάνεις... Βεβαια πανω σε αυτό πατάνε και διάφοροι "εξυπνοι" ιδιοκτήτες...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κατι χρονια θυμαμαι ειχα κανει μια παραγγελια απο ενα μικρο μαγαζι για ενα μπεργκερ και πατατες και ειπα    στα αγγλικα chicken nuggets  ο τυπος  δε καταλαβε  και με ρωτησε;

Κοτοπουλο;

και λεω ναι

μετα ηρθαν τα φαγια...και θα τα ετρωγα με μια ωραια ταινια που νικιασα..και τοτε εντρομος διαπιστωσα πως το μπεργκερ δεν ειχε μπιφτεκι αλλα Κοτοπουλο.

ο μαμακας νομιζε πως ηθελα κοτοπουλο μπεργκερ και δεν ηταν καν νοστιμο.αλα πρεπει να παραδεχτω πως το μπιφτεκι του ηταν

μετα απ αυτο δεν ξαναπαρηγγειλα ποτε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε πάντως που άρχισα να παραγγέλνω μέσω site κι όχι μέσω τηλεφώνου, τα λάθη είναι κοντά στο 0...

 

Τα υπόλοιπα (δηλαδή πίτσες, burger κλπ) τα παραγγέλνω πάντα από το site του εκάστοτε μαγαζιού. Πάντως δεν μου έχει τύχει κάποιο λάθος μέχρι τώρα στις online αγορές. Τα τυλιχτά (καθώς και καλαμάκια κλπ) δυστυχώς τα παραγγέλνω τηλεφωνικά (δεν έχει -κάποιο κοντινό μου τουλάχιστον- παραγγελία από το site) και το e-food δεν το χρησιμοποιώ για άλλους λόγους που με έχουν ξενερώσει. Επίσης το ψητοπωλείο που συνήθως παίρνω είναι καμιά 300ρια μετρα. Αν παραγγείλω τηλεφωνικά έρχονται σε 5-7 λεπτά. Από site τύπου e-food κάνουν 20 λεπτά περίπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπόλοιπα (δηλαδή πίτσες, burger κλπ) τα παραγγέλνω πάντα από το site του εκάστοτε μαγαζιού. Πάντως δεν μου έχει τύχει κάποιο λάθος μέχρι τώρα στις online αγορές. Τα τυλιχτά (καθώς και καλαμάκια κλπ) δυστυχώς τα παραγγέλνω τηλεφωνικά (δεν έχει -κάποιο κοντινό μου τουλάχιστον- παραγγελία από το site) και το e-food δεν το χρησιμοποιώ για άλλους λόγους που με έχουν ξενερώσει. Επίσης το ψητοπωλείο που συνήθως παίρνω είναι καμιά 300ρια μετρα. Αν παραγγείλω τηλεφωνικά έρχονται σε 5-7 λεπτά. Από site τύπου e-food κάνουν 20 λεπτά περίπου.

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ.

 

Οτιδήποτε εκτός από σουβλάκι μόνο Online.

 

Εκτός αυτού προτιμώ να πηγαίνω στο κοντινό μου να προσέχω τι βάζουν μέσα ή να παραγγέλνω επίσης από γνωστό κατάστημα που ξέρουν ποιος είμαι και δεν βάζουν ότι να'ναι για να με ξεπετάξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...