Προς το περιεχόμενο

Εκπτώσεις κοσμοτε σε κινητά


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται ότι είναι συνηθισμένο πρόβλημα του e-shop ή απλά ένα τέχνασμα για να σημαζεύουν την έλλειψη διαθεσιμότητας, συνεχίζοντας όμως να διαφημίζουν τις ίδιες τιμές. Πουλάνε κοπανιστό αέρα με λίγα λόγια, εκμεταλεύομενοι ανθρώπους που ψάχνουν μια καλή προσφορά εν μέσω των μαύρων εποχών.

Σε αυτό έχω καταλήξει και εγώ.

Και υπάρχει βαριά λέξη που ταιριάζει στην περίπτωση.

 

Θέλει να μαζευτούν πολλές καταγγελίες στις αρχές

για να συμμαζευτούν οι κύριοι.

Η δε αντιμετώπιση που προσλαμβάνεις, είναι το λιγότερο προκλητική.

 

Γιατί φαίνεται είναι ένας απίθανος τρόπος στην Cosmote/Γερμανός

και ξεγλιστράνε από τις νόμιμες ευθύνες και υποχρεώσεις

συν ότι ελλοχεύει ο κίνδυνος να γενικευτεί αυτή η πρακτική στο ηλεκτρονικό εμπόριο από επίδοξους μιμητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιζει πολυ απατη και κουτοπονηρια

 

Μερικες καταγγελιες θελει και θα στρωσει κ εκει το θεμα μολις πεσουν τα πρωτα χιλιαρικα σε προστιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα HTC 10 ανοιγμένο, σε επικοινωνία μαζί τους επιμένουν ότι δεν είναι refurbished αλλά δεν υπάρχει απόθεμα για να αντικατασταθεί με σφραγισμένο. Έχω προχωρήσει σε καταγγελία ήδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα HTC 10 ανοιγμένο, σε επικοινωνία μαζί τους επιμένουν ότι δεν είναι refurbished αλλά δεν υπάρχει απόθεμα για να αντικατασταθεί με σφραγισμένο. Έχω προχωρήσει σε καταγγελία ήδη.

Τα πηραν,τα δουλεψαν κ μετα πονταραν στην καψα του καθενος γ καινουργιο κινητο+ οτι θα πουμε οτι δεν υπαρχει αποθεμα να το κρατησει ο αλλος.

 

Καλα εκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πηραν,τα δουλεψαν κ μετα πονταραν στην καψα του καθενος γ καινουργιο κινητο+ οτι θα πουμε οτι δεν υπαρχει αποθεμα να το κρατησει ο αλλος.

 

Καλα εκανες.

Το σκέφτηκα να είμαι ειλικρινής να το κρατήσω γιατί δε θα το ξαναβρώ σε αυτή την τιμή και γιατί φαίνεται εντελώς αχρησιμοποίητο.

Ξέρω ότι το καλύτερο που θα καταφέρω είναι να πάρω τα λεφτά μου πίσω (μου το πρότειναν από την πρώτη στιγμή), αλλά δεν μου αρέσει να με θεωρούν κορόιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ καλα κανεις

 

Πληρωσες για κατι σφραγισμενο και κλειστο

 

Γιατι να συμβιβαστεις με κατι λιγοτερο;

 

Πληρωσες και πρεπει να παρεις αυτο που πρεπει.

 

Μην νομιζεις μολις το δωσεις πισω θα βγει το τεμαχιο σε διαθεσιμοτητα και θα το παρει αλλος που ισως πει ελα μωρε δεν πειραζει.

 

Και ετσι θα το σπρωξουν.

 

2 φορες πηγαν στο public να μου δωσουν ανοιχτο και τους εριξα ακυρο

 

Και 1 φορα πριν κανενα χρονο στον κωτσοβολο ειχα κανει ηλ.παραγγελια γ κινητο.

Παω να παραλαβω και μ λενε το ανοιξαμε γ ελενχο κτλπ χωρις να ειμαι παρων εγω,εριξα καντηλια επειδη εκανα τοσο δρομο αδικα,και λεω κρατηστε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα φιλε Λεωνιδα το δουλεψες καθολου;

σου φαινεται αχρησιμοποιητο;

εμενα ναι φαινεται αδουλευτο.

λες κ το εδειξαν κ το εκλεισαν.

 

εγω μαλλον θα το κρατησω εκτος κ αν βρω το mate 9 το βρηκε κανεις Θεσσαλονικη τελικα;

θα εκτιμουσα τη βοηθεια.

 

για καταγγελια αν φτασω εκει που εκανες;στο ινστιτουτο καταναλωτη;

 

γενικά ο γερμανος τη ψυχη μου βγαζει την αλλη φορα μου εδωσε to ipad ενω ειχα ηδη παρει αλλο!

 

θα βοηθουσε να πει κ αυτος που πηρε τα 5 htc 10αρια! κλειστες συσκευασιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα φιλε Λεωνιδα το δουλεψες καθολου;

σου φαινεται αχρησιμοποιητο;

εμενα ναι φαινεται αδουλευτο.

λες κ το εδειξαν κ το εκλεισαν.

 

εγω μαλλον θα το κρατησω εκτος κ αν βρω το mate 9 το βρηκε κανεις Θεσσαλονικη τελικα;

θα εκτιμουσα τη βοηθεια.

 

για καταγγελια αν φτασω εκει που εκανες;στο ινστιτουτο καταναλωτη;

 

γενικά ο γερμανος τη ψυχη μου βγαζει την αλλη φορα μου εδωσε to ipad ενω ειχα ηδη παρει αλλο!

 

θα βοηθουσε να πει κ αυτος που πηρε τα 5 htc 10αρια! κλειστες συσκευασιες;

 

Δεν το δούλεψα όχι, και εμένα αδούλευτο φαίνεται και είμαι σε σοβαρή σκέψη να το κρατήσω.

Από τη μία πλευρά η σφραγίδα ήταν σφραγίδα Cosmote κολλημένη πάνω από σπασμένη σφραγίδα htc και από την άλλη πλευρά έλειπε τελείως!

 

Στον συνήγορο του καταναλωτή απευθύνθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγω που ξέρω από μέσα στον κοτσοβολο, γνωστός μου είχε πάρει το p9 εν μέσω προσφοράς , του έβγαλε πρόβλημα , το οποίο έστειλαν και έφτιαξαν στο σέρβις και έπειτα το ξανα τοποθέτησαν στον ράφι του για πώληση. Έπειτα από αυτό , αλλά και άλλα γεγονότα θα σας συνιστούσα μόνο σφραγισμένα. Η διάφοροι έξυπνοι άνοιγαν και έπαιρναν για προσωπική τους χρήση το τάδε κινητό για καμμία βδομάδα και το ξανα έβαζαν μετα στο κουτί του για πώληση

 

Ποτέ δεν ξέρεις ισως δεν συμβαίνει πάντα το ίδιο αλλά εγω θα ήμουν προσεκτικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησα με την htc (στο chat του htc.com) και δίνοντας το ΙΜΕΙ με ενημέρωσαν ότι ενεργοποιήθηκε χθες η συσκευή.

Ο Γερμανός στο μεταξύ δεν δέχεται να το επιστρέψω και να περιμένω μέχρι την επόμενη παραλαβή για να πάρω σφραγισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο εχει παραγινει οσα κομματια ειναι πχ στο site του κωτσοβολου με την ενδειξη τελευταια κομματια ειναι σχεδον ολα εκθεσιακα χωρις να αναφερει τιποτα το site .πηγα να την πατησω δυο φορες ,αδιανοητο να αγοραζεις κατι καινουργιο και να σου στελνουν οτι σαβουρα εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα το alcatel κανονικά σφραγισμένο με τις ζελατίνες του κλπ, αλλά ήταν πλήρως αποφορτισμενη η μπαταρία του. Είναι φυσιολογικό αυτό; Μιλάμε ότι το κινητό δεν ανοιγε καν, το έβαλα στην πρίζα και μετά από λίγη ώρα άνοιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...