Προς το περιεχόμενο

OTE TV Full pack 22 ευρω [TEΛΟΣ]


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με κάλεσαν μου είπαν 22 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του φόρου .. δεν μου ανέφεραν κάποια άλλη χρέωση.

 

Σε 5 εργάσιμες θα με καλέσει ο τεχνικός για να κλείσουμε ραντεβού.

 

Επειδή έχω και ευρυζωνικό το πέρασαν σαν νέο πακέτο γιατι θα πέσει μαυρο εαν γίνει μου λέει η αλλαγή.

 

Μόλις λήξει το ευρυζωνικό σε λίγες ημέρες το διακόπτω..

 

η εναρξη του συμβολαίου ξεκινάει απο την ημερομηνία εγκατάστασης του πιάτου όπως και με ενημέρωσαν.

 

 

Συνηθως καλει την επομενη ή μεθεπομενη μερα αλλα τωρα με Σαββατοκυριακο και την  αργια θα σε παει απο εβδομαδα . Οχι δεν εχει αλλες χρεωσεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θέλει ο φίλος black66.gr να μας εξηγήσει λίγο συνοπτικά πως λειτουργεί το switch αυτό

 

Στην ουσία το switch είναι είδος διακλαδωτή ή και μίκτη σήματος.Δηλαδή: 

vC8oZa2.png

 

ή και το αντίθετο.

tNiQOYs.jpg

 

Για να μην κατεβάζεις δύο καλώδια από τη ταράτσα για sat και επίγεια TV υπάρχει και αυτό:

l4t5Cg4.jpg

RS2ioAs.jpg

 

Υπάρχουν άπειροι συνδυασμοί swichtes. https://www.google.gr/search?biw=2560&bih=1330&tbm=isch&sa=1&q=sat+switch&oq=sat+switch&gs_l=psy-ab.12..0i19k1j0i30i19k1.394591.408676.0.412183.21.21.0.0.0.0.150.2311.4j17.21.0....0...1.1.64.psy-ab..0.15.1615.0..0j0i67k1j0i24k1j0i13k1j0i30k1.JADn0o6CmaA

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση γιατι θα έχω πρόβλημα.

 

Το πιάτο στο φέρνει ο τεχνικός μόλις κλείσεις ραντεβού στο σπιτι σου ή το κουριερ μαζί με τον αποκωδικοποιητή; 

 

Ρωτάω γιατι έχω βάλει διεύθυνση εργασίας για τον εξοπλισμό μην κουβαλάω κ πιάτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση γιατι θα έχω πρόβλημα.

 

Το πιάτο στο φέρνει ο τεχνικός μόλις κλείσεις ραντεβού στο σπιτι σου ή το κουριερ μαζί με τον αποκωδικοποιητή; 

 

Ρωτάω γιατι έχω βάλει διεύθυνση εργασίας για τον εξοπλισμό μην κουβαλάω κ πιάτο..

Από την κούριερ θα παραλάβεις μόνο τον αποκωδικοποιητή.Τα άλλα θα τα φέρει ο τεχνικός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω σε μονοκατοικία και γυρω γυρω υπάρχουν πολυκατοικίες παιζει να μην πιανει ετσι και αλλιως σημα; παιζει με προγραμματάκι να μπορώ να το τσεκάρω;

κατεβασε στο κινητο αναλογα τι εχεις android iphone to satfinder εχει διαφορα ...σε ενδιαφερει ο δορυφορος στις 9 μοιρες ανατολικα

 

αφου εισαι σ μονοκατοικια κατσε σε σημειο να βλεπεις νοτο και διαλεξε το  δορυφορο 9Ε Eutelsat στο κινητο και σημαδεψε συμφωνα με ααυτα που

 

σου προτεινει αν βλεπεις το σημειο που κεντραρει πανω στη πολυκατοικια πολυ πιθανο να πιανεις με χαμηλοτερο σημα η καθολου...για 100% μονο τεχνικος με ειδικο οργανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ηδη πρίζες κανονικής τηλεόρασης χρησιμοποιούνται; Δηλαδηρνα βάλουν το καλώδιο στην είσοδο του διαμερίσματος, εκεί που πήγαινε ο ενισχυτής παλιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ηδη πρίζες κανονικής τηλεόρασης χρησιμοποιούνται; Δηλαδηρνα βάλουν το καλώδιο στην είσοδο του διαμερίσματος, εκεί που πήγαινε ο ενισχυτής παλιά;

Αν θέλεις TV και sat θέλεις έναν combiner και μετά ένα μετά τη πριζα της τν. Υπάρχουν πρίζες που τον έχουν ενσωματωμένο και βγάζουν TV και σατ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ηδη πρίζες κανονικής τηλεόρασης χρησιμοποιούνται; Δηλαδηρνα βάλουν το καλώδιο στην είσοδο του διαμερίσματος, εκεί που πήγαινε ο ενισχυτής παλιά;

  

Αν θέλεις TV και sat θέλεις έναν combiner και μετά ένα μετά τη πριζα της τν. Υπάρχουν πρίζες που τον έχουν ενσωματωμένο και βγάζουν TV και σατ

Μπορείς να κρατήσεις το ίδιο καλώδιο της υπάρχουσας εγκατάστασης αλλά να αγοράσεις πρίζες TV/SAT με ενσωματωμένα μικτάκια ή αυτό που λέει ο φίλος argi73.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω σε μονοκατοικία και γυρω γυρω υπάρχουν πολυκατοικίες παιζει να μην πιανει ετσι και αλλιως σημα; παιζει με προγραμματάκι να μπορώ να το τσεκάρω;

Μπες εδώ http://www.dishpointer.com/ βρες τη περιοχή, σπίτι, Eutelsat 9B ([/size]9.0°E)[/size]δορυφόρο, ακολούθησε τη γραμμή στόχευσης αναφέρει σε μοίρες την ανύψωση  και τη περιστροφή του LNB, τον εντοπίζεις εύκολα με αυτό το οργανάκι Sat Finder http://www.skroutz.gr/s/9358673/Konig-Sat-Finder.html
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν λίγες μέρες μου ανανέωσαν από 60€ το μήνα ote tv full και internet σε 44€ (22+22).
Στο τηλ μου είπαν στην αρχή 2 παγια δώρο .. με ξανά πήραν λέγοντας ότι αυτό δεν ισχύει και σαν αντιπρόταση μου έδωσαν ένα πάγιο σταθερου(22€) δωροεπιταγή Γερμανού 90€ μια cosmoκάρτα και νέο εξοπλισμό. Επίσης -20% σε 2 αριθμούς του οικογενειακού πακέτου κινητής. Όλα καλά μέχρι εδώ. Παρέλαβα εξοπλισμό αλλά τίποτα από τα υπόλοιπα ακόμα. Τους πήρα τηλ και μου είπαν αυτό θα γίνει με την ενεργοποίηση. Κοροϊδία ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν λίγες μέρες μου ανανέωσαν από 60€ το μήνα ote tv full και internet σε 44€ (22+22).

Στο τηλ μου είπαν στην αρχή 2 παγια δώρο .. με ξανά πήραν λέγοντας ότι αυτό δεν ισχύει και σαν αντιπρόταση μου έδωσαν ένα πάγιο σταθερου(22€) δωροεπιταγή Γερμανού 90€ μια cosmoκάρτα και νέο εξοπλισμό. Επίσης -20% σε 2 αριθμούς του οικογενειακού πακέτου κινητής. Όλα καλά μέχρι εδώ. Παρέλαβα εξοπλισμό αλλά τίποτα από τα υπόλοιπα ακόμα. Τους πήρα τηλ και μου είπαν αυτό θα γίνει με την ενεργοποίηση. Κοροϊδία ...

Τα ίδια και εγω.

Την επιταγή τους την ανάφερα 2 φορές μαζί με κατι αλλα τα οποία ενώ μου τα είπαν στο τηλέφωνο δεν ήταν περασμένα στο συμβόλαιο μου.

Άσε που σου λένε ότι θα σε πάρουν σε λίγες ώρες και περνάνε μέρες .

Δεν ξέρω τι τρέχει με την Cosmote τελευταία,επίσης μια συμβουλή εξετάστε εξονυχιστικά το συμβόλαιο που θα σας έρθει γιατί άλλες τιμές μου έλεγαν στο τηλέφωνο και άλλες εγράφε το συμβόλαιο προς τα πάνω φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν ενα μηνα περιπου μου το χαν στειλει και μενα το συμβόλαιο δεν εγραφε τον επιπλεον χρονο ομιλ. προς κινητα που μου χαν βαλει στην τηλεφ προσφορα υποτιθεται και δεν το προχωρησα σαν πακετο . Την επιταγή τη εχουνε καραμελα ολοι οι εξ. , μολις καταλαβουν οτι δε σε ψηνουν την αναφερουν 2-3 φορες μαζι με τα "δωρα"- μετα στην αποστολη τον πουλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...