Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Alejandro είπε

Έχοντας επενδύσει πολλά χρόνια στη σειρά, πλέον τη βλέπω μόνο και μόνο για να δω την εξέλιξη της ιστορίας και επειδή η ουσία και η εξέλιξη πλέον είναι κανένα 5λεπτο στο κάθε επεισόδιο ντυμένο με 45 λεπτά ανούσιων διαλόγων και ενεργειών, το βλέπω με αυτό τον τρόπο. 

Ε λυπαμαι τοτε αλλα στην ουσια δεν φταιει τοσο η σειρα αυτη καθαυτη αλλα οποιος την βλεπει με το ζορι,γιατι στην ουσια για αυτο το πραγμα μιλαμε.

Οποιος θελει να δει που το παει η σειρα απλα την κανει drop και βλεπει ξερω γω την τελευταια season(ή το αρχικο και τελευταιο επεισοδιο αν και ουτε με αυτο ειμαι 100% υπερ) οποια αυτη ειναι.

Η βλεπεις μια σειρα ή δεν βλεπεις καθολου, ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες για γελια.

Δηλαδη τι σοι νοοτροπια ειναι αυτη?

Με το να βλεπεις με το ζορι μια σειρα και να την κραζεις δεν κερδιζεις απολυτως τιποτα απο ενα σημειο και μετα ,γιατι και το συνεχες κραξιμο για καθε επεισοδιο κατανταει κουραστικο,ειδικα οταν γνωριζει ο αλλος πριν καν δει τα επεισοδια οτι δεν θα του αρεσουν.

Και εγω φυσικα εχω εκφρασει τα παραπονα μου για την σειρα ανα καιρους αλλα το εχω κανει γιατι εχω μετρο συγκρισης την αλλη σειρα τους το Fear.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η βλεπεις μια σειρα ή δεν βλεπεις καθολου, ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες για γελια.

Αν η άποψή σου είναι  ότι η σειρά είναι στα επίπεδα προηγούμενων σεζόν ή ότι είναι έστω ποιοτική, τότε είναι για γέλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε λυπαμαι τοτε αλλα στην ουσια δεν φταιει τοσο η σειρα αυτη καθαυτη αλλα οποιος την βλεπει με το ζορι,γιατι στην ουσια για αυτο το πραγμα μιλαμε.

Οποιος θελει να δει που το παει η σειρα απλα την κανει drop και βλεπει ξερω γω την τελευταια season(ή το αρχικο και τελευταιο επεισοδιο αν και ουτε με αυτο ειμαι 100% υπερ) οποια αυτη ειναι.

Η βλεπεις μια σειρα ή δεν βλεπεις καθολου, ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες για γελια.

Δηλαδη τι σοι νοοτροπια ειναι αυτη?

Με το να βλεπεις με το ζορι μια σειρα και να την κραζεις δεν κερδιζεις απολυτως τιποτα απο ενα σημειο και μετα ,γιατι και το συνεχες κραξιμο για καθε επεισοδιο κατανταει κουραστικο,ειδικα οταν γνωριζει ο αλλος πριν καν δει τα επεισοδια οτι δεν θα του αρεσουν.

Και εγω φυσικα εχω εκφρασει τα παραπονα μου για την σειρα ανα καιρους αλλα το εχω κανει γιατι εχω μετρο συγκρισης την αλλη σειρα τους το Fear.

Ο καθένας την βλέπει μια σειρά με τον τρόπο που θέλει και όπως θελει, όπως έχει και το δικαίωμα της γνώμης. Δλδ κρίμα ειναι ο ένας να κράζει τον άλλον γιατι του αρέσει η σειρά ή γιατι δεν του αρέσει. Μια κουβέντα κάνουμε για την σειρά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Αν η άποψή σου είναι  ότι η σειρά είναι στα επίπεδα προηγούμενων σεζόν ή ότι είναι έστω ποιοτική, τότε είναι για γέλια. 

Αυτο το συμπερασμα εσυ καταλαβες απο αυτα που εγραψα?

1 λεπτό πριν, Gkostas2007 είπε

Ο καθένας την βλέπει μια σειρά με τον τρόπο που θέλει και όπως θελει, όπως έχει και το δικαίωμα της γνώμης. Δλδ κρίμα ειναι ο ένας να κράζει τον άλλον γιατι του αρέσει η σειρά ή γιατι δεν του αρέσει. Μια κουβέντα κάνουμε για την σειρά. :)

Οχι αγαπητε δεν ειναι ετσι ακριβως. Ναι μεν ο καθενας οπως λες εχει δικαιωμα να βλεπει οπως θελει την σειρα και να σχολιασει κιολας αλλα οχι να χαλαει τα οποια θεματα που συμμετεχουν και οι υπολοιποι.

Γιαυτο και στο παρον θεμα η συμμετοχη ειναι τοσο περιορισμενη γιατι αρκετοι βλεπουν τι γραφεται και σου λενε δεν υπαρχει νοημα να μπω να γραψω κατι γιατι μονο θαψιμο πεφτει και συνεχεια απο τα ιδια ατομα.

Να στο πω πιο απλα υπαρχει διαφορα του κανω παραπονα για κατι που δεν μαρεσει και υπαρχει διαφορα του θαβω καθε επεισοδιο και κραζω τους παντες και τα παντα και βλεπω τα επεισοδια σε fast forward ή προσπερναω κομματια της σειρας.

Και εγω εχω κανει πιο παλια τα οποια παραπονα μου για την σειρα οπως και για το spinoff στο αντιστοιχο θεμα του(που εκει ολως τυχαιως σχολιαζουμε λιγοτερα ατομα) και γενικα την πορεια της αλλα ειπαμε μην το ξεφτιλισουμε κιολας.

Στην τελικη ας μην ανοιγονται και καθολου θεματα για τις επομενες season αν ειναι να πεφτει μονο θαψιμο και τιποτα αλλο,εν μερη δεν χανει κανεις και τιποτα αν δεν υπαρχει θεμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Fulgore said:

οταν γνωριζει ο αλλος πριν καν δει τα επεισοδια οτι δεν θα του αρεσουν

Αυτο απο που προκυπτει? Επειδη δεν αρεσουν σε μενα, δε σημαινει οτι δε θα αρεσουν και σε σενα π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Αυτο απο που προκυπτει? Επειδη δεν αρεσουν σε μενα, δε σημαινει οτι δε θα αρεσουν και σε σενα π.χ.

Αυτο προκυπτει απο ολα τα σχολια που εχουν γραφτει ως τωρα για αυτη την season αλλα εν μερη και απο την προηγουμενη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

 

Γιαυτο και στο παρον θεμα η συμμετοχη ειναι τοσο περιορισμενη γιατι αρκετοι βλεπουν τι γραφεται και σου λενε δεν υπαρχει νοημα να μπω να γραψω κατι γιατι μονο θαψιμο πεφτει και συνεχεια απο τα ιδια ατομα.

 

ναι μονο σε αυτο το θεμα γινεται αυτο, ειδικα στον κινηματογραφο/σειρες δε μπαινω καν πλεον η πολυ σπανια, οι περισσοτεροι κραζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα σε αυτό το thread δεν είναι ότι η σειρά κράζεται. Δικαίωμα. Το θέμα είναι ότι δε μπορεί να γίνει κουβέντα με σκέτο κράξιμο, του στυλ "πω πω πάλι fast forward την είδα". Τί να γράψει ο επόμενος πάνω σε αυτό; Να σου πει με γεια σου; Να σου πει κι εγώ την είδα σε fast forward να συμπληρωθεί το circlejerk;  Γράφεται κάποια στιγμή κάτι για την πλοκή (επιτέλους) το οποίο μπορεί να ξεκινήσει μια ενδιαφέρουσα κουβέντα,  και μετά από κάτω πάλι 10 posts για fast forward που δεν προσφέρουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελικόπτερο που είδαμε σε προηγούμενο επεισόδιο τελικά παίζει κάποιο ρόλο; 

Ολόκληρη Αμερική αντίδραση από το κράτος δεν έχουμε δει σε τόσους κύκλους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τρομερα πραγματα.

"Πρεπει να σβησουμε τη φωτια διοτι εκει στο παγκακι καθοταν απο πανω ο μικρος. Δεν πειραζει που φευγουμε για παντα απο κει αρα ουσιαστικα δεν πρεπει να μας ενοχλει και ν'αφησουμε στην ακρη τις συναισθηματικες μπουρδες, ουτε οτι τα ζομπια μας περικυκλωνουν. Ναι, παμε να τη σβησουμε. "

* Μετα απο απελπιδες προσπαθειες και ελλειψη χρονου*

"Παμε να φυγουμε διοτι θα μας φανε οι walkers. Μα πως δεν το σκεφτηκα στην αρχη; Ω τι κριμα που δεν τα καταφεραμε σκεφτεται η Μισον."

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, speedy23 είπε

Τρομερα πραγματα.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

"Πρεπει να σβησουμε τη φωτια διοτι εκει στο παγκακι καθοταν απο πανω ο μικρος. Δεν πειραζει που φευγουμε για παντα απο κει αρα ουσιαστικα δεν πρεπει να μας ενοχλει και ν'αφησουμε στην ακρη τις συναισθηματικες μπουρδες, ουτε οτι τα ζομπια μας περικυκλωνουν. Ναι, παμε να τη σβησουμε. "

* Μετα απο απελπιδες προσπαθειες και ελλειψη χρονου*

"Παμε να φυγουμε διοτι θα μας φανε οι walkers. Μα πως δεν το σκεφτηκα στην αρχη; Ω τι κριμα που δεν τα καταφεραμε σκεφτεται η Μισον."

Χαχαχαχαχαχαχαχα

Απορώ πως κάποιοι υπερασπίζονται αυτα τα δυο επεισόδια,αποθεώνοντάς τα...Προσωπικά την βλέπω γτ θέλω να δω που θα παει και γτ έχω επενδύσει πολλές ώρες να φτάσω ως εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...