Προς το περιεχόμενο

Smart Home


exypnakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρήγγειλα μέσω Αγγλίας το Amazon echo 2nd generation . Το περιμένω την άλλη εβδομάδα . Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν στο σεταρισμα βάλω διευθηνση από Ελλάδα ; Επίσης το έχει δοκιμάσει κανεις με τις λάμπες της Xiaomi ?

Το θέλω επίσης για βοήθεια στα Αγγλικά των παιδιών . Υπάρχει δυνατότητα να μεταφράσει από Ελληνικά ; Βρήκα στο Apple store μια εφαρμογή λέγεται flex for amazon Alexa που λέει ότι μεταφράζει 100 γλώσσες κ έχει μέσα κ τα Ελληνικά .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, tarantules είπε

Για όποιον έχει sonoff : Is the Shelly 1 better than the Sonoff Basic?

Δεν είδα το βίντεο αλλά αν η τιμή είναι στο 50αρικο όπως πήρε το μάτι μου τότε σίγουρα όχι. Το sonoff πουλάει πολύ λόγω της χαμηλής τιμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, totalius είπε

Παρήγγειλα μέσω Αγγλίας το Amazon echo 2nd generation . Το περιμένω την άλλη εβδομάδα . Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν στο σεταρισμα βάλω διευθηνση από Ελλάδα ; Επίσης το έχει δοκιμάσει κανεις με τις λάμπες της Xiaomi ?

Το θέλω επίσης για βοήθεια στα Αγγλικά των παιδιών . Υπάρχει δυνατότητα να μεταφράσει από Ελληνικά ; Βρήκα στο Apple store μια εφαρμογή λέγεται flex for amazon Alexa που λέει ότι μεταφράζει 100 γλώσσες κ έχει μέσα κ τα Ελληνικά .

δουλεύει μια χαρα με xiaomi αν και τωρα τελευταία μετα απο ενα firmware update στις λαμπες δεν αλλάζει χρώμα απο την alexa . δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αν βάλεις διευθυνση Ελλάδας κα ιεγώ Ελλάδας έχω για να μου λέει σωστά τον καιρό . Μόνο με το harmony hub είχα καποιο προβλημα που έπρεπε  να ρυθμίσω κατι στην alexa και σε αυτο σε Αγγλια για να συνδεθεί . 

Το harmony εχει καταφερει κανεις να ρυθμίσει το κλιματισικο του? κλείνω το κλιματιστικο και κλείνει και η tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spect~ είπε

Δεν είδα το βίντεο αλλά αν η τιμή είναι στο 50αρικο όπως πήρε το μάτι μου τότε σίγουρα όχι. Το sonoff πουλάει πολύ λόγω της χαμηλής τιμής. 

Βασικά αν έβλεπες το βίντεο θα έβλεπες οτι είναι πιο φτηνό από το sonoff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tarantules είπε

Βασικά αν έβλεπες το βίντεο θα έβλεπες οτι είναι πιο φτηνό από το sonoff.

και αν δεις και τα σχόλια όμως θα δείς (στο v2)  οτι έχουν ανάποδα τα ρεύματα εκει που λεει natural λεει πρέπει να βάλεις το ρευμα και στο ρεύμα το natural  προσοχή αν το πάρει κάποιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Εγω παντως οχι

υπάρχει άλλη λύση ? είδα αυτό 

https://www.amazon.com/Conditioner-Heater-Controller-Compatible-Android/dp/B010ACFKNE

αλλα και αυτό έχει χάλια κριτικές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, KinigosPsixon είπε

δουλεύει μια χαρα με xiaomi αν και τωρα τελευταία μετα απο ενα firmware update στις λαμπες δεν αλλάζει χρώμα απο την alexa . δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αν βάλεις διευθυνση Ελλάδας κα ιεγώ Ελλάδας έχω για να μου λέει σωστά τον καιρό . Μόνο με το harmony hub είχα καποιο προβλημα που έπρεπε  να ρυθμίσω κατι στην alexa και σε αυτο σε Αγγλια για να συνδεθεί . 

Το harmony εχει καταφερει κανεις να ρυθμίσει το κλιματισικο του? κλείνω το κλιματιστικο και κλείνει και η tv

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Αυτο το σετ πιστεύεις με καλύπτει για χρήση με το echo ?

https://www.8com.gr/wifi-socket-work-with-amazon-alexa-echo-echo-dot-google-home-and-ifttt-control-your-devices-from-anywhere

https://www.gadget-shop.gr/polichromi-tainia-led-5-metron-rgb-me-tilechiristirio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, totalius είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Αυτο το σετ πιστεύεις με καλύπτει για χρήση με το echo ?

https://www.8com.gr/wifi-socket-work-with-amazon-alexa-echo-echo-dot-google-home-and-ifttt-control-your-devices-from-anywhere

https://www.gadget-shop.gr/polichromi-tainia-led-5-metron-rgb-me-tilechiristirio

για την led ταινια δεν ξέω αλλα σαν smart plug εγω έχω αυτο

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-SHP2-Smart-WIFI-Socket-EU-Plug-220V-16A-Work-with-Amazon-Alexa-Google-Assistant-p-1292899.html?rmmds=search&ID=47184&cur_warehouse=CN

πιο ποιοτικό νομίζω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα έναν αισθητήρα της xiaomi που δείχνει μόνο υγρασία θερμοκρασία και όχι ατμοσφαιρική πίεση. Δυστυχώς συνεχώς γίνεται off line. Αντίθετα με 2 αισθητήρες aqara αν τους λέω σωστά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, anikologr είπε

Πήρα έναν αισθητήρα της xiaomi που δείχνει μόνο υγρασία θερμοκρασία και όχι ατμοσφαιρική πίεση. Δυστυχώς συνεχώς γίνεται off line. Αντίθετα με 2 αισθητήρες aqara αν τους λέω σωστά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; 

μονο αυτα τα 2 θελω δεν με ενδιαφερει η ατμοσφιρικη πιεση αλλα αμα ειναι συνεχεια off δεν εχει και νοημα αυτα τα  aqara ποια ειναι ,εχεις καποιο Link?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι ο αισθητήρας που χρειάζεσαι αλλά πρέπει να συνδυαστεί με mi ή aqara gateway. Παίζει και με τα δύο από όσο ξέρω. Επίσης, αν βρεις το aqara a/c gateway μπορείς να ανοίγεις το κλιματιστικό αν διαβάσει πάνω από χ βαθμούς μιας και υποστηρίζει σενάρια.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2018 στις 5:54 ΠΜ, stelios18120 είπε

Αναλόγως σε ποιον τομέα θέλεις να διευκολυνθεί η ζωή σου 😉

Φώτα;θέρμανση; θερμοκρασίες;υγρασία; αυτοματισμους;

Εχω μια λαμπα με χρωματα, ενα ηχειο λαμπα,μια σκουπα και παρηγγειλα μια πριζα μετρητη.

μου αρεσουν ολες οι ευκολιες!

κατι σα συναγερμο;τι αλλο ειναι must?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...