Προς το περιεχόμενο

OTE TV Full pack 22 ευρω [TEΛΟΣ]


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγω αυτό ηξερα αλλα τα παιδια μου ειπαν ότι γινεται .Επαναλαμβάνω ότι δεν είναι υπαλληλοι του ΟΤΕ αλλα εξωτερικοι συνεργατες..Ισως εκαναν λαθος .

 

Ουτε πως μοιράζεται το go ηξεραν καλα.

 

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι μάλλον θα πρέπει να είναι συνδεδεμένοι και οι δύο αποκωδικοποιητές στο οικιακό δίκτυο. Κι αυτό δεν είναι σίγουρο αλλά φαίνεται λογικό για να μην μπορείς να βάλεις τον ένα αποκωδικοποιητή σε άλλο σπίτι πληρώνοντας μόνο 7 ευρώ. Πάντως και να μην είναι ακόμα διαθέσιμη η υπηρεσία μου είπαν θα είναι μέσα στο 17.

 

Επειδή δεν είχα δορυφορική μέχρι τώρα μία ερώτηση..Την άλλη βδομάδα που θα έρθει ο τεχνικός να μου το εγκαταστήσει μπορώ να του ζητήσω να μου περάσουν καλώδιο και σε άλλα δωμάτια ώστε να μπορώ να μεταφέρω τον αποκωδικοποιητή και να είναι όλα έτοιμα όταν βάλω το multiroom ή μετά δεν θα έχω ούτε απλή τηλεόραση εάν δεν υπάρχει αποκωδικοποιητής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάπου είχα διαβάσει ότι μάλλον θα πρέπει να είναι συνδεδεμένοι και οι δύο αποκωδικοποιητές στο οικιακό δίκτυο. Κι αυτό δεν είναι σίγουρο αλλά φαίνεται λογικό για να μην μπορείς να βάλεις τον ένα αποκωδικοποιητή σε άλλο σπίτι πληρώνοντας μόνο 7 ευρώ. Πάντως και να μην είναι ακόμα διαθέσιμη η υπηρεσία μου είπαν θα είναι μέσα στο 17.

 

Επειδή δεν είχα δορυφορική μέχρι τώρα μία ερώτηση..Την άλλη βδομάδα που θα έρθει ο τεχνικός να μου το εγκαταστήσει μπορώ να του ζητήσω να μου περάσουν καλώδιο και σε άλλα δωμάτια ώστε να μπορώ να μεταφέρω τον αποκωδικοποιητή και να είναι όλα έτοιμα όταν βάλω το multiroom ή μετά δεν θα έχω ούτε απλή τηλεόραση εάν δεν υπάρχει αποκωδικοποιητής; 

 

Εγω εγραψα αν θυμαμαι καλα για τα 7 ευρω ότι είναι για το ιδιο σπιτι σε άλλη tv.

Ισως δεν το διατυπωσα σωστα .

 

Για αυτό που θελεις μονο ιδιωτικα με αλλο πιατο και να μεταφερεις τον αποδικοποιητη από tv σε tv αν δεν ισχυει το multiroom.

 

Αν καταλαβα καλα με το multiroom ο δευτερος αποδικοποιητης που σου δινουν συνδέεται με το router με καλωδιο ethernet και με την άλλη tv με καλωδιο κεραιας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εγραψα αν θυμαμαι καλα για τα 7 ευρω ότι είναι για το ιδιο σπιτι σε άλλη tv.

Ισως δεν το διατυπωσα σωστα .

 

Για αυτό που θελεις μονο ιδιωτικα με αλλο πιατο και να μεταφερεις τον αποδικοποιητη από tv σε tv αν δεν ισχυει το multiroom.

 

Αν καταλαβα καλα με το multiroom ο δευτερος αποδικοποιητης που σου δινουν συνδέεται με το router με καλωδιο ethernet και με την άλλη tv με καλωδιο κεραιας .

 

 

Μάλλον εγώ δεν διατύπωσα σωστά το μήνυμα μου γιατί συμφωνώ με αυτά που έγραψες για το multiroom απλά πρόσθεσα κάτι που είχα διαβάσει ότι δηλαδή θα πρέπει να είναι συνδεδεμένοι και οι δύο αποκωδικοποιητές στο οικιακό δίκτυο. Ίσως να μην ισχύει αφού δεν το είχα ακούσει από άτομο του οτε.

 

Άσχετο με multiroom..Όταν έρθει ο τεχνικός πρέπει να τους πω σε ποια τηλεόραση θέλω να μπει το ote tv και τέλος; Δηλαδή δεν μπορεί το καλώδιο να διακλαδωθεί και σε άλλο δωμάτιο εάν αργότερα θέλω να μεταφέρω τον αποκωδικοποιητή; Όπως καταλαβαίνεις δεν έχω ιδέα από δορυφορική και μου φαινόταν πολύ απλό να γίνει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εγώ δεν διατύπωσα σωστά το μήνυμα μου γιατί συμφωνώ με αυτά που έγραψες για το multiroom απλά πρόσθεσα κάτι που είχα διαβάσει ότι δηλαδή θα πρέπει να είναι συνδεδεμένοι και οι δύο αποκωδικοποιητές στο οικιακό δίκτυο. Ίσως να μην ισχύει αφού δεν το είχα ακούσει από άτομο του οτε.

 

Άσχετο με multiroom..Όταν έρθει ο τεχνικός πρέπει να τους πω σε ποια τηλεόραση θέλω να μπει το ote tv και τέλος; Δηλαδή δεν μπορεί το καλώδιο να διακλαδωθεί και σε άλλο δωμάτιο εάν αργότερα θέλω να μεταφέρω τον αποκωδικοποιητή; Όπως καταλαβαίνεις δεν έχω ιδέα από δορυφορική και μου φαινόταν πολύ απλό να γίνει.. 

 

Ακριβως ετσι .

 

Για το άλλο μονο ιδιωτικα αν γινεται και δεν είναι υποχρεωμένοι να το κανουν .Εγω κρατησα το κινητο ενός για ότι χρειαστω στο μελλον.

 

Κι εγω πρωτη φορα με δορυφορικη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως ετσι .

 

Για το άλλο μονο ιδιωτικα αν γινεται και δεν είναι υποχρεωμένοι να το κανουν .Εγω κρατησα το κινητο ενός για ότι χρειαστω στο μελλον.

 

Κι εγω πρωτη φορα με δορυφορικη .

Ε ναι εννοείτε δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν και σκοπεύω να πληρώσω έξτρα για το επιπλέον καλώδιο και την εργασία. Πάντως εάν χρειάζεται να αγοράσω κι άλλο πιάτο μόνο και μόνο για να μπορώ να μεταφέρω τον αποκωδικοποιητή σε άλλο δωμάτιο αργότερα δεν πρόκειται να το κάνω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI o OTE τους στέλνει 30m κουλούρα καλώδιο, μαζί με κάθε πιάτο. Εγώ λόγω έλλειψης χρόνου για να έρθει τεχνικός, πήρα το πιάτο να το περάσω μόνος μου και όταν του είπα για καλώδιο, αρχικά μου τα μασούσε. Επειδή το μαγαζί του ήταν τίγκα από κουλούρες, τον όρμηξα και τελικά μου την έδωσε (στην τελική κερδισμένος ήταν, διότι πληρώθηκε για εγκατάσταση που δεν έκανε). Έτσι, τράβηξα ακόμη μια γραμμή στο σαλόνι (είχα ήδη στο δωμάτιο από παλιά εγκατάσταση), έβαλα το διπλό LNB (2in1) που είχα στο προηγούμενο πιάτο και μπορώ να μεταφέρω τον δέκτη όποτε θέλω στο σαλόνι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω σε μονοκατοικία και γυρω γυρω υπάρχουν πολυκατοικίες παιζει να μην πιανει ετσι και αλλιως σημα; παιζει με προγραμματάκι να μπορώ να το τσεκάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χοντρικα: Πας στην ταρατσα σου ή εκει που ειναι να μπει το πιατακι. Γυρνας το σωμα σου προς τον Νοτο. Αν βλεπεις ουρανο σε ενα elevation 40μοιρων, εισαι ΟΚ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Multiroom επίσημα ακόμα υπάρχει μονο για το ευρυζωνικό, με 2ο αποκωδικοποιητη που συνδεται στο ιδιο δικτυο με τον πρωτο και 7 ευρο το μηνα χρεωση.

 

Για το δορυφορικό έχει αργήσει αρκετά η επίσημη διάθεση, αλλα ελπίζουμε να έρθει συντομα.

 

Αν θέλει ο φίλος black66.gr να μας εξηγήσει λίγο συνοπτικά πως λειτουργεί το switch αυτό

 

Γίνεται με ένα πιάτο και εγκατάσταση σε όσα δωμάτια θες με multi swich.
https://www.skroutz.gr/c/243/aksesouar-doryforikwn.html?keyphrase=multiswitch . ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εγώ δεν διατύπωσα σωστά το μήνυμα μου γιατί συμφωνώ με αυτά που έγραψες για το multiroom απλά πρόσθεσα κάτι που είχα διαβάσει ότι δηλαδή θα πρέπει να είναι συνδεδεμένοι και οι δύο αποκωδικοποιητές στο οικιακό δίκτυο. Ίσως να μην ισχύει αφού δεν το είχα ακούσει από άτομο του οτε.

 

Άσχετο με multiroom..Όταν έρθει ο τεχνικός πρέπει να τους πω σε ποια τηλεόραση θέλω να μπει το ote tv και τέλος; Δηλαδή δεν μπορεί το καλώδιο να διακλαδωθεί και σε άλλο δωμάτιο εάν αργότερα θέλω να μεταφέρω τον αποκωδικοποιητή; Όπως καταλαβαίνεις δεν έχω ιδέα από δορυφορική και μου φαινόταν πολύ απλό να γίνει.. 

 

Η δωρεάν εγκατάσταση, αφορά την τυπική εγκατάσταση, στήνει το πιάτο, στοχεύει τον δορυφόρο, κατεβάζει το καλώδιο (30 μέτρα), στο φέρνει εκεί που θα μπεί ο αποκωδικοποιητής, παίρνει τηλ. στην εξυπηρέτηση για την ενεργοποίηση της κάρτας και τέλος. Για οτιδήποτε επιπλέον θα πρέπει να πληρώσεις. Το πόσο, εξαρτάται από το τι είδους εργασίες θες να γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δωρεάν εγκατάσταση, αφορά την τυπική εγκατάσταση, στήνει το πιάτο, στοχεύει τον δορυφόρο, κατεβάζει το καλώδιο (30 μέτρα), στο φέρνει εκεί που θα μπεί ο αποκωδικοποιητής, παίρνει τηλ. στην εξυπηρέτηση για την ενεργοποίηση της κάρτας και τέλος. Για οτιδήποτε επιπλέον θα πρέπει να πληρώσεις. Το πόσο, εξαρτάται από το τι είδους εργασίες θες να γίνουν.

 

 

Το έγραψα και στο προηγούμενο μου μήνυμα ότι απλά ήθελα να ξέρω εάν είναι εφικτό κάτι τέτοιο ώστε να ζητήσω με δικά μου έξοδα από τον ίδιο ή άλλο τεχνικό να μου το φτιάξει. Πάντως, από ότι έγραψε ένα άλλο μέλος πριν, αυτό που ζητάω γίνεται με την χρήση multi switch οπότε όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κάλεσαν μου είπαν 22 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του φόρου .. δεν μου ανέφεραν κάποια άλλη χρέωση.

 

Σε 5 εργάσιμες θα με καλέσει ο τεχνικός για να κλείσουμε ραντεβού.

 

Επειδή έχω και ευρυζωνικό το πέρασαν σαν νέο πακέτο γιατι θα πέσει μαυρο εαν γίνει μου λέει η αλλαγή.

 

Μόλις λήξει το ευρυζωνικό σε λίγες ημέρες το διακόπτω..

 

η εναρξη του συμβολαίου ξεκινάει απο την ημερομηνία εγκατάστασης του πιάτου όπως και με ενημέρωσαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...