Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, project.breeze είπε

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά. Συμμετοχή στη μάχη δεν έχουν μόνο όσοι τραβήξαν το σπαθί και παλέψαν.

Εχεις μπερδεψει τα skills του. Δεν ειναι μαγος να πεταει φωτιες ουτε κατι αλλο. Greensight και warg σε ζωα ξερει να κανει. Και αυτο που προτεινε κι εκανε ηταν το καλυτερο τελικα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, g_alkis είπε

Εχεις μπερδεψει τα skills του. Δεν ειναι μαγος να πεταει φωτιες ουτε κατι αλλο. Greensight και warg σε ζωα ξερει να κανει. Και αυτο που προτεινε κι εκανε ηταν το καλυτερο τελικα.

Όταν πήρε τον έλεγχο από τα ravens περίμενα πως θα κατάφερνε να εκμαιεύσει κάποια πληροφορία που θα βοηθούσε στην έκβαση της μάχης πράγμα που δεν έγινε τελικά, αυτό εννοώ. Ξέρω πολύ καλά ποιά είναι τα skills του.

Επεξ/σία από project.breeze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, koystado είπε

εγω σε ποιότητα 720p αλλά σε πλάσμα οθόνη δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα μια χαρά το παρακολούθησα 

Το ωραιότερο πλάσμα του κόσμου...

Που την βρήκες ρε θηρίο; Έχασε την μάχη με την Lcd η πλάσμα το 2005! Ωραίος πάντως είχαν καλύτερη εικόνα αλλά πολύ ghosting...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, project.breeze είπε

Έχουνε περάσει περισσότερες από 24 ώρες από την προβολή οπότε δεν νομίζω πως είναι spoiler πλέον αλλά οκ...

Νομίζεις δεν νομιζεις, δεν είναι κόπος να το βαζεις το ρημάδι το spoiler, ως σεβασμό για τους υπόλοιπους που διαβάζουν το thread και δεν το έχουν δει... 

κατα τα αλλά:

2 ώρες πριν, project.breeze είπε

 

Spoiler

να έχουν συγκεντρωθεί φίλοι και εχθροί απέναντι στον κοινό εχθρό και τελικά ο NK (ενώ ήδη άντεξε στο dragon flame και χαμογελούσε) να τρώει μία από την Arya και να πεθαίνει σαν κοινό wight. Οι δε commanders AFK σε όλο το fight αλλά και σε αυτή την σκηνή. Πώς πας να πολεμήσεις το boss χωρίς να έχεις παλέψει (έστω 2-3 λεπτά) με τα elites;

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Spoiler

νομίζω πως καποιοι χωρις να το αντιλαμβανεστε διαμαρτύρεστε επειδή έχουν ανατραπεί τόσα κλισέ και τα θέλατε να υπάρχουν ...

🤣

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάτι που πηρε το ματι μου στο ρεντιτ.

 

Spoiler

Στη σκηνη του Τζον με το δρακο πριν πεθάνει. Ο δράκος φυλάει τον δρόμο προς το μέρος που ήταν NK με τον Μπραν. Ο Τζον δεν φωνάζει "ΑΑαααααα, αααα" αλλα "Goooooooo, go, go ,go" για να αποσπάσει την προσοχή του δράκου ώστε η Αρυα να καταφέρει να περάσει. Αν δείτε το βίντεο έχει μια λογική.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

νομίζω πως καποιοι χωρις να το αντιλαμβανεστε διαμαρτύρεστε επειδή έχουν ανατραπεί τόσα κλισέ και τα θέλατε να υπάρχουν ...

🤣

Ποιά είναι τα κλισέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Κάτι που πηρε το ματι μου στο ρεντιτ.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στη σκηνη του Τζον με το δρακο πριν πεθάνει. Ο δράκος φυλάει τον δρόμο προς το μέρος που ήταν NK με τον Μπραν. Ο Τζον δεν φωνάζει "ΑΑαααααα, αααα" αλλα "Goooooooo, go, go ,go" για να αποσπάσει την προσοχή του δράκου ώστε η Αρυα να καταφέρει να περάσει. Αν δείτε το βίντεο έχει μια λογική.

Έχει ένα point...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, koystado είπε

εγω σε ποιότητα 720p αλλά σε πλάσμα οθόνη δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα μια χαρά το παρακολούθησα 

Same here, 150’’ οθόνη, προβολεας 600€ πενταετίας, 5gb αρχείο, επιλογή «έντονο» απο τα presets, perfect viewing... μόνο στο βαθος σε καποιες σκηνές στο μαύρο του background έβλεπες κάποια αρτιφακτς... αλλά μόνο εκει, φαντάσου ούτε καν στους καπνους... κατά τα αλλά όχι μόνο κομπλέ αλλά και σαγώνια στο πάτωμα με τις λεπτομέρειες στα ρούχα, το δέρμα κλπ.

απορω σε τι συσκευες βλέπετε μερικοί, τι ρυθμισεις ειχατε ή τι αρχεία κατεβάσατε; 🤷‍♂️

Εντωμεταξύ ότι πιο αστείο διάβασα:  «το έκαναν σκοτάδι για να ρίξουν την ποιότητα (διόρθωση-> το budget)» lol  Ισχύει γενικως οκ αλλά όχι εδώ... 

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Κάτι που πηρε το ματι μου στο ρεντιτ.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στη σκηνη του Τζον με το δρακο πριν πεθάνει. Ο δράκος φυλάει τον δρόμο προς το μέρος που ήταν NK με τον Μπραν. Ο Τζον δεν φωνάζει "ΑΑαααααα, αααα" αλλα "Goooooooo, go, go ,go" για να αποσπάσει την προσοχή του δράκου ώστε η Αρυα να καταφέρει να περάσει. Αν δείτε το βίντεο έχει μια λογική.

Ίσως να ισχύει, θα πρέπει να ξαναδώ την σκηνή αλλά για ήχο να βάλω τα ακουστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

HUGE spoilers. Έχει βάση η παρακάτω θεωρία;; Η σκηνή ήταν αρκετά σκοτεινή και χάθηκαν πολλές λεπτομέρειες... you ve been warned!!!

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, TheGrisGrisMan said:

Εντωμεταξύ ότι πιο αστείο διάβασα:  «το έκαναν σκοτάδι για να ρίξουν την ποιότητα» lol  Ισχύει γενικως οκ αλλά όχι εδώ... 

Όχι για να ρίξουν την ποιότητα αλλά για να βγει το budget. 

Πιστεύεις δλδ ότι κοστίζει το ίδιο το να φαίνεται ξεκάθαρα όλο ο στρατός (των undead) με το να βλέπουμε μόνο τις πρώτες γραμμές?

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Επισης εγω δεν μπορω να δεχτω ετσι ευκολα οτι η Αρια καταφερε να περασει απο ολη την στρατια WW ετσι απλα... Σε καποιον μεταμορφωθηκε! Ποτε στο παρελθον, σε φονους απο faceless man δεν μας εδειχνε απο πριν τι και πως, αλλα μετα το εδειχνε... Εδω? Πρεπει να μας το δειξει καπως αλλιως θα ειναι μια μεγαλη πατατα σε ενα τοσο ιδιαιτερο και πολυ ωραιο επεισοδιο

 

Επεξ/σία από tz3s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...