Προς το περιεχόμενο

action camera


kost09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλες, ισαξιες,ισως και καλυτερες. Ολες οι explorer. Εχουν και περισσοτερα mp στην καμερα. Το μονο δεν εχουν τηλεχειριστηριο, αλλα και εγω που εχω δεν το χρησιμοποιω,

η eken (αν και λιγότερα mp δλδ 4 άρα μέχρι 2.7k video) έχει τελικά καλύτερη εικόνα στο βίντεο (μεγαλύτερη οξύτητα/λεπτομέρια, θερμότερα/κορεσμένα χρώματα και νομίζω πιο ευρυγώνιο φακό άσχετα τι λένε στα specs). Μπορείς να βρεις versus στο youtube να πιστείς. EKEN θα έπαιρνα προσωπικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ήρθε κι εμένα σήμερα από banggood EU με παραγγελία στις 16/8 και κόστος κάπου στα 35€ (με πόντους). Ήταν και εμένα στη συσκευασία που λέει H9R (βέβαια και στη version Η9R λέει :huh:) φυσικά σπασμένη σε δύο σημεία μιας και δε φρόντισαν να τη βάλουν σε ένα αφρολέξ. Το επέλεξα χωρίς tracking μιας και σε προηγούμενη παραγγελία δεν είχα θέμα, αυτή τη φορά όμως ο ταχυδρόμος μ@λ@κίστηκε κανονικά, πήγε και την άφησε έξω από την είσοδο πάνω σε ένα γραμματοκιβώτιο (που ήταν και λάθος), ευτυχώς δε χάθηκε.

Τεσπα η καμερούλα κατασκευαστικά φαίνεται πολύ καλή, σε 2-3 μέρες που θα χω και κάρτα μνήμης θα τη δοκιμάσω και στην πράξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος της eken μια διευκρίνιση αν μπορεί κάποιος φίλος.

Τράβηξα μερικά βίντεο κ όλα είχαν το ίδιο μέγεθος (170mb) κ διάρκεια λιγότερη του λεπτού.

Ποιά ρύθμιση πρέπει να αλλάξω ώστε να μην μου διακόπτεται το βίντεο από μόνο του, αλλά να έχει την επιθυμητή διάρκεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος της eken μια διευκρίνιση αν μπορεί κάποιος φίλος.

Τράβηξα μερικά βίντεο κ όλα είχαν το ίδιο μέγεθος (170mb) κ διάρκεια λιγότερη του λεπτού.

Ποιά ρύθμιση πρέπει να αλλάξω ώστε να μην μου διακόπτεται το βίντεο από μόνο του, αλλά να έχει την επιθυμητή διάρκεια?

To video δεν διακόπτεται από μόνο του. Τραβάει απεριόριστα με περιορισμό στο μέγεθος αρχείου που είναι 1gb αλλά πάλι δεν σταματάει συνεχίζει να τραβάει σε νέο αρχείο απλά δλδ το αρχείο δεν είναι ένα.

 

Δοκίμασε άλλη SD μήπως έχεις κάποια αργή (class 4) με πιο γρήγορη (class 10). Kάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα μνήμης που χρησιμοποίησα είναι class 10.

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό επειδή έκανα την εγγραφή μέσω του κινητού (μεσω wifi δηλ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα μνήμης που χρησιμοποίησα είναι class 10.

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό επειδή έκανα την εγγραφή μέσω του κινητού (μεσω wifi δηλ)?

τι το λες και δεν το δοκιμάζεις. δεν υπάρχει όριο στην εγγραφή πάντως σε αυτή την κάμερα. 

 

Κάνε factory default άλλαξε καλού κακού κάρτα (και ας είναι class 10) και γραψε πατώντας απλά το κουμπί από πάνω. Βγάλε και μπαταρία καλού κακου (την έχω δει να τρώει κολλήματα με το firmware που έχει μηπως είναι τέτοια περίπτωση). 

 

wifi δεν την έχω δουλέψει δεν ξέρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η EKEN μέχρι πόσα GB κάρτα μνήμης μπορεί να πάρει?

 

Έχετε να προτείνετε κάποια δοκιμασμένη;

 

Ευχαριστώ !

η ΕΚΕΝ η δική μου πήρε την 128άρα του laptop χωρίς μα μου.

 

Αν θέλει κανείς specs, το βράδυ από το σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι φορτιστή τη φορτίζετε; Έβαλα έναν Lenovo 0.35A το βράδυ και το πρωί που την έβγαλα ήταν ζέστη. Επίσης όταν έβαλα πρώτη φορά το φορτιστή ανέλαβε το κόκκινο λαμπάκι και το μπλε μπροστά, όταν την έβγαλα μόνο το κόκκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...