Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ντάξει ρε παιδιά όλοι τοσο προχώ είστε τελοσπάντων ? μια χαρά ειναι η σειρά ελεος δηλαδή.. τεσπα θα ήταν ωραίο να μένουμε ontopic έχει κανείς πληροφορίες σχετικά με το ελικόπτερο που ειχαμε δει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 655
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίο το σημερινό επεισόδιο σε σχέση πάντα με τα προηγούμενα. Είχε αγωνία, δράση, ανατροπές ειδαμε 5 πράγματα παραπάνω και το επόμενο θα είναι λογικά δυνατό.

Σε σχέση πάντα με τα προηγούμενα πολύ ευχάριστο, καθόλου κουραστικό, ότι δηλαδή είχαμε στα προηγούμενα. 

Για προηγούμενες σελίδες που διάβασα περί κραξιματος, η αλήθεια είναι ότι είμαστε υπερβολικοί μερικές φορές, και εγώ έχω κράξει παρά πολύ, αλλά δυστυχώς η σειρά από το 10 για μένα που έπαιρνε στην αρχή έχει πάει στο 5-6. Και λογικό να συμβαίνει αυτό για λίγο, αλλά εδώ συμβαίνει συνεχόμενα, εκεί είναι το κακό. Όλες οι σειρές κάνουν κοιλιά, αλλά εδώ έχει παραγινει. 

Τελοσπαντων, κάτι πάει να γίνει τώρα, ας δούμε και το επόμενο.

Όσο αφορά αυτό με το ελικόπτερο δε νομίζω ότι είναι τυχαίο. Δεν έχω κάποιο στοιχείο, αλλά σίγουρα υπάρχουν κάπου και άλλοι που έχουν επιβιώσει, σε κάποια άλλη πολιτεία από εκεί που συμβαίνουν αυτά ή χώρα ενδεχομένως.

Τέλος, αυτό που εύχομαι ολόψυχα από τη καρδιά μου είναι κάποια στιγμή το πρόσωπο του  Γιουτζίν να βρίσκεται πάνω στη Λουσίλ, έχω πολύ καιρό να μισήσω τόσο χαρακτήρα σε σειρά. Και τον μισώ εδώ και καιρό, πριν πάει στον νιγκαν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας άρεσε όντως το επεισόδιο?
Εγώ περίμενα να βρω τρελό κραξίδι εδώ μέσα γι' αυτό.
Δεν ξέρω ρε παιδιά, επειδή τυχαίνει ευτυχώς να έχουν υπάρξει και άλλες καλές σειρές, π.χ. βλέποντας το Vikings, που έχει φουλ δράση σε κάθε επεισόδιο και ουσιώδεις σκηνές διαλόγων, και όχι απλα generic για να γεμίζει το 45λεπτο, το Walking Dead πλέον φαντάζει σκουπίδι, γραμμένο από 15χρονους κουτοπονηρήδιδες που το γράφουν κυριολεκτικά στο γόνατο.
Με αποκορύφωμα αυτό στο τέλος του επεισοδίου.

Δηλαδη ρε Νιγκαν (πανηλίθιε σεναριογράφε δλδ) σοβαρα τωρα?
Ότι τι?
ΤΟΟΟΟΣΕΣ σεζον δλδ που πετσοκοβουν ζομπι, δεν έτυχε ΠΟΤΕ υποτίθεται να μπει μολυσμένο αίμα σε κάποιου τα μάτια ή στο στόμα? Ή να εισχωρήσει σε κάποια μικρή αμυχή του δέρματός του? Ούτε καν όταν πασαλείβονταν ολόοοοκληροι με εντόσθια?...

Θέλω να πάρω το ρόπαλο και να τους κοπανάω όλη μέρα αυτούς που γράφουν την σειρά, προσβάλλουν την νοημοσύνη του θεατή με τόσο σουρεαλιστικά και σιχαμερά ξεδιάντροπο τρόπο.
Είναι δυνατόν να είναι τόσο πολύ ανόητη και προχειρογραμμένη η σειρά?
ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΝΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟ?
 

Επεξ/σία από Gregory_House
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δείτε το trailer του επόμενου επεισοδίου! :D

Έχουμε μάχη Ρικ vs Νίγκαν . Οι Σωτήρες προδίδουν τον Νίγκαν και τον παραδίδουν στον Ρικ . Το επόμενο επεισόδιο μάλλον θα είναι το καλύτερο στις 2 τελευταίες season.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gregory_House είπε

ουσιώδεις σκηνές διαλόγων, και όχι απλα generic για να γεμίζει το 45λεπτο

Για παράδειγμα, πόσο προχειρογραμμένο και βιαστικό ήταν το όλο - αδιάφορο και βαρετό - story με τον παπά και τον γιατρό. Οι δε διάλογοί τους ήταν επιπέδου τόλμη και γοητεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alejandro είπε

Για παράδειγμα, πόσο προχειρογραμμένο και βιαστικό ήταν το όλο - αδιάφορο και βαρετό - story με τον παπά και τον γιατρό. Οι δε διάλογοί τους ήταν επιπέδου τόλμη και γοητεία.

Kαλά, αυτό έφυγε σε fast forward όλο, μετά από τόσες σεζόν δεν κάθομαι να τρώω παπάδες. Δεν είμαι φοιτητής πλέον -και δυστυχώς- δεν έχω χρόνο για χάσιμο.
Δεν διαφέρουν σε τίποτα από το καλημέρα ζωή οι διάλογοι.
Γενικά, πρέπει να διδάσκεται σε ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ το πόσο πολύ κακό γράψιμο έχει η σειρά. 'Οποιος ενδιαφέρεται να αναπτύξει πραγματικά χαρακτήρες, το κάνει (βλέπε Lost, όπου ήταν υποδειγματικό στο κομμάτι αυτό), τα υπόλοιπα είναι απλώς time fillers από κουτοπόνηρους παραγωγούς.
Προσβάλλομαι στ' αλήθεια κάθε φορά που το παίρνω απόφαση να δω κάνα επεισόδιο.
Είναι πιο cringe και από Οικογενειακές Ιστορίες, Ζήνα και Power of love μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λοιπον εχεις σιχαθει την σειρα και δεν εχεις χρονο για χασιμο για ποιο λογο συνεχιζεις και την βλεπεις?

Επισης τι σχεση εχουν οι Vikings που βασιζονται και σε αληθινα γεγονοτα(εως ενα βαθμο παντα)με μια σειρα οπως το Walking Dead?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Επισης τι σχεση εχουν οι Vikings που βασιζονται και σε αληθινα γεγονοτα(εως ενα βαθμο παντα)με μια σειρα οπως το Walking Dead?

Καμία σχέση απολύτως. Η μια σειρά είναι ποιοτικότατη και καλογυρισμένη ενώ η άλλη προχειροδουλειά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Καμία σχέση απολύτως. Η μια σειρά είναι ποιοτικότατη και καλογυρισμένη ενώ η άλλη προχειροδουλειά.

Εχουν ιδια θεματολογια η μια σειρα με την αλλη?Βασιζονται πανω στα ιδια πραγματα?

Αν οχι τοτε τι ακριβως συγκρινουμε?

Υπαρχει αλλη ενοτητα στο forum για να προτεινονται στον κοσμο σειρες γενικα για να δει.

Ουτως ή αλλως ποτε η εν λογω σειρα δεν ηταν απο τις κορυφαιες για να πει κανεις οτι τωρα ειναι που ξεπεσε.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εχουν ιδια θεματολογια η μια σειρα με την αλλη?Βασιζονται πανω στα ιδια πραγματα?

Υπαρχει αλλη ενοτητα στο forum για να προτεινονται στον κοσμο σειρες γενικα για να δει.

Δεν συγκρίνει την θεματολογία ο άνθρωπος, την ποιοτική διαφορά συγκρίνει. Γράφει "ουσιώδεις σκηνές διαλόγων, και όχι απλα generic για να γεμίζει το 45λεπτο". Πού είδες να αναφέρει θεματολογία;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cambo99 είπε

Μην δείτε το trailer του επόμενου επεισοδίου! :D

Έχουμε μάχη Ρικ vs Νίγκαν . Οι Σωτήρες προδίδουν τον Νίγκαν και τον παραδίδουν στον Ρικ . Το επόμενο επεισόδιο μάλλον θα είναι το καλύτερο στις 2 τελευταίες season.

 

 

 

Είμαι σίγουρος ότι η μόνη δράση θα είναι ότι δειξαν στο τρέιλερ. Μετά κάπου θα σταματήσει ο ένας, θα τον κυνηγάει ο άλλος, υπάρχει περίπτωση και να παίζουν κρυφτουλι σε κάνα σπίτι, να τραγουδάει κλέφτικα ο νιγκαν, να σφυρίζει, να πιάσουν τη πάρλα, να του δώσει και το γράμμα του Καρλ ο Ρικ και να πάνε σε κάνα καφενείο να τα πιούνε. Η συνέχεια του "πολέμου" ; 2-3 λεπτά στο τελευταίο επεισόδιο, και τα λέμε στην 9η :P

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, 7nisiotis said:

Είμαι σίγουρος ότι η μόνη δράση θα είναι ότι δειξαν στο τρέιλερ. Μετά κάπου θα σταματήσει ο ένας, θα τον κυνηγάει ο άλλος, παίζει και να παίζουν κρυφτουλι σε κάνα σπίτι, να τραγουδάει κλέφτικα ο νιγκαν, να σφυρίζει, να πιάσουν τη πάρλα, να του δώσει και το γράμμα του Καρλ ο Ρικ και να πάνε σε κάνα καφενείο να τα πιούνε. Η συνέχεια του "πολέμου" ; 2-3 λεπτά στο τελευταίο επεισόδιο, και τα λέμε στην 9η :P

Δεν θα πέσεις πολύ έξω , αλλά τουλάχιστον κάτι κινείται! Δεν θα είναι στο Χίλτοπ φυτεύοντας ντομάτες! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αφου λοιπον εχεις σιχαθει την σειρα και δεν εχεις χρονο για χασιμο για ποιο λογο συνεχιζεις και την βλεπεις?

 

" Έχω ήδη αφιερώσει πολύ χρόνο στη σειρά και θέλω τουλάχιστον να δω πως θα εξελιχθεί και το βλέπω ανελλιπώς κάθε Δευτέρα και γράφω σε forums "

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...