Προς το περιεχόμενο

OTE TV Full pack 22 ευρω [TEΛΟΣ]


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους για να δω τι γίνεται και πώς μου είπε μόνο με ηλεκτρονική παραγγελία μπορούσα να πάρω τον εξωτερικο σκληρό δίσκο. Όσο και αν προσπάθησα από το κινητό δεν μπόρεσα και λόγο δουλειάς το παράτησα. Μεσημέρι που ξανακοίταξα στο λινκ της προσφοράς δεν συμπεριλαμβάνε το δίσκο (μάλλον είχαν τελειώσει τα κομμάτια)

Εγώ την προσφορά την πήρα τηλεφωνικός μαζί με το σκληρό αλλά αρχές του μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά την παραλαβή του εξοπλισμού πόσες μέρες περιμένατε τον τεχνικό για την  εγκατάσταση; Μόλις παρέλαβα τον αποκωδικοποιητή..υπάρχει ελπίδα να δω πρέμιερ λιγκ αυτό το ΣΚ σπίτι ή δύσκολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εμενα εγινε το εξης μπερδεμα ....

 

2/8 εκανα παραγγελια τηλεφωνικα χωρις να υπαρχει ο δισκος στην προσφορα  και μου επαν για παραδοση 4/8

 

Ζητησα την επομενη μερα να προστεθει ο δισκος δεν γινοταν ακυρωσα την παραγγελια και την εκανα απο το site . Μου ειπαν οπως και εκανα  να κανω αρνηση παραλαβης εξοπλισμου στις 4/8.

 

 

Το Σαββατο 4/8 με πηραν για παραδοση εξοπλισμου την Τεταρτη 9/8

 

Την Τριτη 8/8 με πηρε τεχνικος να ερθει την Τεταρτη 9/8. Του ειπα οτι θα παραλαβω τον εξοπλισμο εκεινεη την ημερα και μου ειπε οτι θα με καλεσει οπως και εγινε την Τεταρτη το βραδυ οπως και εγινε και ηρθαν Πεμπτη 10/8 και εγινε η εγκατασταση . Στην αρχη ειχαν προβλημα ταυτοποιησης της καρτας που μπαινει στον αποδικοποιητη γιατι αλλο αριθμο  το χαρτι τους και αλλο εγραφε η καρτα . Πηραν οι τεχνικοι το 13888 αλλαξε η ταυτοποιηση και δουλεψε κανονικα.

 

Ακομα στο site της cosmote στις παραγγελιες μου φαινεται η παραγγελια μου με ημερομνια 3/8 χωρις να γραφει οτι εχει ενεργοποιηθει κατι που εχει ηδη γινει απο 10/8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησε μαζί μου το σαιτ cosmote  με αποτέλεσμα αφού δόθηκαν  τα απαραίτητα στοιχεία , τη δευτέρα 21/08 παραλαβή από ΕΛΤΑ του αποκωδικοποιητή . Ο τεχνικός εγκαταστάτης ενημερώνεται άμεσα με τη παραλαβή του αποκωδικοποιητή,νέα παραλαβή από ΕΛΤΑ  του σκληρού την 28/08

Αιτηση 05/08/2017

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα θα έρθουν για εγκατάσταση και θα φέρουν και τον αποκωδικοποιητή οι ίδιοι...

Για να δούμε...

 

Update:

Έγινε η εγκατάσταση του πιάτου στην ταράτσα και μέσω του δικτύου της πολυκατοικίας βλέπω μια χαρά πλέον.

Περιμένω να μου φέρει ένα splitter ή κάτι τέτοιο ώστε να μπορώ να βλέπω τηλεόραση και χωρίς τον αποκωδικοποιητή. Θα μου κοστίσει 20€...

Δεν έγινε καμία τρύπα, όλα μπήκαν τέλεια, θα περάσω κι ένα Ethernet για τα replay...

Η μόνη διαφορά είναι πλέον ο αποκωδικοποιητής και το δεύτερο control.

Επεξ/σία από deadp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τοποθέτηση, τι να σου πω, αν δεν ξέρεις... την πατάς.

Θα αλλάξει και μια πρίζα εσωτερικά στο διαμέρισμα.

Ας είναι.

Οκ αν αλλάξει και πρίζα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ αν αλλάξει και πρίζα..

 

Συμφωνω, εδωσε κανενα 10ρικακι για πριζα και μικτη, παιρνει και αλλα τοσα για τον κοπο του, δεν ειναι πολλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω, εδωσε κανενα 10ρικακι για πριζα και μικτη, παιρνει και αλλα τοσα για τον κοπο του, δεν ειναι πολλα.

 

 

 

Δυστυχώς δαγκώνουν κάποιοι επαγγελματίες αν σε πετύχουν. Στο πατρικό άλλαξε ηλεκτρολόγος την αντίσταση της κουζίνας. Δεν θυμάμαι πόσα 30-50Ε. Όλα καλά. Έλα όμως που έβαλε μεγαλύτερη (το είχε πεί), αλλά δεν φρόντισε να αλλάξει το παλιό καλώδιο με την κλέμα που συνδέεται. Με αποτέλεσμα μετά από 1 εβδομάδα 2η επίσκεψη αλλαγή κλέμας 30Ε :ph34r: .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μπει το πιάτο στην ταράτσα (είμαι στον δεύτερο σε εξαωροφη πολυκατοικία). Πρεπει να τραβήξει καλώδιο μέχρι το διαμέρισμα μου, η γίνεται και μέσω της υπάρχουσας καλωδίωσης της πολυκατοικίας που βλέπουμε την digea

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μπει το πιάτο στην ταράτσα (είμαι στον δεύτερο σε εξαωροφη πολυκατοικία). Πρεπει να τραβήξει καλώδιο μέχρι το διαμέρισμα μου, η γίνεται και μέσω της υπάρχουσας καλωδίωσης της πολυκατοικίας που βλέπουμε την digea

Προφανώς εαν δεν έχεις δορυφορική πρίζα και έτοιμη υποδοχή στην ταράτσα πρέπει να γίνει εξωτερικά.

 

σε αυτές τις περιπτώσεις προτείνεται μπαλκόνι αν δεν υπάρχει πάντα κάποιος περιορισμός απο την πολυκατοικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μπει το πιάτο στην ταράτσα (είμαι στον δεύτερο σε εξαωροφη πολυκατοικία). Πρεπει να τραβήξει καλώδιο μέχρι το διαμέρισμα μου, η γίνεται και μέσω της υπάρχουσας καλωδίωσης της πολυκατοικίας που βλέπουμε την digea

 

Καπου διαβασα εδω οτι εγινε χωρις τρυπηματα κλπ αλα με την καλωδιωση της κενρικης κεραιας αλλα δεν το βρισκω τωρα.

 

Με καθε επιφυλλαξη αλλα νομιζω γινεται και σε σενα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μπει το πιάτο στην ταράτσα (είμαι στον δεύτερο σε εξαωροφη πολυκατοικία). Πρεπει να τραβήξει καλώδιο μέχρι το διαμέρισμα μου, η γίνεται και μέσω της υπάρχουσας καλωδίωσης της πολυκατοικίας που βλέπουμε την digea

Στο #137 ποστ υπάρχει σχεδιαγραμμα πως γίνετε. θα βρει το καλώδιο που πάει στο σπίτι σου θα βάλει ένα μικτή(combiner) και ένα ίδιο στο μέσα στο σπίτι σου. Απλός μετά θα θέλεις combiner για κάθε μη δορυφορική Τν αν έχεις σε κάποιο δωμάτιο... Ίσως σε χρεώσει παραπάνω γιατα υλικά εργασία. Αν έχεις οπτική επαφή νότο βάλτο μπαλκόνι.. Αν δεν υπάρχει κεντρική δορυφορική η νομοθεσία σου επιτρέπει άσχετα τον κανονισμο της πολυκατοικίας νομίζω..

Επίσης να ζητάτε να σας αφήνουν το καλώδιο που περισσεύει είναι δικό σας. 30 μέτρα δίνουν για κάθε εγκατάσταση. Υπάρχουν τύποι που το πουλάνε μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου διαβασα εδω οτι εγινε χωρις τρυπηματα κλπ αλα με την καλωδιωση της κενρικης κεραιας αλλα δεν το βρισκω τωρα.

 

Με καθε επιφυλλαξη αλλα νομιζω γινεται και σε σενα .

χμμ τουλάχιστον σε δική μου εγκατάσταση που δεν είχαν προβλεφθεί τέτοια πράγματα μου πέρασε εξωτερικό καλώδιο..

 

Αν τελικά γίνεται απο την υπάρχουσα καλωδίωση ας ρωτήσει και να μας ενημερώσει κι εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...