Προς το περιεχόμενο

Δωστε προσοχη απο ποιον αγοραζετε.


joakim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο περιεργεια,με ποια κουριερ ηρθε το δεμα και σε αφησαν να το ελεγξεις?

Με ολες γίνετε αρκει να εχει δωσει τετοια εντολή ο εντολεας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε γινεται αυτο πλεον.

Κουριερ δουλευω,για αυτο ρωταω.

με την γενικη ταχυδρομικη συνεργαζομαι εγω και πριν 2 εβδομαδες ειχα δωσει εντολη και εγινε παλι δεκτη,επισης πριν 1 μηνα ελαβα απο acs ενα δεμα που ανοιχτηκε μπροστα στον coyrier χωρις κανενα προβλημα,αυτα απο την εμπειρια μου την προσφατη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ κ δη στους διαχειριστές!! Ήθελα να κάνω μια παρατήρηση.. Έχω βαθμολογήσει αρνητικά 2 μέλος του φόρουμ για διαφορετικούς λόγους τον καθένα, κ μάλιστα ο ενας είχε 100+θετικές κ ο άλλος 50+ θετικές.. Η αρνητικές αξιολογήσεις μου προς αυτούς δν αναρτήθηκαν ποτέ για να προσέχουν κ οι άλλοι χρήστες να μην την "πατήσουν" όπως εγώ!! Γιατί έγινε αυτό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ κ δη στους διαχειριστές!! Ήθελα να κάνω μια παρατήρηση.. Έχω βαθμολογήσει αρνητικά 2 μέλος του φόρουμ για διαφορετικούς λόγους τον καθένα, κ μάλιστα ο ενας είχε 100+θετικές κ ο άλλος 50+ θετικές.. Η αρνητικές αξιολογήσεις μου προς αυτούς δν αναρτήθηκαν ποτέ για να προσέχουν κ οι άλλοι χρήστες να μην την "πατήσουν" όπως εγώ!! Γιατί έγινε αυτό;;

το ιδιο και γω φιλε μου.

αλλα δυστυχως εδώ συμβαινει το εξης: εφαγες σφαιρα και δεν πεθανες...δεν υπαρχει αξιοποινη πραξη.

δηλαδή ο κάθε κακομαθημένος και αφου συμφωνήσετε μπορει να τραβηξει τα πραγματα από το ταχυδρομειο για να τα πουλησει αλλου ,η επειδή το μετανοιωσε,αλλα εφ οσον δεν θα εχει ''ολοκληρωθει'' η αγγελια θα είναι μαγκας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με κάποιους για το τηλέφωνο.

Δεν υπάρχει καμία εξασφάλιση.

Τις προάλλες είχα κατέβει κέντρο .Ένας Πακιστανός πουλούσε νούμερα με 3 ευρώ.Ούτε όνομα ούτε ταυτότητα.

Τίποτε.

Για πλάκα και επειδή είχα με φίλο διαφωνία πήραμε ένα.Βάλαμε την κάρτα στο τηλέφωνο και ενεργοποιήθηκε 

αμέσως.Πήραμε από το άλλο τηλέφωνο τον αριθμό και ήταν οκ. Συνδέθηκε και μιλήσαμε.

Βέβαια μετά την πετάξαμε αλλά μας λύθηκε η απορία.Οι απατεώνες το ξέρουν και θα σου δώσουν ένα τέτοιο

νούμερο οπότε δεν μπορείς να τους βρεις μετά γιατί δεν υπάρχουν στοιχεία.

 

Οπότε αξιολογήσεις,ή αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με κάποιους για το τηλέφωνο.

Δεν υπάρχει καμία εξασφάλιση.

Τις προάλλες είχα κατέβει κέντρο .Ένας Πακιστανός πουλούσε νούμερα με 3 ευρώ.Ούτε όνομα ούτε ταυτότητα.

Τίποτε.

Για πλάκα και επειδή είχα με φίλο διαφωνία πήραμε ένα.Βάλαμε την κάρτα στο τηλέφωνο και ενεργοποιήθηκε 

αμέσως.Πήραμε από το άλλο τηλέφωνο τον αριθμό και ήταν οκ. Συνδέθηκε και μιλήσαμε.

Βέβαια μετά την πετάξαμε αλλά μας λύθηκε η απορία.Οι απατεώνες το ξέρουν και θα σου δώσουν ένα τέτοιο

νούμερο οπότε δεν μπορείς να τους βρεις μετά γιατί δεν υπάρχουν στοιχεία.

 

Οπότε αξιολογήσεις,ή αντικαταβολή.

Πως ακριβως σε καλυπτει η αντικαταβολη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβως σε καλυπτει η αντικαταβολη?

σε καλυπτει στο ότι

1: τα χρηματα θα κατατεθουν σε 5 εργασιμες μερες,οποτε αν θες κατά την διαρκεια των 5 ημερων μπορεις να τον καταγγειλεις για απατη κλπ

2: εχεις την τοποθεσια του,γιατι ο ταχυδρόμος θα του παει τα λεφτα στην εδρα του.

 

σε κάθε περιπτωση είναι καλυτερα από την καταθεση χρηματων σε τραπεζα,που μπορει να ισχυριστει χιλιους λογους.(δωρεα,ότι του χρωστουσες λεφτα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω εάν η αντικαταβολή σε καλύπτει σε κάτι το μόνο σίγουρο είναι ότι η κατάθεση δεν σε καλύπτει σε τίποτα. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω αν κάποιος θέλει να σε εξαπατήσει μπορεί να ισχυριστεί για την κατάθεση που του έκανες οτιδήποτε. Έστω ότι κάποιος έχει κάποιες θετικές να μην πω μεγάλο αριθμό ας πούμε 15 και του κάνει κάποιος κατάθεση για πιο γρήγορα για πιο εύκολα όπως θέλετε πες το το και μετά την κατάθεση ο τύπος παύει να απαντάει στα τηλέφωνα στα μηνύματα κτλ. Εκεί τι γίνεται; Οκ του κανείς μια αρνητική αξιολόγηση η συναλλαγή όμως δεν θεωρείται ολοκληρωμένη και μπορεί ο άλλος να ισχυριστεί ότι ποτέ δεν μιλήσαμε ποτέ δεν μου έκανε κατάθεση κτλ όποτε η αρνητική σύμφωνα με τους όρους του site ότι η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε πάει περίπατο.

Θα εμπιστευόσασταν συναλλαγή με κατάθεση όχι για μικροποσά αλλά για ποσά πάνω από 100-200€; Επίσης τι γίνεται όταν έχεις κάνει κατάθεση και σου έρθει το δεματάκι σπασμένο ή ελαττωματικό η οτιδήποτε άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καλυπτει στο ότι

1: τα χρηματα θα κατατεθουν σε 5 εργασιμες μερες,οποτε αν θες κατά την διαρκεια των 5 ημερων μπορεις να τον καταγγειλεις για απατη κλπ

2: εχεις την τοποθεσια του,γιατι ο ταχυδρόμος θα του παει τα λεφτα στην εδρα του.

 

σε κάθε περιπτωση είναι καλυτερα από την καταθεση χρηματων σε τραπεζα,που μπορει να ισχυριστει χιλιους λογους.(δωρεα,ότι του χρωστουσες λεφτα κλπ)

Φιλε μου σε παρακαλω μην κανεις παραθεσεις σε posts  μου γιατι πραγματικα δεν ξερω τι να σου απαντησω σε αυτα που γραφεις.

Απλα υποθετεις,χωρις να εχεις ιδεα για τι πραγμα μιλας,ασε που αυτα που γραφεις δεν εχουν καμια λογικη.

Για να τελειωνουμε,ειτε συναλλασομαστε μονο με ατομα με πολλες και καλες αξιολογησεις,ειτε  το κανουμε χερι με χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σε παρακαλω μην κανεις παραθεσεις σε posts  μου γιατι πραγματικα δεν ξερω τι να σου απαντησω σε αυτα που γραφεις.

Απλα υποθετεις,χωρις να εχεις ιδεα για τι πραγμα μιλας,ασε που αυτα που γραφεις δεν εχουν καμια λογικη.

Για να τελειωνουμε,ειτε συναλλασομαστε μονο με ατομα με πολλες και καλες αξιολογησεις,ειτε  το κανουμε χερι με χερι.

:-D lol. με αποστόμωσες με τον γεματο επιχειρήματα λογο σου.

 

χερι με χερι σε σταθμο μετρο (με γαρυφαλλο στο πετο)μου εξασφαλιζει την λειτουργικη κατασταση ενός ps4 ας πουμε...οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με απασχολει να σε αποστομωσω,απλα θα σε παρακαλουσα να μην κανεις παραθεση σε δικα μου posts.

Εχω δει οτι δεν εισαι αξιος να συζητησεις γενικοτερα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...