Προς το περιεχόμενο

Εκπτώσεις κοσμοτε σε κινητά


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω με συακευη με sar πανω απο μοναδα εχω πονεκεφαλους..το sar πρεπει να μετραει ποιο πολυ απο τα χαρακτηριστηκα ενος κινητου..

το sar που αναγράφεται είναι το μέγιστο όχι το μέσο δλδ αυτό που θα εμφανιστεί όταν το κινητό δεν έχει καθόλου σήμα και θα εκμπέμψει με την μέγιστη ισχύ του. Δεν είναι το "μέσο" sar που αφορά την λειτουργία του κινητού σε "κανονικές" συνθήκες που μπορεί να είναι ίδιο στα περισσότερα κινητά. Το χαμηλό sar μπορεί να σημαίνει και χειρότερη λήψη/εκπομπή σε οριακές συνθήκες δλδ χειρότερο σήμα.

 

Επίσης μην ανησυχείτε για το sar καθώς δεν πέθανε κανένας από αυτό (που να τον ξέρετε εσείς τουλάχιστον) παρά να ανησυχείτε περισσότερο που χρησιμοποιείται κινητά σε μηχανάκια χωρίς να φοράτε κράνος ή σε αυτοκίνητα και ενώ οδηγείτε. Αυτό μάλιστα είναι επικίνδυνο όχι το αυξημένο sar. Άλλωστε όλα τα κινητά είναι κάτω του πολύ αυστηρού ορίου των 2w/kg. Γιατί δλδ πρέπει να είναι κάτω από 1 και γιατί όχι κάτω από 0,5 ή 0,2; Πρέπει να είναι άλλα τα όρια από αυτά που είναι; 

 

Πάντως για τους πονοκεφάλους δες και αυτό. Μπορεί να είναι κάτι τέτοιο χωρίς να λέω ότι είναι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το sar δυστυχώς δεν είναι αξιόπιστη μέτρηση! Ή να το θέσω καλύτερα δεν είναι η μέτρηση που νομίζετε ότι είναι. Δεν λέει τίποτα απολύτως και ούτε μπορεί να μου εξασφαλίσει ότι εγώ αν πραγματοποιήσω μια κλήση με ένα κινητό με χαμηλότερη τιμή sar θα δεχθώ λιγότερη ακτινοβολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το sar δυστυχώς δεν είναι αξιόπιστη μέτρηση! Ή να το θέσω καλύτερα δεν είναι η μέτρηση που νομίζετε ότι είναι. Δεν λέει τίποτα απολύτως και ούτε μπορεί να μου εξασφαλίσει ότι εγώ αν πραγματοποιήσω μια κλήση με ένα κινητό με χαμηλότερη τιμή sar θα δεχθώ λιγότερη ακτινοβολία.

και άμα δεχθείς περισσότερο τι ακριβώς θα γίνει; 

Παιδιά τα κινητά υπάρχουν από το 80s με πολύ μεγαλύτερες ακτινοβολίες, μάλλον κάτι θα είχαμε παρατηρήσει. Η ενέργεια εκπομπής των κινητών είναι πολύ μικρότερη από άλλη ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία που περνάει μέσα στο σπίτι ή στους δρόμους. Στα βουνά γύρω μας ή σε κορυφές κτηρίων υπάρχουν πομποί με πολλαπλάσια ισχύ οι χώροι που δουλεύουμε είναι μέσα στη "δέσμη" ακτινοβολίας τους και εμείς όμως αγχωνόμαστε για το 0.1watt του wifi μας και το 0.1-1watt του κινητού μας? 

 

Φοράτε ζώνη και στο πίσω κάθισμα αν δεν το κάνετε και μετά ασχοληθείτε αν το SAR είναι πάνω από 1 στα κινητά σας. :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αραξε

 

Βαρυ κ ασχημο το s7 edge?

 

Ειναι οτι ομορφοτερο υπαρχει.

σε πολλους δεν αρεσει το edge.εγω το πηρα για ολα τα υπολοιπα καλα που εχει.αλλα αυτο το edge ισα ισα που με γραντσουναει στο χερι δεν το χρησιμοποιω.ασε που αναψα λαμπαδα μιας κ μου επεσε 2 φορες κ δεν επαθε τιποτα.χαλασα τη στατιστικη τους που για ψυλου πηδημα σπαει η οθονη!ευχομαι να μην μου ξαναπεσει ποση τυχη να εχω πια!

επισης ναι το θεωρω βαρυ  καμια σχεση με το honor -να πω βεβαια οτι ηδη μου εσπασε απο πισω το honor ουτε ψαρι να ηταν γλυστραει τρελα.

 

γενικα ολα τα κινητα εχουν τα συν κ τα πλην τους.το mate ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αν ειχε κ την ιδανικοτερη οθονη αν κ το κρυβει καλα δεν με ενοχλει καθολου.το εχει ο ξαδερφος μου κ δεν εχω δει πιο ολοκληρωμενο κινητο αλλα το sar μου εκατσε στο λαιμο.

 

κυριως με ενοχλει το ποσο καλα το κρυβει η huawei σε ολα τα μοντελα της.

ξεπερνα κ την apple το sar τους 1,5???????ελεος

 

θεωρητικα και το 1.99 είναι κατω απο το 2 αρα ειναι δεκτο..θα το επαιρνε κανεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία τουλάχιστον 5 χρόνια δε κοιτάω δείκτες sar στις συσκευές που αγοράζω (2 sim) καθώς οδηγώ και γενικά κυκλοφορώ με Bluetooth.

Μπορεί κάποιος να πει ότι δεν είναι υγιές για το αυτί πχ. γιατί ίσως δεν αερίζονται σωστά , αλλά εγώ νιώθω καλύτερα και ως πεζός αλλά και ως οδηγός (έχω δει πολλούς να μη κοιτάνε στο δρόμο ψάχνοντας τη συσκευή ή να κρατάνε το κινητό χιαστί αυτί - χέρι ) .

20€ κοστίζει μια μέση συσκευή Bluetooth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι το ασχημο εχει το s7 edge?

 

Η κυρτές οθόνες στα κινητά είναι ότι πιο αντιαισθητικό έχει να επιδειξεί ο τεχνολογικός τομέας, μετά τα VR headsets.

 

Ελπίζω να περάσει αυτή η μόδα μέσα στα επόμενα δυο χρόνια, έτσι ώστε να μην ξαναδούμε τέτοιες καγκουριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυρτές οθόνες στα κινητά είναι ότι πιο αντιαισθητικό έχει να επιδειξεί ο τεχνολογικός τομέας, μετά τα VR headsets.

 

Ελπίζω να περάσει αυτή η μόδα μέσα στα επόμενα δυο χρόνια, έτσι ώστενα μην ξαναδούμε τέτοιες καγκουριές.

Οι κυρτες οθονες του στυλ s7 edge ειναι οτι ομορφοτερο υπαρχει σε σχεδιασμο.

 

Οποτε καταλαβαινεις οτι η ομορφια ακομα και σε κινητα ειναι υποκειμενικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κυρτες οθονες του στυλ s7 edge ειναι οτι ομορφοτερο υπαρχει σε σχεδιασμο.

 

Οποτε καταλαβαινεις οτι η ομορφια ακομα και σε κινητα ειναι υποκειμενικο.

 

Ειδικά η οθόνη και η κυρτότητα του S8 και συνολικά το design του, αφήνει πίσω όλες τις υπόλοιπες συσκευές σε ομορφιά και τις κάνει να μοιάζουν με κινητά πολύ παλαιότερων ετών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσωπικά βρίσκω τις κυρτές οθόνες απαίσιες. Αλλά ειδικότερα στα S8/S8+ εκτός από κακάσχημη βρίσκω την υλοποίηση της οθόνης και λειτουργικά προβληματική, όταν μου δημιουργεί πρόβλημα στα 16:9 videos ή σε ορισμένα apps (για παράδειγμα αυτό).

 

Αλλά οκ, συμφωνώ, γούστα κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και εγώ, δεν μου αρέσουν οι κύρτες στο s6 s7, στο s8 κάτι γίνεται,

γι'αυτό και πήρα το απλό s7. Γούστα είναι αυτα... Όσον αφορά το sar ένα htc που είχα παλιότερα με έπιανε πονοκέφαλος αν μιλούσα πάνω από 10 λεπτά, Τώρα δεν γνωρίζω αν πραγματικά ήταν αυτός ο παράγοντας αλλά το s7 δεν με ζοριζει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι κάποια παιδιά έχουν πάρει το mate 9 από τον Γερμανό στην τιμή της προσφοράς.Στην σελίδα το βλέπω στα 699, δεν μπορώ να καταλάβω τη γίνεται.Εχετε ακούσει κάτι εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...