Προς το περιεχόμενο

Δωστε προσοχη απο ποιον αγοραζετε.


joakim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη θέση σου θα γυρνούσα τα πάντα σε ένα βίντεο. Δλδ, σερφάρισμα, δυο τρια προγραμματακια και στο τελος ενα στρεσαρισμα με prime 95 να δει οτι ειναι ενταξει ακομη και οταν στρασαρετε, δεν κανει πχ ακυρες επαννεκινησεις και τα λοιπά. Ολα αυτα σε βίντεο. Στη συνέχεια το πακετάρισμα και το σφράγισμα με ενα χαρτι που θα εχει εναν αυξοντα κωδικο (λογικα δεν υπαρχουν τετοια στην αγορα;) και την ημερομηνια που το πακεταρα με μαρκαδορο διπλα και ολα αυτα στην καμερα.

 

Δεν με πα να με κυνυγα με αστυνομιες, εγω στο εδωσα τζιτζι και εχω και αποδειξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη θέση σου θα γυρνούσα τα πάντα σε ένα βίντεο. Δλδ, σερφάρισμα, δυο τρια προγραμματακια και στο τελος ενα στρεσαρισμα με prime 95 να δει οτι ειναι ενταξει ακομη και οταν στρασαρετε, δεν κανει πχ ακυρες επαννεκινησεις και τα λοιπά. Ολα αυτα σε βίντεο. Στη συνέχεια το πακετάρισμα και το σφράγισμα με ενα χαρτι που θα εχει εναν αυξοντα κωδικο (λογικα δεν υπαρχουν τετοια στην αγορα ;) και την ημερομηνια που το πακεταρα με μαρκαδορο διπλα και ολα αυτα στην καμερα.

 

Δεν με πα να με κυνυγα με αστυνομιες, εγω στο εδωσα τζιτζι και εχω και αποδειξεις.

Πλεόν τραβάω και βίντεο, αλλά ακόμα και με αυτά έχω "ιστορίες" με κάτι ππρες που βάλανε πχ 

 

"Μια ROG X58 με 6/12 xeon σε τροφοδοτικό κινεζιά του 15άρικου που ο μαστορας είχε πει είναι καμένο αλλά αυτό δουλεύει".

Ναι έχει συμβεί. Και είχε τα ππρια ο πατέρας του μικρού να απειλέι μάνες και σπίτι και δεν ξέρω τι γιατί είναι "Κρητήκαρος".

 

Ε, είναι σπάσιμο νεύρων ακόμα και όταν έχεις δίκιο, και αποδείξεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σχετικά εκτός θέματος,παρόλο που είμαι παλιό μέλος έβαλα την πρώτη μου αγγελία, ένα laptop,σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τραβήξω αναλυτικά βίντεο,ποια προγράμματα χρησιμοποιείτε για stability testing?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σχετικά εκτός θέματος,παρόλο που είμαι παλιό μέλος έβαλα την πρώτη μου αγγελία, ένα laptop,σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τραβήξω αναλυτικά βίντεο,ποια προγράμματα χρησιμοποιείτε για stability testing?

Μην τρέξεις Prime95 αφού είναι λαπτοπ, είναι πολύ stressful. Τρέξε ένα CinebenchR15 και ένα 3dmark06. Ένα run each και είσαι καλυμμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαμε και εσενα ποσο καλα σου πηγε το χερι χερι.

Απαντα σε κανα μηνα παλι,να κανουμε κουβεντουλα.

3 αξιολογησεις και εχουμε ολοι γνωμη στις αγοραπωλησιες..

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως είναι η ασφαλέστερη συναλλαγή,και προανέφερα και το γιατί.

Και σε δύο μπορεί να μπορέσω σε τρώει η αγωνία;

Είχα προφίλ με πολλές περισσότερες απο τις δικές σου και το έχασα λόγω παρεξήγησης,δηλαδή τι;θα μας βάλεις και όριο πότε θα έχουμε γνώμη;

Μανάβικο τελικά το Insomnia...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως είναι η ασφαλέστερη συναλλαγή,και προανέφερα και το γιατί.

Και σε δύο μπορεί να μπορέσω σε τρώει η αγωνία;

Είχα προφίλ με πολλές περισσότερες απο τις δικές σου και το έχασα λόγω παρεξήγησης,δηλαδή τι;θα μας βάλεις και όριο πότε θα έχουμε γνώμη;

Μανάβικο τελικά το Insomnia...

Καλα αγορινα μου κοιμησου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με απασχολει να σε αποστομωσω,απλα θα σε παρακαλουσα να μην κανεις παραθεση σε δικα μου posts.

Εχω δει οτι δεν εισαι αξιος να συζητησεις γενικοτερα.

 

Μην μπερδευεσαι δεν μπορεις κι αμα δε θες να παραθετουν τα λεγομενα σου φροντισε το υφος σου να ειναι το πρεπον οταν απευθυνεσαι σε καποιον που δεν γνωριζεις,και το ποιος ειναι αξιος και ποιος αναξιος συζητησης φαινεται.

Καλη σου νυχτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την Κυριακή εκανα κατάθεση χρημάτων σε έναν πωλητή με 2 καλές αξιολογήσεις για ενα κινητό αξιας 70€ μιλήσαμε και στο τηλέφωνο με πήρε αυτός . Την δευτέρα πρωί στέλνω μήνυμα και λέει θα το στείλει και θα μου πει τον αριθμό.σημερα Τρίτη μπαίνω στην αγγελία και βλέπω για το κινητό που θα αγόραζα αξιολόγηση θετική οτι παρέλαβε. Επικοινώνησα με τον αγοραστή τις αξιολόγησης και είπε το παρέλαβε σήμερα σε πολύ καλή κατάσταση και πως του φάνηκε λίγο λαμόγιο,ισως αγοραστής και πωλητής να είναι τό ίδιο πρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτάνει που σας δουλεύουν, τους χρηματοδοτείτε κιόλας με ταρίφα αξιολόγηση ανά άτομο;;;  :-D

 

Μα είναι δυνατόν κατάθεση σε πωλητή με 2 θετικές;;;

 

Έλεγξες ονόματα των αξιολογήσεων στο προφίλ του πωλητή;

Μπήκες στα αντίστοιχα ονόματα να δεις τις επιμέρους αξιολογήσεις αν είναι από τα ίδια άτομα; κοινώς αν κάνει αξιολόγηση ο ίδιος στα προφίλ του;

 

Είναι τόσο φανερό ένα ψεύτικο προφίλ, ακόμα και με 40+ θετικές και αναρωτιέμαι πως την πατάνε μερικοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας καταθέσω και εγώ την αρνητική μου εμπειρία και μια σκέψη πως πρόκειται να βελτιωθει το site.  Mια κυρία με το όνομα Μαρία Πιτσινή. με προσέγγισε μέσω αγγελίας που έβαλα στο site insomnia (www.insomnia.gr)με το διαδικτυακό όμομα στο forum mairipitsini (profil στο http://www.insomnia.gr/user/457768-mairipitsini/). Η αγγελία ζητούσε ένα tablet μεταχειρισμένο άνω των 8 ιντσών. Συμφωνησαμε για μια συναλλαγή για ενα tablet 10,1 sony xperia στο ποσό των 60 ευρώ. Η αποστολή θα γινόταν με ελτα έγινε με paypal κατάθεση στις 8 Σεπτεμβρίου. Το πρώτο θέμα είναι ότι μπλόκαρε την συζήτηση στα μηνύματα που είχαμε (και για ποιό σκοπό της επιτρέπεται αυτό). Φυσικά ειδοποίησα την Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος. Προσοχή προς το παρόν σε αυτό το άτομο και ότι νεώτερα έχω θα σας ειδοποιήσω. Τώρα ότι το πράγμα βρώμαγε απο μακριά το είχα ψιλιαστεί αλλά οι βλακειες είναι για να γίνονται. Να δούμε τι θα κάνει η δίωξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας καταθέσω και εγώ την αρνητική μου εμπειρία και μια σκέψη πως πρόκειται να βελτιωθει το site.  Mια κυρία με το όνομα Μαρία Πιτσινή. με προσέγγισε μέσω αγγελίας που έβαλα στο site insomnia (www.insomnia.gr)με το διαδικτυακό όμομα στο forum mairipitsini (profil στο http://www.insomnia.gr/user/457768-mairipitsini/). Η αγγελία ζητούσε ένα tablet μεταχειρισμένο άνω των 8 ιντσών. Συμφωνησαμε για μια συναλλαγή για ενα tablet 10,1 sony xperia στο ποσό των 60 ευρώ. Η αποστολή θα γινόταν με ελτα έγινε με paypal κατάθεση στις 8 Σεπτεμβρίου. Το πρώτο θέμα είναι ότι μπλόκαρε την συζήτηση στα μηνύματα που είχαμε (και για ποιό σκοπό της επιτρέπεται αυτό). Φυσικά ειδοποίησα την Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος. Προσοχή προς το παρόν σε αυτό το άτομο και ότι νεώτερα έχω θα σας ειδοποιήσω. Τώρα ότι το πράγμα βρώμαγε απο μακριά το είχα ψιλιαστεί αλλά οι βλακειες είναι για να γίνονται. Να δούμε τι θα κάνει η δίωξη

Αν την αποστολή των χρήματων την εκανες με απλό κλασσικό paypal και οχι με friends and family paypal, τοτε μια χαρά ανοιγεις dispute στο paypal και παιρνεις πίσω τα χρήματα σου. Κάνε το σήμερα. Μην περιμένεις πολλά απο τη διωξη.

 

Γενικά ρε παιδια εχουμε πει απειρες φορες προσοχή. Ειδα το προφιλ της mairi και βλεπω καινουργιο μελος με μηδενική συμμετοχή στο forum/αγγελιες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκο έχεις isay αλλά οι βλακείες είναι για να γίνονται. πάντως επειδή προφανως το χει ξανακάνει (πιθανότατα σε άλλα site) πιστεύω πως κάτι θα βγάλει η Δίωξη. Να σας πω την αλήθεια ξεγελάστηκα περισσότερο γιατί mail, ονομα χρήστη και πραγματικό ονοματεπώνυμο ταιριάζανε όπως βέβαια και με το paypal. Άρα τουλάχιστον έχουμε δεδομένο το αυθεντικό του ονόματος. το θέμα είναι εάν η paypal συνεργάζεται με την ελληνική αστυνομία γιατί μετά πιστέυω πως είναι εύκολο. Αλλιώς πάνε με ip provider κοκ. Θα σας ενημερώσω πάντως εγώ με την αστυνομία θα το κυνηγήσω μέχρι στο τέλος. Εάν δε η τοποθεσία που μου εδωσε είναι αληθινή (Χίος) τότε οι πιθανότητες είναι μαζί μου αλλά και πάλι έχω μελετήσει καλά το πως δουλευουν η αστυνομία σε σχέση με το ηλεκτρονικό έγκλημα (που μάλιστα αυξάνει με τα χρόνια). Θα σας ενημερώσω όμως για κάθε εξέλιξη και τα λεφτά που έχασα ας τα δώσουν σε ένα ίδρυμα αρκεί να πιάσουν την απατεώνισα που μου έγραφε και εξυπνάδες (μέχρι να με μπλοκάρει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Δεύτερη φορά που την πάτησα αλλά η δίωξη και η τράπεζα έκαναν καλά την δουλειά τους τα χρήματα τα πήρα πίσω. Εάν κάποιος την πατήσει σαν εμένα με έμβασμα μπορεί μέσα από το μενού να κάνει ακύρωση εμβάσματος με χρέωση 15€ σε λίγες μέρες τα χρήματα επιστρέφουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...