Προς το περιεχόμενο

Λάθος παραγγελία Delivery - Ποια η αντίδραση;


Gkostas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρεαλιστης.

 

Εχω κανει και ντελιβερυ ομως  :-D

 

Βεβαια περα την πλακα , δεν ειναι και τοσο υπερβολικα τα πραγματα.Εδω με τζατζικι και φιλοτιμο κινειται ολη η οικονομια .

 

Ενταξει , λαθος παραγγελια.Δεν θα... πεθουνουμε κιολας , τι εναι ψηφοδελτιο ?  :-D


 

6. Οι συνθήκες υγιεινής του μαγαζιού ενδιαφέρουν όλους τους πελάτες, άλλη μια παπάτζα που πετάς απλά για να γράψεις. Και επειδή είσαι άσχετος, το γάντι δεν προσφέρει απολύτως τίποτα ούτε και το φοράνε στα σουβλατζίδικα. Όλοι έχουνε τσιμπίδες, οχι μόνο μια, με αυτές πιάνουνε τις πίτες τους γύρους τις πατάτες τα λαχανικά και τα βάζουν στο σουβλάκι, τα μόνα πράγματα που πιάνουν με γυμνό χέρι είναι το ξυλάκι από το καλαμάκι και το χαρτί πάνω στο οποίο ακουμπάνε την πίτα για να τυλίξουν. Το γάντι είναι παντελώς άχρηστο, φαντάσου οτι μπορείς να αγγίξεις με το γάντι κάποιο μικρόβιο και μετά να το μεταφέρεις σε όλες τις τροφές που θα πιάσεις με αυτό. Όταν είσαι άσχετος απλά δεν μιλάς. Το γάντι μπορεί να χρησιμοποιείται στην μαγειρική για άλλες δουλειές, στο σουβλάκι είναι άχρηστο.

 

 

 

Τσιμπιδα μονο , αληθεια ? Και αν εχει κοπει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και εγω δε χαρηκα με το <<γιδια>>.

αλλα νομιζω οτι και εσυ δεν εχεις δουλεψει σε ψησταρια.

 

Που κολλάει τώρα αν έχω δουλέψει σε ψησταριά; Δεν έχει καμιά σχέση αυτό.

Καταλαβα γιατι παρεξηγηθηκες για την λεξη γιδι.

 

Ζεις στην Δανια ετσι δεν ειναι ? Απο την περιγραφη σου εγω αυτο καταλαβα  :lol:  :lol:

 

Ελλάδα μένω, μάλλον εσύ είσαι εκτός τόπου.

Παντως Βασιλη αυτο με το γαντι που ειπες,ειναι 1500% ακυρο.

 

Αυτό με το γάντι που είπα είναι 1500% έγκυρο. Σε όσα σουβλατζίδικα έχω πάει πιάνουν με τσιμπίδα τις τροφές, ούτε χέρια με γάντια έχω δει να πιάνουν τις τροφές ούτε γυμνά χέρια, με γυμνό χέρι μόνο το ξυλάκι και το χαρτί για την πίτα.

Παρεξηγηθηκαν κιολας οι..σοβαροι καταναλωτες- ψηφοφοροι.Δεν κοιτανε πρωτα να φτιαξουν το θυροτηλεφωνο και να βαλουν ονομα στο κουδουνι .Που νομιζουν οτι ο ντελιβερας ειναι συνεταιρος με τις εταιρειας κινητης τηλεφωνιας  :-D

Η να δεσουν τον σκυλο στην αυλη.

 

Σιγά μην σου στρώσουμε και κόκκινο χαλί όταν έρθεις στον δρόμο που είναι το σπίτι. Το όνομα είναι στην ταμπέλα πάνω στην πόρτα, αν έχεις προβλήματα όρασης πήγαινε στον οφθαλμίατρο.

Τσιμπιδα μονο , αληθεια ? Και αν εχει κοπει ? 

 

Μόνο ένας εξωγήινος μπορεί να καταλάβει τι γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Μόνο ένας εξωγήινος μπορεί να καταλάβει τι γράφεις.

 

Πιθανοτερο ειναι να καταλαβει εξωγηινος παρα εσυ

 

 

Σιγά μην σου στρώσουμε και κόκκινο χαλί όταν έρθεις στον δρόμο που είναι το σπίτι. Το όνομα είναι στην ταμπέλα πάνω στην πόρτα, αν έχεις προβλήματα όρασης πήγαινε στον οφθαλμίατρο.

 

 

Τζαμπα χτυπιεσαι, δεν ειμαι ντελιβερας τωρα.Αν ειμουνα τωρα θα εξυνα τα @@ μου και μετα θα εδινα ρεστα.Θα μου λεγατε και ευχαρισω για την μυρωδια.Τετοιοι καταναλωτες ειστε  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τζαμπα χτυπιεσαι, δεν ειμαι ντελιβερας τωρα.Αν ειμουνα τωρα θα εξυνα τα @@ μου και μετα θα εδινα ρεστα.Θα μου λεγατε και ευχαρισω για την μυρωδια.Τετοιοι καταναλωτες ειστε  :-D

 

Πολλά κόμπλεξ βρε παιδί μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που κολλάει τώρα αν έχω δουλέψει σε ψησταριά; Δεν έχει καμιά σχέση αυτό.

 

Ελλάδα μένω, μάλλον εσύ είσαι εκτός τόπου.

 

Αυτό με το γάντι που είπα είναι 1500% έγκυρο. Σε όσα σουβλατζίδικα έχω πάει πιάνουν με τσιμπίδα τις τροφές, ούτε χέρια με γάντια έχω δει να πιάνουν τις τροφές ούτε γυμνά χέρια, με γυμνό χέρι μόνο το ξυλάκι και το χαρτί για την πίτα.

 

Σιγά μην σου στρώσουμε και κόκκινο χαλί όταν έρθεις στον δρόμο που είναι το σπίτι. Το όνομα είναι στην ταμπέλα πάνω στην πόρτα, αν έχεις προβλήματα όρασης πήγαινε στον οφθαλμίατρο.

 

Μόνο ένας εξωγήινος μπορεί να καταλάβει τι γράφεις.

αγορι μου εχεις πολλα θεματα εσυ.

και οχι,το ονομα δεν ειναι στο κουδουνι σε μεγαλο ποσοστο.

ασε τις θεωριες και αν δεν ξερεις για τι πραμα μιλας μην δινεις συμβουλες.

και αν δεν εχεις δουλεψει σε ψησταρια παλι καλο θα ειναι να μη μιλας,για πολλους λογους.

κακομαθημενοι ελληνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζαμπα χτυπιεσαι, δεν ειμαι ντελιβερας τωρα.Αν ειμουνα τωρα θα εξυνα τα @@ μου και μετα θα εδινα ρεστα.Θα μου λεγατε και ευχαρισω για την μυρωδια.Τετοιοι καταναλωτες ειστε  :-D

 

Τζάμπα έκατσες να απαντήσεις. Στα τέτοια μου αν είσαι ντελίβερι ή οχι. Έχε χάρη που ο ελληνάρας καταναλωτής θα στα έχωνε εσένα και οχι στον μαγαζάτορα. Αν τύχαινες σε εμένα θα τα έλεγα στον εργοδότη σου και άντε γεια μετά.

αγορι μου εχεις πολλα θεματα εσυ.

και οχι,το ονομα δεν ειναι στο κουδουνι σε μεγαλο ποσοστο.

ασε τις θεωριες και αν δεν ξερεις για τι πραμα μιλας μην δινεις συμβουλες.

και αν δεν εχεις δουλεψει σε ψησταρια παλι καλο θα ειναι να μη μιλας,για πολλους λογους.

κακομαθημενοι ελληνες.

 

Άντε πήγαινε να πάρεις λίγο αέρα. Οτι μου γουστάρει θα λέω δεν περιμένω εσένα να μου πεις τι θα πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα έκατσες να απαντήσεις. Στα τέτοια μου αν είσαι ντελίβερι ή οχι. Έχε χάρη που ο ελληνάρας καταναλωτής θα στα έχωνε εσένα και οχι στον μαγαζάτορα. Αν τύχαινες σε εμένα θα τα έλεγα στον εργοδότη σου και άντε γεια μετά.

Τιποτα δεν θα ελεγες.Θα εβλεπες να σερβιρει η αλλη/ος με τσιμπιδα και τον επιδεσμο στα αιματα να κρεμεται και δεν θα ελεγες τιποτα.Και μαλιστα θα ξαναγοραζες απο κει γιατι αυτα ειναι παπατζες. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν θα ελεγες.Θα εβλεπες να σερβιρει η αλλη/ος με τσιμπιδα και τον επιδεσμο στα αιματα να κρεμεται και δεν θα ελεγες τιποτα.Και μαλιστα θα ξαναγοραζες απο κει γιατι αυτα ειναι παπατζες. :-D

αστον δε βγαζεις ακρη,αυτος μπαινει σε ολα τα θεματα και γραφει οτι μ@λ@κι@ του ερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη φορά που συνέβει είχα πάρει τηλ και μου είπαν οτι τους τελείωσε ο γύρος και το αντικατέστησαν με καλαμάκι... Μου ζητησαν συγνώμη κλπ που δεν με ενημέρωσαν αλλά δεν είχαν το τηλ μου κλπ κλπ... Προσωπικά δεν ξαναπήρα απο κει. Απο τότε άλλες 2 φορές μου έχει συμβεί με διαφορετικά μαγαζιά, οπότε υποθέτω ότι γι αυτό γίνεται. Τώρα να ζητάω ντοματα και να μην έχει ή το αντιθετο δεν ασχολούμαι και γω. Πιο βαρύ λάθος πάντως (ευτυχώς) δεν μου εχουν κάνει.

 

Πετσα κοτοπουλου που εχει σιγοψηθει στους 35 βαθμους για 12 ωρες  :wacko:

Ή οταν τελειώνει ο γύρος και σου βάζουν τα απομεινάρια (μου έχει τύχει και αυτό  :P )

 

Για να σου έχει συμβεί τόσες φορές πάντως, κάτι μου λέει ότι είσαι από εκείνους που παραγγέλνουν κατά τις 23:30-00:00 ή και ακόμα πιο αργά.

 

1. Ο πελάτης δεν φταίει σε τίποτα αν το μαγαζί φέρνει λάθος παραγγελίες.

 

 

Μια ένσταση πάνω σε αυτό.

 

Κάποιες φορές φέρει ευθύνη και ο πελάτης, όπως για παράδειγμα όταν για να παραγγείλει χρησιμοποιεί εκφράσεις τύπου «θα ήθελα μία πίτα απ' όλα, αλλά χωρίς τζατζίκι και κρεμμύδι, με πατάτες, χωρίς μαρούλι, με κέτσαπ/μουστάρδα».

 

Όταν λοιπόν ο τύπος στην άλλη άκρη της τηλεφωνικής γραμμής στάζει στους ~70°C εν μέσω ενός χαμού από φωνές, διαφορετικές συζητήσεις και φασαρία γενικότερα, δε φταίει μόνο εκείνος που ο άλλος για να παραγγείλει μία πίτα, πόσω μάλλον πολλές τέτοιες, έχει γράψει έκθεση στη χαρτοπετσέτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις, ειδικά στο τελευταίο! Τι θα πει «απ'όλα, χωρίς...»;! :D

 

Γενικά πάντως, δύσκολα να δώσω πίσω την παραγγελία για ένα λάθος. Δεν έγινε και κάτι. Και μάλλον δεν θα το πω καν, ίσως την επόμενη φορά. Μόνο τον καφέ δίνω πίσω αν έρθει αλλιώς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γενικά πάντως, δύσκολα να δώσω πίσω την παραγγελία για ένα λάθος. Δεν έγινε και κάτι. Και μάλλον δεν θα το πω καν, ίσως την επόμενη φορά. Μόνο τον καφέ δίνω πίσω αν έρθει αλλιώς!

Εγω παντως βγαζω στο καπελο σε αυτους που δουλευουν σε fast cafe.Πως τα θυμουνται ολα.Κανελα,καραμελα. σαντιγυ,μαυρη ζαχαρη,λιγο , πολυ , 5 λεπτα περιγραφη για ενα καφε...τυφλα να εχει η πιτα και η πιτσα.Και να μιλανε στο τηλεφωνο ενω βουιζει σαν τρελο το μιξερ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως βγαζω στο καπελο σε αυτους που δουλευουν σε fast cafe.Πως τα θυμουνται ολα.Κανελα,καραμελα. σαντιγυ,μαυρη ζαχαρη,λιγο , πολυ , 5 λεπτα περιγραφη για ενα καφε...τυφλα να εχει η πιτα και η πιτσα.Και να μιλανε στο τηλεφωνο ενω βουιζει σαν τρελο το μιξερ 

Είναι κάτι παραγγελίες σε καφέδες που ακούγονται κάπως είναι η αλήθεια...είμαι σίγουρος ότι κάποιοι το κάνουν απλά για να φανούν διαφορετικοί και πιο ψαγμένοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λαθος παραγγελια ειναι σχετικα ασυνηθιστη.Το μαπα ψησιμο λογω βιασυνης δεν ειναι ομως διολου ασυνηθιστο.Για αυτο και τα εχω κοψει.Τι να φαω ? Σουβλακι με ψησιμο 10 λεπτων η προψημμενο με ψησιμο 3 λεπτων ? Ξερεις ποσες φορες τους εχω πει , δεν με ενδιαφερει ο χρονος , περιμενω και μια ωρα αν χρειαστει , για να παρω την σπαντηση...σε 10 λεπτα εισαι ετοιμος.Αντε καμμια  πιτσα μια στο τοσο , καμμια ταβερνα και τελειωνει η ιστορια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...