Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, coffeex είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ανέμισαν τα μαλλιά του και γύρισε  το κεφάλι, όχι μόνο αυτός αλλά και ο διπλανός του.  

Που να το δουμε ρε φιλε,  εγω εβλεπα μια μαυριλα και μετα μια θολουρα που κραταγε κατι μυτερο στο χερι...πως η κακη αναλυση και φωτογραφια μπορει να σου χαλασει ολη την εμπειρια.

Αυτο εινια που ελεγα οτι ουτε το 50% απο αυτα που ηθελαν να μας δειξουν δεν πιασαμε λογω της κακης φωτεινοτητας..ας ειχε εστω ενας τους τα κοχονας να πει..παιδες σορυ, καναμε λαλακια,,,κλεινομαστε ενα μηνα μεσα να το κανουμε ξανα edit και να σας το αποδωσουμε σωστα..εγω προσωπικα θα του εβγαζα το καπελο.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
7 λεπτά πριν, Ghost1978 είπε

Που να το δουμε ρε φιλε,  εγω εβλεπα μια μαυριλα και μετα μια θολουρα που κραταγε κατι μυτερο στο χερι...πως η κακη αναλυση και φωτογραφια μπορει να σου χαλασει ολη την εμπειρια.

Αυτο εινια που ελεγα οτι ουτε το 50% απο αυτα που ηθελαν να μας δειξουν δεν πιασαμε λογω της κακης φωτεινοτητας..ας ειχε εστω ενας τους τα κοχονας να πει..παιδες σορυ, καναμε λαλακια,,,κλεινομαστε ενα μηνα μεσα να το κανουμε ξανα edit και να σας το αποδωσουμε σωστα..εγω προσωπικα θα του εβγαζα το καπελο.

καλα αυτο μπορει να γινει οταν θα βγουν τα Blu-Ray. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Εξαιρετικό το επεισόδιο με δύο τρεις παρατηρήσεις (το δικαιούμαστε, άλλωστε σχεδόν δεκαετία από την ζωή μας περάσαμε με την σειρά).

Σωστός ο τρόπος θανάτου του NK. Η Arya ήταν η καλύτερη για τέτοιου είδους επίθεση που ήταν και ο μόνος κατάλληλος τρόπος θανάτου του NK. Μάχη σώμα με σώμα μαζί του δεν θα ήθελα γιατί δεν θεωρώ κανέναν ικανό για αυτήν (φυσικά ούτε τον Jon που δεν είναι και ο δυνατότερος - καλύτερος μαχητής από τους εν ζωή παρόντες στην μάχη). 

Θα ήθελα μάχη των elite του NK πχ δύο με δύο. Θα ήταν απίστευτη μία μάχη πχ του Σερ Τζόρα και κάποιου ακόμα πχ Jon με αυτούς για την προστασία της  Ντανέρις όταν έπεσε με τον δράκο. Θα ήταν περισσότερο ηρωικός ο θάνατος του Τζόρα. 

Η προστασία ορισμένων χαρακτήρων θεωρώ έγινε σκόπιμα για την μάχη στην πρωτεύουσα. Το βουνό μάλλον δεν θα χτυπηθεί ένας εναντίον ενός με τον αδερφό του αλλά θα έχει βοήθειά από έναν (Μπριέν) ίσως και δύο (Τόρμουντ). 

Περιμένω από τον Μπραν κάτι. 

Διαβάζω από reviewers διθυράμβους για την σκηνοθεσία. Συγνώμη αλλά όχι. Όταν η εικόνα (φωτογραφία) είναι τόσο σκοτεινή με συνδυασμό ομίχλης εφέ κτλ κουράζει απίστευτα. Όταν υπάρχει η μάχη σε αντίστοιχες συνθήκες στο Helm's Deep τότε απλά λάθος σκηνοθεσίας. 

Συνεχίζουμε έχει ζουμί ακόμα... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ghost1978 είπε

Που να το δουμε ρε φιλε,  εγω εβλεπα μια μαυριλα και μετα μια θολουρα που κραταγε κατι μυτερο στο χερι...πως η κακη αναλυση και φωτογραφια μπορει να σου χαλασει ολη την εμπειρια.

Αυτο εινια που ελεγα οτι ουτε το 50% απο αυτα που ηθελαν να μας δειξουν δεν πιασαμε λογω της κακης φωτεινοτητας..ας ειχε εστω ενας τους τα κοχονας να πει..παιδες σορυ, καναμε λαλακια,,,κλεινομαστε ενα μηνα μεσα να το κανουμε ξανα edit και να σας το αποδωσουμε σωστα..εγω προσωπικα θα του εβγαζα το καπελο.

Τόσο χάλια; Σε τι ποιότητα το είδες;

Ψάξε την σκηνή στου youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, project.breeze said:

Πολύ καλό το επεισόδιο σε γενικές γραμμές αλλά...

  Hide contents

2. Ο Brann AFK σε όλο το fight, καμία συνεισφορά, τζάμπα πήρε στον λαιμό του ουσιαστικά τους υπόλοιπους που τον προστάτευαν.

Τι μπορούσε να κάνει?

43 minutes ago, music_lover said:

Έλεος πραγματικά με το σκοτεινό του πράγματος

Κακά τα ψέματα, δεν γινόταν αλλιώς γιατί με περισσότερο φωτισμό (ή μέρα) θα φαινόντουσαν όλα τα κουσούρια. 

Πως βάζουν στα games θολούρα για να κρύβουν low res textures και γενικότερα ατέλειες στα γραφικά, μια τέτοια φάση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Τι μπορούσε να κάνει?

Spoiler

Δεν θέλω να μπω στην λογική του να κάνω υποθέσεις και προτάσεις αλλά σίγουρα δεν νομίζω κανείς μας να περίμενε έναν Brann ο οποίος φαίνεται πως είναι ένα εξαιρετικά σημαντικό πρόσωπο για το GoT συνολικά, στην πιο δύσκολη στιγμή για όλα τα βασίλεια, να είναι απλά afk και να κάνει spectate την μάχη με τα κοράκια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, ThReSh είπε

Τι μπορούσε να κάνει?

Κακά τα ψέματα, δεν γινόταν αλλιώς γιατί με περισσότερο φωτισμό (ή μέρα) θα φαινόντουσαν όλα τα κουσούρια. 

Πως βάζουν στα games θολούρα για να κρύβουν low res textures και γενικότερα ατέλειες στα γραφικά, μια τέτοια φάση...

OK σύμφωνοι, ίσως ήθελαν να τονίσουν το "dark and long cold night" δίνοντας αληθοφάνεια στο όλο σκηνικό αλλά νομίζω το παράκαναν.

 

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλος λεει ηθελε fight nk ή των υπολοιπων ww με χιονια, στυλ μορταλ κομπατ ή μαχη ιπποτων ξερωγω. Τους ειχατε δει και στο παρελθον δηλαδη να συμμετεχουν ετσι σε μαχη. Γιατι εγω μονο να κοιτανε απο ψηλα καβαλα στα αλογα θυμαμαι. Α ναι ο ενας εκανε και τον γκατσιουδη μια φορα.

Αλλος λεει ηθελε περισσοτερη συμμετοχη του μπραν στη μαχη. Φαση να σηκωθει απο την καρεκλα και να κανει απερκατ στον nk;

Επεξ/σία από g_alkis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, project.breeze said:
  Hide contents

Δεν θέλω να μπω στην λογική του να κάνω υποθέσεις και προτάσεις αλλά σίγουρα δεν νομίζω κανείς μας να περίμενε έναν Brann ο οποίος φαίνεται πως είναι ένα εξαιρετικά σημαντικό πρόσωπο για το GoT συνολικά, στην πιο δύσκολη στιγμή για όλα τα βασίλεια, να είναι απλά afk και να κάνει spectate την μάχη με τα κοράκια.

 

Ακόμα κι ένα τεράστιο κόπάδι από ελέφαντες/λιοντάρια/direwolves/ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥΣ να είχε κοντά για να τους κάνει mind control, πάλι θα ψόφαγαν σε χρόνο dt. Οι undead ξεχύνονταν σαν εμετός, λες και βλέπαμε World War Z...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, g_alkis είπε

Αλλος λεει ηθελε fight nk ή των υπολοιπων ww με χιονια, στυλ μορταλ κομπατ ή μαχη ιπποτων ξερωγω. Τους ειχατε δει και στο παρελθον δηλαδη να συμμετεχουν ετσι σε μαχη. Γιατι εγω μονο να κοιτανε απο ψηλα καβαλα στα αλογα θυμαμαι.

Αλλος λεει ηθελε περισσοτερη συμμετοχη του μπραν στη μαχη. Φαση να σηκωθει απο την καρεκλα και να κανει απερκατ στον nk;

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά. Συμμετοχή στη μάχη δεν έχουν μόνο όσοι τραβήξαν το σπαθί και παλέψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά τι φάση με τα spoiler tags? Σε κάθε σελίδα υπάρχει και μια επισήμανση, αλλά κάποιοι συνεχίζετε απλά να αδιαφορείτε.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...