Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη αναγνώρισης προσώπου και “tap-to-wake” έρχονται πιθανότατα στο νέο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι εντυπωσιαστικα..... ας βαλει μια ανθρωπινη τιμη και ναι τοτε θα εντυπωσιαστω σαν ανθρωπος και οχι σαν γιδι που τρεχει να αγορασει κατι που ειναι λιγο καλητερο απο αυτο που ειχα πριν....

 

 

Τώρα αν η τιμή του είναι κοντά στα 1000 ευρώ θα είμαι πολύ χαρούμενος δεδομένων των καινούριων αρκετά εντυπωσιακών χαρακτηριστικών και του λειτουργικού φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1,5 χρονο περιπου παει που βγηκαν τα 950 ρια και οχι 2..Νοεμβριο-Δεκεμβριο 2015..Απλα να ειμαστε σωστοι..

 

Νοέμβριο 15,

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_950_xl-7263.php

 

1 χρόνο και 9 μήνες δηλαδή. νταξ...

Τώρα αν η τιμή του είναι κοντά στα 1000 ευρώ θα είμαι πολύ χαρούμενος δεδομένων των καινούριων αρκετά εντυπωσιακών χαρακτηριστικών και του λειτουργικού φυσικά!

 

Κάνε στο εαυτό σου μία χάρη και βρες αυτά τα "εντυπωσιακά" χαρακτηριστικά σε πιο φθηνά κινητά.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εντυπωσιαστικα..... ας βαλει μια ανθρωπινη τιμη και ναι τοτε θα εντυπωσιαστω σαν ανθρωπος και οχι σαν γιδι που τρεχει να αγορασει κατι που ειναι λιγο καλητερο απο αυτο που ειχα πριν....

Χέστηκε η apple αν εσυ δεν έχεις 1200 ευρο για να πάρεις το τηλ η η Ελλάδα έχει πτωχεύσει και πρέπει να μειώσει την τιμή για να μπορεί να το αγοράσει ο Έλληνας .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετάφραση:

Και το νεφρό μας θα δωσουμε

αν δεν έχουμε να βρούμε τα λεφτά που θα ζητήσει η Apple.

Λογικό.

Λογικό όσα ζητήσει η Apple.

Λογικό δυο νεφροί να μάς βγάλουν τα επόμενα 2 χρόνια iPhone.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το θέμα δεν είναι ότι έχει ΜΟΝΟ double tap... θα έχει ό,τι είχε ΣΥΝ double tap. Και όπως προαναφέρθηκε, όταν κάτι κάνει η apple το κάνει σωστά - αναφέρομαι στην αναγνώριση προσώπου, κτλ.

 

Τώρα ποιος θα το πάρει, άλλο θέμα. Εγώ με το 6άρι είμαι ακόμα και δεν αισθάνομαι καν την ανάγκη ούτε καν για 6s...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτούς που θέλω να προστατέψω να δεδομένα μου, πάλι θα έχουν πρόσβαση, γιατί είναι αυτοί οι ίδιοι που μου προφέρουν την "ασφάλεια", οπότε άχρηστο.

Έτσι κ αλλιώς μπορώ να θυμάμαι ένα γ____νο κωδικό δεν χρειάζεται να σκανάρεται το μάτι μου. Έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tap to wake ειναι εξαιρετικα χρησιμο χαρακτηριστικο του κινητου μου...οσο πιο λιγο πατας κουμπια τοσο το καλυτερο

Και όσο λιγότερη μπαταρία καταναλώνει (always on digitazer ) πάλι καλυτερα θα ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο λιγότερη μπαταρία καταναλώνει (always on digitazer ) πάλι καλυτερα θα ειναι 

 

Όχι ακριβώς. Οι digitizers που υποστηρίζουν double tap, έχουν ένα low energy state για να πιάσουν το double tap, αφού δεν τους νοιάζει και πολύ το latency και το accuracy...Ναι τρώει μπαταρία αλλά ελάχιστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικά, τίποτα καινούργιο στο iPhone μιας και όλα αυτά τα έχουμε δει και σε άλλα κινητά. Με την διαφορά ότι θα τα κάνει 100 φορές καλύτερα +iOS οπότε η τιμή πάει μακριά. Αν βάλουν και καμιά οθόνη της προκοπής το χάσαμε το παιχνίδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διαβάζω ότι θα το κάνει καλύτερα,

μια χαρά δούλευε το double tap στα κινητά που έχω δοκιμάσει.

Τί σημαίνει ότι θα το κάνει καλά και καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...