Προς το περιεχόμενο

Κλειδιά αυτοκινήτου - Απορίες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ρε παιδιά σε αλμερα έχω 2 κλειδιά τα παίρνω εναλλάξ ούτε θυμάμαι ποιο είναι πρώτο και δεύτερο, έχω κάνει άπειρα χιλιόμετρα και με τα δύο κάι δεν είχα ποτέ θέμα, αυτό με την απόσταση και την ταχύτητα που το βρήκατε? Μήπως είναι στα καινούρια? Το δικό μου είναι 2002

 

Εγω ρωτησα σημερα 'τι περιορισμους εχει το spare key', και μου ειπαν απολυτως κανεναν, απλα δεν εχει κεντρικο/τηλεχειριζομενο κλειδωμα (δεν ξερω αν εχει ή οχι και immobilizer, λογικα ομως πρεπει να εχει). Περιορισμους σαν αυτους που ειπαν εδω, κανεναν.

Απλο 'μηχανικο' κλειδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχουν αυτοκίνητα(φτηνά) που εχουν δυο κλειδιά ιδια, και υπάρχουν και αυτοκίνητα(ακριβά) που έχουν κλειδί για τον παρκαδορο με διάφορους περιορισμούς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα 'αποθηκευση 2ου κλειδιου' του αυτοκινητου, με απασχολει, γιατι δεν ακουω τιποτε αλλο γυρω μου (σε ωραια εποχη ζουμε...),

παρα μονο κλοπες σε κατοικιες....

Εσεις που επιλεγεται να εχετε φυλαγμενο το εφεδρικο κλειδι;

Και ρωτω για το εφεδρικο-2ο, γιατι φανταζομαι οτι το κυριως κλειδι το εχετε παντα πανω σας/μαζι σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσεις που επιλεγεται να εχετε φυλαγμενο το εφεδρικο κλειδι;

 

Σε ένα ντουλάπι στο σπίτι, αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία, όταν το βράδυ αφήνουμε όλοι τα κλειδιά σε κάποιο κεντρικό σημείο του σπιτιού ή άντε να τα αφήσουμε στην κρεβατοκάμαρα. άμα θέλει να το βουτήξει.. το πήρε και έφυγε, έτσι όπως έχουμε γίνει σήμερα.

 

Για το περιορισμό στο δεύτερο κλειδί, εγώ πρώτη φορά το διαβάζω εδώ.. δεν νομίζω ότι ισχύει! Αν θέλετε να βγάλετε κάποιο έξτρα κλειδί μόνο στις επίσημες αντιπροσωπείες και πουθενά αλλού με τον κωδικό του κλειδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει για το περιορισμό στο κλειδί. Ακόμα και στο ταπεινό ford fiesta είχε περιορισμούς για το κλειδί αν ήθελες. Κάπως σαν γόνιμο το ειχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα ντουλάπι στο σπίτι, αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία, όταν το βράδυ αφήνουμε όλοι τα κλειδιά σε κάποιο κεντρικό σημείο του σπιτιού ή άντε να τα αφήσουμε στην κρεβατοκάμαρα. άμα θέλει να το βουτήξει.. το πήρε και έφυγε, έτσι όπως έχουμε γίνει σήμερα.

 

Αραγε μια λυση, καλυτερη απο το να το εχεις στο σπιτι σου, δεν θα ηταν να το εχεις σε ενα αλλο σπιτι, πχ στο σπιτι του αδερφου, ενος συγγενη-πολυ δικου σου προσωπου κλπ. Ξερεις τι ειναι, και να σε κλεψουν, και να σου παρουν το αμαξι σαν κυριοι, ανοιγοντας με το κλειδι;;;;

Ισχύει για το περιορισμό στο κλειδί. Ακόμα και στο ταπεινό ford fiesta είχε περιορισμούς για το κλειδί αν ήθελες. Κάπως σαν γόνιμο το ειχε

 

Για το aygo ρωτησα, και ο πωλητης με ακουγε λες και του ειπα κατι διαστημικο.

'Τι περιορισμους' μου λεει;

Ξερω γω του λεω, εχω ακουσει για την ταχυτητα, το ποσα χλμ μπορει να κανει κλπ.

'Δεν υπαρχει κανενας περιορισμος' μου ειπε, κανονικο κλειδι, χωρις τα εξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραγε μια λυση, καλυτερη απο το να το εχεις στο σπιτι σου, δεν θα ηταν να το εχεις σε ενα αλλο σπιτι, πχ στο σπιτι του αδερφου, ενος συγγενη-πολυ δικου σου προσωπου κλπ. Ξερεις τι ειναι, και να σε κλεψουν, και να σου παρουν το αμαξι σαν κυριοι, ανοιγοντας με το κλειδι;;;;

 

Αν εισαι εκτος νομου  που ενεις και το χρειαστείς αντε βρεστο

 

Για το aygo ρωτησα, και ο πωλητης με ακουγε λες και του ειπα κατι διαστημικο.

'Τι περιορισμους' μου λεει;

Ξερω γω του λεω, εχω ακουσει για την ταχυτητα, το ποσα χλμ μπορει να κανει κλπ.

'Δεν υπαρχει κανενας περιορισμος' μου ειπε, κανονικο κλειδι, χωρις τα εξτρα.

 

 

Του Aygo  εχει για κεντρικο κλειδωμα μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη εσυ τι προτεινεις για το 2ο κλειδι στο θεμα αποθηκευση; (με τις κλοπες κατα νου)

 

Κι αυτο που λες οτι εχει για κεντρικο κλειδωμα, τι εννοεις; Οτι το δευτερο κλειδι του aygo, εχει πανω μονο για κεντρικο κλειδωμα, χωρις immo, ή συναγερμο ή οτι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρυμενο καλα μεσα στο σπιτι και σε ταξιδι να το εχουμε μαζι μας.

 

immo φυσικα και εχει και κεντρικο κλειδωμα  του Aygo .Συναγερμο όχι αναγκαστικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σημερινο αρθρο!!!! Με αναφορα στα κλειδια του αυτοκινητου.

 

Τι να (μην) κάνεις αν έρθεις αντιμέτωπος με έναν ληστή στο σπίτι

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/ti-na-mhn-kaneis-an-ertheis-antimetwpos-me-enan-lhsth-sto-spiti.4784756.html

Διασφάλιση του κλειδιού του οχήματος, όταν εισέρχεσθε στην κατοικία, διότι πολλές φορές μετά τη ληστεία οι δράστες απομακρύνονται με το όχημα του θύματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σημερινο αρθρο!!!! Με αναφορα στα κλειδια του αυτοκινητου.

 

Τι να (μην) κάνεις αν έρθεις αντιμέτωπος με έναν ληστή στο σπίτι

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/ti-na-mhn-kaneis-an-ertheis-antimetwpos-me-enan-lhsth-sto-spiti.4784756.html

Διασφάλιση του κλειδιού του οχήματος, όταν εισέρχεσθε στην κατοικία, διότι πολλές φορές μετά τη ληστεία οι δράστες απομακρύνονται με το όχημα του θύματος

 

Και τον "αναγκαζεις" με απειλη να σε κανει να του πεις που είναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τον "αναγκαζεις" με απειλη να σε κανει να του πεις που είναι .

 

Τι προτεινεις ως λυση σε αυτη την ασχημη περιπτωση; Μπορει καποιος να κανει κατι για το θεμα κλειδιων-αυτοκινητου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μια φορά τα αφηνω τα κλειδια πάνω στο τραπεζι αλλα εχω 2 gps στο αμαξι και ασφαλεια κλοπης κλπ, αμα θέλει ας το πάρει οποιος νομιζει... Αρκει να μη με πλησιάσει γιατι απο τη μια μερια του κρεβατιού εχω ροπαλο baseball και απο την άλλη παντα οπλισμένο ψαροντούφεκο 40 atm με σπέσιαλ τριαίνα μπροστα... και επισης διαθέτω πολύ καλό σημάδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω μια φορά τα αφηνω τα κλειδια πάνω στο τραπεζι αλλα εχω 2 gps στο αμαξι και ασφαλεια κλοπης κλπ, αμα θέλει ας το πάρει οποιος νομιζει... Αρκει να μη με πλησιάσει γιατι απο τη μια μερια του κρεβατιού εχω ροπαλο baseball και απο την άλλη παντα οπλισμένο ψαροντούφεκο 40 atm με σπέσιαλ τριαίνα μπροστα... και επισης διαθέτω πολύ καλό σημάδι...

Επίσης το οπλισμένο ψαροντουφεκο είναι ότι πιο ηλιθιο μπορεί να έχεις εκεί γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να γίνει μαλακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...