Προς το περιεχόμενο

Ozark


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, gkar206 είπε

Ναι, εξαιρετικό και αυτό!

Καμιά πρόταση ρε guys?

Ισως να πας σε κατι παλιοτερο, the wire, sopranos κτλ

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνεχίζω λοιπόν την προσπάθειά μου με το Ozark. Βρίσκομαι στο τέλος της season 2 και νιώθω ότι μ'έχουν κουράσει απίστευτα τα σκοτεινά πλάνα. Είτε είναι μέρα, είτε απόγευμα, είτε βράδυ, στο Ozark έχουν διαλέξει να βάλουν τα ίδια σκούρα χρώματα. Λογικά για να το παίξουν 'dark' atmosphere κι έτσι.... :P 
Ενοχλεί και καναν άλλον ή μόνο εμένα άραγε;

Επίσης, ενώ στην αρχή με ενοχλούσε πολύ αυτή που παίζει την Ruth πλέον την συμπαθώ ...και δεν αντέχω καθόλου την Wendy, ειδικά όταν ξεκινά να λέει τους μονολογους της με αναμνήσεις απ'το παρελθόν της. Κόβω φλεβίτσα.

 

(ps, όσοι κράζατε το BB ότι ήταν δήθεν αργό, δείτε Ozark για τιμωρία XD )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Dharma108 είπε

Ισως να πας σε κατι παλιοτερο, the wire, sopranos κτλ

Δυστυχώς δεν έχει κανένα από τα 2 το νετφλιξ και δεν παίζει να μπω τώρα στην διαδικασία για torrent. Thanks πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, *nenya* είπε

Συνεχίζω λοιπόν την προσπάθειά μου με το Ozark. Βρίσκομαι στο τέλος της season 2 και νιώθω ότι μ'έχουν κουράσει απίστευτα τα σκοτεινά πλάνα. Είτε είναι μέρα, είτε απόγευμα, είτε βράδυ, στο Ozark έχουν διαλέξει να βάλουν τα ίδια σκούρα χρώματα. Λογικά για να το παίξουν 'dark' atmosphere κι έτσι.... :P 
Ενοχλεί και καναν άλλον ή μόνο εμένα άραγε;

 

Ενοχλούσε σχεδόν όλους όσους δεν έχουν OLED tv... γι αυτό και τη τρίτη σεζόν την πέρασαν από πιο φωτεινό φίλτρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουνταδα ειναι ατου της σειρας για να προσδωσουν και το αναλογο κλιμα. Δεν με χαλασε καθολου γιατι ταιριαζει απολυτα με το mood που σου δινει η υποθεση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Arkin said:

Η μουνταδα ειναι ατου της σειρας για να προσδωσουν και το αναλογο κλιμα. Δεν με χαλασε καθολου γιατι ταιριαζει απολυτα με το mood που σου δινει η υποθεση. 

OK, δεκτόν ότι ταιριάζει με το mood της υπόθεσης, ΑΛΛΑ καταντάει ενοχλητικό και κουραστικό να δείχνει πλάνα συνέχεια κατάμαυρα όπου δεν ξεχωρίζεις καν ποιοί χαρακτήρες βρίσκονται στην σκηνή ή τί αντικείμενα κρατάνε κλπ. Μπορούσαν να βρουν την χρυσή τομή μεταξύ μουντάδας και άνεσης θέασης ρε συ! Ελπίζω στην 3η σεζόν να το έχουν φροντίσει κάπως.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, *nenya* είπε

καταντάει ενοχλητικό και κουραστικό να δείχνει πλάνα συνέχεια κατάμαυρα όπου δεν ξεχωρίζεις καν ποιοί χαρακτήρες βρίσκονται στην σκηνή ή τί αντικείμενα κρατάνε

Σε τι οθόνη το έβλεπες; Προσωπικά δεν θυμάμαι ούτε μία τέτοια σκηνή και έχω απλά μια LG IPS των 150€.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, p4n0s86 said:

Σε τι οθόνη το έβλεπες; Προσωπικά δεν θυμάμαι ούτε μία τέτοια σκηνή και έχω απλά μια LG IPS των 150€.

Trust me, δεν ειμαι η μονη, μια αναζητηση να κανεις 'why is Ozark so dark' θα δεις οτι διαμαρτύρεται πολυς κοσμος. Μερικοί ελεγαν οτι ανεβαζαν την φωτεινότητα της οθονης τους μονο κ μονο για να καταφερουν να δουν το Ozark φαντασου!

Μια smart TV LG 49'' Ultra HD εχω. Που προφανως σε ο,τι αλλο βλεπω δεν εχει κανενα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Trust me, δεν ειμαι η μονη, μια αναζητηση να κανεις 'why is Ozark so dark' θα δεις οτι διαμαρτύρεται πολυς κοσμος. Μερικοί ελεγαν οτι ανεβαζαν την φωτεινότητα της οθονης τους μονο κ μονο για να καταφερουν να δουν το Ozark φαντασου!

Μια smart TV LG 49'' Ultra HD εχω. Που προφανως σε ο,τι αλλο βλεπω δεν εχει κανενα θεμα.

Το είδες από Netflix ή κατεβασμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, DeadOrganPlayer είπε

Κλείνει με τη τέταρτη σεζόν 14 επεισοδίων. Μια χαρά!

Μην βιάζεστε να χαρείτε, είπαν ότι θα χωριστεί σε 2 μέρη, οπότε φαντάζομαι πάνε να το κάνουν παρόμοιο με το φινάλε του BrBad και θα είναι σαν 2 σεζόν με λιγότερα επεισόδια η καθεμία απ' ότι οι πρώτες 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Μην βιάζεστε να χαρείτε, είπαν ότι θα χωριστεί σε 2 μέρη, οπότε φαντάζομαι πάνε να το κάνουν παρόμοιο με το φινάλε του BrBad και θα είναι σαν 2 σεζόν με λιγότερα επεισόδια η καθεμία απ' ότι οι πρώτες 3.

Είτε έτσι είτε αλλιώς, 14 επεισόδια ακόμα θα τα έχουμε. Ακόμα κι αν τα κάνουν release σε δύο μέρη, πιθανώς σε δύο διαφορετικές χρονιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...