Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ξέφυγε ή δεν μας εξήγησαν και πολύ τι ακριβώς έγινε στο Κάστερλυ ροκ ; Ναι το κατέλαβε ο Μεταξοσκώληκας ( :-) ) και είδε μπροστά του τον στόλο του Έουρον  ναι έρχεται ορεξάτος ...και μετά τι ; Απλά υποχώρησαν όλοι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Τυριον απλα θελει να βρει μια λυση που να υπαρχουν οσο γινεται λιγοτερες απωλειες και ,αν γινεται να προστατεψει τα αδερφια του και την οικογενεια τους.Εξαλλου αν οι Λαννιστερ πολεμουσαν στο πλευρο των Βορειων ,μετα θα ηταν πιο ευκολο να υπαρξει,καθαρα θεωρητικα μιλαμε ,μια ειρηνικη λυση,η μια λυση με μονομαχια ωστε να γλυτωναν δεκαδες χιλιαδες ανθρωπων τον θανατο.

 

Ο κοινος πολεμος θα τους εφερνε πιο κοντα και θα κατευναζε τα μισος. Απλα με την σχεση της Ντανυ και του Τζον,θεωρει οτι τα πραγματα ισως περιπλεκονται πολιτικα,απλα προβληματιστηκε θεωρω,δεν νομιζω οτι ποτε θα την προδιδε,την αγαπαει την Ντανυ.

ξέρεις ποιά είν Η ειρωνεία; ότι αν βρισκόντουσαν όλοι μαζί πράγματι στον βορρά,θα μάθαιναν την πραγματική ιστορία και θα έληγε αναίμακτα το παραμύθι αλλά....

Μου ξέφυγε ή δεν μας εξήγησαν και πολύ τι ακριβώς έγινε στο Κάστερλυ ροκ ; Ναι το κατέλαβε ο Μεταξοσκώληκας ( :-) ) και είδε μπροστά του τον στόλο του Έουρον ναι έρχεται ορεξάτος ...και μετά τι ; Απλά υποχώρησαν όλοι ;

υπονοείται ότι μετά το τραίνο,η δρακομανα έλυσε και την πολιορκία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dat ass ο jon [no homo]

 

Εγω πιστευω θα γινουν πραγματακια στο Essos με τους Greyjoy και την Golden Company. Να δουμε ποιος θα τους παρει τους μισθοφορους εν τελει [αν τελικα χρειαστουν].

 

Τον Jorah τον λυπαμαι βρε παιδακι μου . Τι τον φεραν παλι στο προσκηνιο ,απλα για να του κοπανανε το ποσο καλος συμμαχος/φιλος ειναι;

H Dany γουσταρει φρεσκο πραμα στο κρεβατι της :P

 

Ο Τζιμης εχει γινει my favorite character που λεγαμε και στο χωριο μου. Τρομερο βιντεακι πανω στη ψυχολογια του , τσεκαρετε:

https://www.youtube.com/watch?v=RET4E58u51I&t

 

 

 

ΥΓ : ανυπομονω να γυρισει ο stannis the mannis !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε είναι ελευθέρας εδώ πέρα,ντεν κρειαζεται προφυλακτήρας

 

ναι οτι λέει στον τίτλο, spoiler μόνο για βιβλία, leaks, κτλ με το ανάλογο μήνυμα/προειδοποίηση πριν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, όχι δεν γινόταν να βάλει τον αδερφό της. Δεν υπάρχει καμία λογική στο να γίνει αυτός βασιλιάς και δε θα το δεχόταν κανένας. Η ίδια είναι η γυναίκα του βασιλιά, που πέθαναν όλα του τα παιδιά και δεν υπάρχει πλέον διάδοχος, οπότε υπάρχει μια βάση να ισχυριστεί ότι είναι η επόμενη διάδοχος. Ο Τζέιμι πού κολλάει; Είναι ο Kingslayer!

 

Δεύτερον, άντε και γινόταν (που θα ήταν γελοίο), γιατί να θέλει να βάλει τον αδερφό της; Η ίδια έχει καλύτερες ελπίδες να κρατήσει το θρόνο (τον αδερφό της τον θεωρεί αφελή, το είπε κιόλας στο τελευταίο επεισόδιο) και η διατήρηση του θρόνου είναι η μόνη προτεραιότητα. Σε περίπτωση που δεν τα κατάφερνε (που είναι το λογικό σενάριο), φυσικά και θα την πείραζαν όπου και αν βρίσκονταν στον κόσμο.

 

Αυτά με τον Τύριον δεν έχω καταλάβει από που προκύπτουν. Το βλέμμα του είναι ανήσυχο, επειδή πρόκειται για μια ερωτική σχέση που ενδέχεται να περιπλέξει τα πράγματα. Οι γάμοι και οι σχέσεις είναι πολιτικές αποφάσεις (και η συγκεκριμένη δεν έχει συζητηθεί). Άσε που υπάρχει ιστορικό στο GoT τέτοιες σχέσεις να μην έχουν καλή κατάληξη.

Ότι δεν θα τον δεχθούν το σκέφτηκε πριν ανατινάξει το μισό Κινγκσ Λαντινγκ ή μετά; Επίσης επί Τζοφρι κυβερνουσε ο πατερας της σχεδόν φανερά.

Δεν είπα ότι έχει βάση σαν ιστορία, το ειπα με βάση αυτό που είπες ότι δεν είχε διέξοδο.

 

Για τον Τυριον εγώ το λέω σε φάση ότι δεν μπορεί να τον κοροιδεψε έτσι η αδερφή του, θεωρώ ότι τον έχει χτίσει σαν χαρακτήρα ότι δεν πιάνεται έτσι απλά κορόιδο. Οπότε είμαι της άποψης ότι ενώ ξέρει δεν μιλάει για να σώσει τον ανιψιό που έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω ξαναπει στο παρελθόν, αλλά είναι εντυπωσιακό οτι απ όλα τα παιδιά του Νεντ, αυτός που του έμοιασε περισσότερο απ όλους, δεν είναι actually παιδί του..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν όντως leaks για τον όγδοο κύκλο; Δε θέλω να τα μάθω, απλά ρωτάω για να ξέρω αν πρεπει να φυλάγομαι από σπόιλ.

 

Έχει διαρρεύσει το σενάριο από τα δύο πρώτα επεισόδια. Δεν ξέρω αν αληθεύει ή όχι πάντως η ιστορία του 7ου κύκλου δείχνει ότι υπάρχει κίνδυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν όντως leaks για τον όγδοο κύκλο; Δε θέλω να τα μάθω, απλά ρωτάω για να ξέρω αν πρεπει να φυλάγομαι από σπόιλ.

υπαρχουν αλλα κανεις δεν ξερει αν ειναι αληθινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει διαρρεύσει το σενάριο από τα δύο πρώτα επεισόδια. Δεν ξέρω αν αληθεύει ή όχι πάντως η ιστορία του 7ου κύκλου δείχνει ότι υπάρχει κίνδυνος.

Δεν είναι σενάρια αλλά υποθέσεις απο χρήστες. Έχει αναφέρει από youtubers ότι δεν έχουν κυκλοφορήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η cersei πρεπει να ερθει μουρη με τον bran να δουμε εκει αν θα τα κανει πανω της γιατι μια ζωη στις δικαιολογιες το ριχνει.

 

Πιο γρήγορα θα πάει λογικά ο Jaime στο Winterfell, εκεί να δουμε τι έχει να γίνει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο γρήγορα θα πάει λογικά ο Jaime στο Winterfell, εκεί να δουμε τι έχει να γίνει...

Ε λογικά τίποτα, εδώ δεν ένιωσε Χριστό απ το θανατικό που έπεσε για πάρτη του :P Σιγά μην κρατάει μανιάτικη την βουτιά που τον άφησε paralyzed...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά δεν είναι μονο αν θα κρατήσει μανιάτικο ο Bran αλλά και τι θα κάνουν οι αδερφές του. Επίσης θα είναι κι η Danny εκεί που αν και έχει δεχτεί το θάνατο του πατέρα της σαν "justified" όσο να 'ναι δεν θα βλέεπι με καλο μάτι τον Jaime.

 

Πέρα από αυτό ίσως να πέσει ξύλο με Tormund για Brienne... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...