Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη αναγνώρισης προσώπου και “tap-to-wake” έρχονται πιθανότατα στο νέο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lumia 950 εδώ και 3 χρονια. Αναγνώριση ίριδας και double tap.

Η Microsoft με την Nokia το βγάλαμε πρώτοι.

ήταν από αυτά που λέγανε ότι το λειτουργικό της δεν έχει κάτι παραπάνω που δεν έχουν τα άλλα...

(άσχετα το app gap)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αρκεί να βγάλεις κατι για να πεις ότι έβγαλες . Πρέπει και να δουλεύει σωστά . Προς το παρόν τα facial recognition απο Microsoft και Samsung ειναι άθλια . Αν ειναι ετσι και στο iPhone τότε μια απο τα ίδια .

Το double tap μια χαρά δούλευε και δουλεύει. Επίσης και double tap για να κλειδώνει. Το IRIS recognition επίσης δουλεύει μια χαρά και αν έβγαζε το hello animation θα ήταν πιο γρήγορο.

απ το μέλλον μας γράφεις?

Δεν το πιασα...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο IRIS recognition επίσης δουλεύει μια χαρά και αν έβγαζε το hello animation θα ήταν πιο γρήγορο.

Πάντως το s8 φίλου μου δεν με βόλεψε καθόλου σε θέμα ξεκλειδώματος, πολύ ώρα για το μάτι και το δαχτυλικό τελείως άβολο, με έχει κακομάθει το αστραπιαίο δαχτυλικό του 1+5 πλάκα πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lumia 950 εδώ και 3 χρονια. Αναγνώριση ίριδας και double tap.

Η Microsoft με την Nokia το βγάλαμε πρώτοι.

To έχει το LG tablet μου (~2014) από την μέρα που κυκλοφόρησε, οπότε δεν νομίζω να το έβγαλε πρώτη η MS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχει το LG tablet μου (~2014) από την μέρα που κυκλοφόρησε, οπότε δεν νομίζω να το έβγαλε πρώτη η MS.

αν μιλάμε για το double tap to wake,

υπηρχε από εποχής Windows Phone 8

άρα πολύ πριν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχει το LG tablet μου (~2014) από την μέρα που κυκλοφόρησε, οπότε δεν νομίζω να το έβγαλε πρώτη η MS.

Έγραψα για το 950 γιατί είχε και τα 2 (iris και double tap). Το double tap μόνο του το είχε το 920 από το 12-13...

https://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-920/239067-how-do-i-turn-double-tap-wake-feature.html

 

Η microsft στο marketing ήταν πάτος. Η lg έβγαλε το double tap 2 χρόνια μετά και έκανε ολόκληρες εκδηλώσεις με πραγματικές πόρτες και παπαριές...

Τώρα έχουμε την apple, όπου οι δημοσιογράφιοι σαν υπνωτισμένοι θα μιλάνε για επανάσταση...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το ολο point εδω ειναι οτι μας πακεταρουν ενα καρο νεες και καλα δυνατοτητες που στην ουσια ειναι αντιγραφη πατεντας απο αλλου η καμια σχεση πρακτικα με αυτο που υποσχεται και λανσαρει η καθε εταιρια...

προσοπικα το χομπι αυτο το εκοψα εδω και χρονια για να δωσω ενα μηνιατικο οταν με 200αρι συσκευη τα κανω ολα οσα θελω και χωρις να κολαει; think about it! καλη τεχνολογια γιατι και εγω τεχνικος ειμαι, αλλα με ενα μετρο! ενα μετρο νοημοσηνης και πρακτικης!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο κιόλας στην τράπεζα θα πάρω δάνειο το πήρα απόφαση θέλω απεγνωσμένα το νέο iphone με

double tap to wake!!!

πρώτο σε πωλήσεις το κόβω στην Ελλάδα...

Τι είπες τώρα double tap to wake δεν μπορώ ούτε να γράψω άλλο από την συγκίνηση...

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...