Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, MaNePi είπε

Χαχαχαχαχαχαχαχα

Απορώ πως κάποιοι υπερασπίζονται αυτα τα δυο επεισόδια,αποθεώνοντάς τα...

Μπορεις να μου αναφερεις αυτους τους καποιους και τα σχολια στα οποια αποθεωνουν οπως λες τα επεισοδια αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 655
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μπορεις να μου αναφερεις αυτους τους καποιους και τα σχολια στα οποια αποθεωνουν οπως λες τα επεισοδια αυτα?

Δεν αναφερομαι σε παιδια απο εδω,αλλα σε διαφορα site που εκθειαζουν το η τα δυο τελευταια επεισοδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, MaNePi είπε

Δεν αναφερομαι σε παιδια απο εδω,αλλα σε διαφορα site που εκθειαζουν το η τα δυο τελευταια επεισοδια.

 

καλά ήταν τα δυο τελευταία επεισοδια, ναι εντάξει δεν ήταν ούτε το κάτι καταπληκτικό αλλά άσχημα δεν τα λες.

Γενικά το καταλαβαίνω ότι η σειρά αρκετούς τους έχει κουράσει αλλά για πιο λόγο συνεχίζεται να την βλέπετε αφού σας ξενερώνει τόσο?

Επεξ/σία από solidsnake222
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Γιατί έχουμε φάει τόσα χρόνια να τη βλέπουμε και είναι μαλακία να τη παρατήσουμε. Άσχετο το ένα με το άλλο, η σειρά έχει πέσει πολύ

Ναι έχει πέσει σε αυτό συμφωνώ αλλά από την στιγμή που σε χαλάει δεν καταλαβαίνω γιατί την συνεχίζεται, μια καλή λύση ειναι (προτάθηκε πιο πανω από άλλο ένα μέλος) αν σας ενδιαφέρει το στορυ μπορείτε να κανετε σκιπ στο τέλος(οταν βγει)

Δεν το λέω από κακία αλλά από απορία γιατί και εγώ έχω βρεθεί στην θέσεις σας να έχω βαρεθεί/ξενερώσει με μια σειρά και απλώς την παράτησα και ησύχασα.

Επεξ/σία από solidsnake222
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια, το τελευταιο επεισοδιο ειχε καποια καλα πραγματακια. Οπως

οι σκηνες με τους Jadis και πως εκαναν οι writers την αρχηγο των πρωτων να φαινεται επιτελους ανθρωπινη, η δυναμικη του Νιγκαν με τον τυπο απο το GTA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, solidsnake222 said:

Ναι έχει πέσει σε αυτό συμφωνώ αλλά από την στιγμή που σε χαλάει δεν καταλαβαίνω γιατί την συνεχίζεται, μια καλή λύση ειναι (προτάθηκε πιο πανω από άλλο ένα μέλος) αν σας ενδιαφέρει το στορυ μπορείτε να κανετε σκιπ στο τέλος(οταν βγει)

Δεν το λέω από κακία αλλά από απορία γιατί και εγώ έχω βρεθεί στην θέσεις σας να έχω βαρεθεί/ξενερώσει με μια σειρά και απλώς την παράτησα και ησύχασα.

Ενταξει ρε παιδια δεν ματωνουν και τα ματια μας, αυτο που λενε οι περισσοτεροι ειναι πως η εμπειρια της θεασης δεν ειναι η ιδια οπως παλιοτερα. Με υπερβολες ισως καποιοι, αλλα το νοημα αυτο ειναι. Νομιζω δεν διαφωνει κανεις πως οταν ξεκινησε δεν ειχε potential για κατι μεγαλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, solidsnake222 είπε

καλά ήταν τα δυο τελευταία επεισοδια, ναι εντάξει δεν ήταν ούτε το κάτι καταπληκτικό αλλά άσχημα δεν τα λες.

Γενικά το καταλαβαίνω ότι η σειρά αρκετούς τους έχει κουράσει αλλά για πιο λόγο συνεχίζεται να την βλέπετε αφού σας ξενερώνει τόσο?

προσωπικα τη σειρα την ξεκινησα σαν διαλλειμα απο το breaking bad(μου φαινοταν αργη σαν σειρα στην αρχη και πολυ βαρια σε πλοκη και χτισιμο χαραχτηρων) γτ ηθελα να βλεπω κατι αναλαφρο σε πλοκη και χαραχτηρες χωρις πολλα πολλα.Μετα την συνεχισα λογω Hannibal,Wire,Sopranos για τον ιδιο λογο.Ηθελα να βλεπω κατι διαφορετικο.Στην φυλακη η σειρα απογειωθηκε και αξιζε καποιος να την παρακολουθει.

Προσωπικα δν με χαλαει κατι και για αυτο την παρακολουθω ακομα.Ναι εχει πεσει σαν ποιοτητα,ναι φαινεται  να ανακυκλωνεται(κυβερνητης-νιγκαν),ναι τα εφε ειναι για γελια με αποκορυφωμα το ελαφι στην 7η σαιζον αλλα η δυναμη της συνηθειας υπερισχυει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, MaNePi είπε

Δεν αναφερομαι σε παιδια απο εδω,αλλα σε διαφορα site που εκθειαζουν το η τα δυο τελευταια επεισοδια.

Ναι αλλα τι μας ενδιαφερουν εμας τι γραφονται στα αλλα forum και οχι τι γραφεται στο forum που συμμετεχουμε/σχολιαζουμε?

7 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Ενταξει ρε παιδια δεν ματωνουν και τα ματια μας, αυτο που λενε οι περισσοτεροι ειναι πως η εμπειρια της θεασης δεν ειναι η ιδια οπως παλιοτερα.

Η σειρα εδω και ποσες season ειναι ετσι γιατι καλως ή κακως οπως εχει αναφερθει ηδη,ετσι την θελει η ιδια η παραγωγη απο πλευρας περιεχομενου.

Επισης διαφωνω με το παραπανω γιατι αυτο που λες το διαβαζουμε εδω και ποσες season. Βασικα αρκετοι ακομα και στον Governor ηταν που εκραζαν αλλα ολως τυχαιως εξακολουθουν να βλεπουν την σειρα και παλι να κραζουν.

Τελος οπως ανεφερε ο συμφορουμιτης παραπανω το ζουμι ειναι αυτο

20 ώρες πριν, solidsnake222 είπε

Ναι έχει πέσει σε αυτό συμφωνώ αλλά από την στιγμή που σε χαλάει δεν καταλαβαίνω γιατί την συνεχίζεται,

και αυτο δεν παει μονο για το walking dead αλλα γενικα για ολες τις σειρες/συνεχειες ταινιων.

Αυτο το ''βλεπω με το ζορι''λες και δεν μπορω να κανω αλλιως δεν μπορω να το καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημερινό δεν ήταν κακό, ή τουλάχιστον ήταν καλύτερο απ'τα προηγούμενα. Πολύ ωραία η μικρή εμβάθυνση στους χαρακτήρες, έλειπε κάτι τέτοιο εδώ και αρκετά επ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το μαύρο χάλι του προηγούμενου κύκλου εμένα αυτα τα δυο επεισόδια μου φαίνονται μια χαρά . Ίσως βέβαια να μου φαίνονται ετσι γιατι εχει δείξει ελάχιστα τη χοντρούλα κ το βασιλιά της κακιάς ώρας τους οποίους δεν αντέχω πλεον ούτε λεπτό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, j0hnn1e said:

unlimited ammo.

Καλά εδώ βλέπουμε φωτογραφικές μηχανές, Ρολόγια, μερεντες κλπ. Πυρομαχικά είναι το μόνο που δικαιολογείται να "μην τελειώνει" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Καλά εδώ βλέπουμε φωτογραφικές μηχανές, Ρολόγια, μερεντες κλπ. Πυρομαχικά είναι το μόνο που δικαιολογείται να "μην τελειώνει" 

Κι όσοι το βλέπουν παρέα με γυναίκα ακούνε και πράγματα που δεν προσέχουμε εμείς, όπως "εδώ ο κόσμος καίγεται, η άλλη πότε έβαψε τη ρίζα μας δουλεύουν;;;;!" :lol:

Πήγε να θυμίσει λίγο WD η φάση με τους σωτήρες στον σκουπιδότοπο και μετά με την ψηλή που σάλταρε, αλλά κράτησε πολύ λίγο, δυστυχώς. Τα υπόλοιπα ήταν Τόλμη και Γοητεία και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...