Προς το περιεχόμενο

OTE TV Full pack 22 ευρω [TEΛΟΣ]


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χμμ τουλάχιστον σε δική μου εγκατάσταση που δεν είχαν προβλεφθεί τέτοια πράγματα μου πέρασε εξωτερικό καλώδιο..

 

Αν τελικά γίνεται απο την υπάρχουσα καλωδίωση ας ρωτήσει και να μας ενημερώσει κι εμάς.

 

 

Και στη δικια μου το ιδιο γιατι δεν υπηρχε καλωδιο κεντρκης κεραιας . Υπαρχουν 4 κεραιες στην ταρατσα για tv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ότι δε θα βλέπω στις άλλες τηλεοράσεις digea δεν μου το είπε...

Θα δοκιμάσω μόλις πάω σπίτι. Χθες μόνο cosmote TV είχε το πρόγραμμα... (και πίτσα)

 

Και στη δικια μου το ιδιο γιατι δεν υπηρχε καλωδιο κεντρκης κεραιας . Υπαρχουν 4 κεραιες στην ταρατσα για tv.

 

Και στην δική μου ταράτσα υπήρχε ήδη άλλο δισκάκι για nova μάλλον...

Και αναρωτιόμουν τι θα πω αν με ρωτούσε η διαχειρίστρια......

Επεξ/σία από deadp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εγκαταστήσει ένα  tecatel alg 120 125cm*145cm προ στον eutelsat 9b, έχω ζητήσει  πλήρη εγκατάσταση [πιάτο, lnb, καλώδιο 30μ] επομένως ο τεχνικός μου τα παραδίδει και κάνει με το πεδιόμετρο διόρθωση στο υπάρχων, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ότι δε θα βλέπω στις άλλες τηλεοράσεις digea δεν μου το είπε....

Ευτυχώς όλα καλά.

Είχαν αποσυντονιστεί τα κανάλια στην κρεβατοκάμαρα και πήρα μια τρομάρα, αλλά ο συντονισμός είχε αποτέλεσμα:

https://s29.postimg.org/h6um8qhrr/IMG_0023.jpg

 

Μπήκα από κινητό και από iPad wifi στο Tvgo.

Στο κινητό βλέπω κανονικά ταινία στο replay tv μια στο ταμπλετ.... λέει ότι πρέπει να έχω SIM card.

Wtf, και στο κινητό με wifi είμαι...

Επεξ/σία από deadp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το δίνουν πλέον? Τώρα πήρα χαμπάρι εγώ.. που μπορώ να πάρω να ρωτησω??

Αν κρίνω από το avatar πρέπει να τους έχουν μείνει δυο- τρία (2-3) :P .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς όλα καλά.

Είχαν αποσυντονιστεί τα κανάλια στην κρεβατοκάμαρα και πήρα μια τρομάρα, αλλά ο συντονισμός είχε αποτέλεσμα:

https://s29.postimg.org/h6um8qhrr/IMG_0023.jpg

 

Μπήκα από κινητό και από iPad wifi στο Tvgo.

Στο κινητό βλέπω κανονικά ταινία στο replay tv μια στο ταμπλετ.... λέει ότι πρέπει να έχω SIM card.

Wtf, και στο κινητό με wifi είμαι...

 

Ναο tablet χωρις sim δεν γινεται....Βλεπεις διαφορετικα καναλια στις 3 συκευες ? Tv , ipad και κινητο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, στο iPad όχι... και εκεί θα με βόλευε, τι να δω στο κινητό (κι ας είναι phablet)

Αφού έχω τους κωδικούς, θα έπρεπε οπου και να είμαι, σε οποίο δίκτυο wifi να μπορώ να δω....

Τι κουτσουρεμένη υπηρεσία αυτή...

Αν θέλουν να είναι σίγουροι ότι είμαι εγώ, ας είχαν ένα πεδίο να μπαίνει ένας κωδικός όταν μπαίνεις με wifi, που θα έβγαινε στην εφαρμογή του κινητού.

Επίσης, κι η συμβία έχει cosmote, θα βλέπει κι αυτή από το κινητό της;

Από την άλλη, βολικό το replay tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τηλέφωνο μου είχαν πει ότι το GO παίζει και σε tablet χωρίς sim αρκεί να είσαι στο δίκτυο wifi του σπιτιού που έχει γίνει η εγκατάσταση Link.png Site: https://www.cosmote.gr/cosmotetv/cosmote-tv-go-activation

 

Όσον αφορά την εγκατάσταση. Πόσο περίπου πρέπει κανονικά να μου στοιχίσει εάν ζητήσω από τον τεχνικό να τοποθετήσει multi switch και να περάσει έξτρα καλώδιο για να μπορώ να μεταφέρω και σε άλλη τηλεόραση τον αποκωδικοποιητή εάν θέλω; Επίσης, θα ήθελα να μπορώ να δω απλή τηλεόραση εάν αφαιρεθεί αποκωδικοποιητής. Ρωτάω για να μην με κοροϊδέψει ο τεχνικός και μου ζητήσει κανένα τρελό ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τους κωδικούς TV-GO τι γίνεται; σας τους έστειλαν με τον εξοπλισμό ; εγώ δεν έχω λάβει ακόμη.

 

 

Πρεπει να παρεις τηλ στο 13888 αν το βλεπουν και εκει ενεργοποιημενο .

 

Προσοχη στι συσκευες που δηλωνουμε για το  go γιατι αλλαγη σε αλλη μπορει να γινε μετα απο 30 ημερες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα!

επειδή έχω τον εγκαταστάτη εδώ και θα με τρελάνει.

 

πόσο είναι αποδεκτό σε ισχύ σήματος και ποιότητας τώρα που βρέχει;

 

επίσης οταν εχει καταιγίδα υπάρχει περίπτωση να χάνεις σήμα για 5λεπτο που υποστηρίζει ο τύπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 95% είναι αποδεκτό γενικά. Προσωπικά πάντα πέρναγα μόνος μου πιάτα (με εξαίρεση την πρώτη φορά που ήρθε τεχνικός) και επιχειρούσα για 98-99%. Διακοπή με αυτά τα ποσοστά δεν είχα ποτέ για πάνω από 30" ακόμα και με 8 μποφόρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύς 81%-88%

ποιότητα 100%

 

είμαι στον πρώτο όροφο οπότε ίσως υπάρχει απώλεια και απο εκεί.

Επίσης έπεσα και σε ημέρα με βροχή.

 

τι να πώ φαντάζομαι οτι είναι αποδεκτό..

 

είχε και τα μηχανάκια του ο τύπος το έλεγξε . Πάντως μου λέει καλύτερα δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...