Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο πιο αγαπημένος ίσως χαρακτήρας του Game of Thrones, o Τύριον, είναι ουσιαστικά ανύπαρκτος εδώ και 2-3 σεζόν. Ξέρω, απλά είμαι γκρινιάρης και χαζός...

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαν σχόλιο από εμένα.. Βρήκα το επεισόδιο εξαιρετικό, επικό.

Σχετικά με τα war tactics, 

Spoiler

 

βρήκα αυτό σαν διαφορετική άποψη, το οποίο έχει μια λογική. Αλλά γενικά, όπως το βλέπει κανείς.

v776le.jpg

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, kirileman είπε

Και έπρεπε να κρατήσει τόσο πολύ; Να περάσει μία-μία τις βιβλιοθήκες και να καταλήξει στη χιλιοπαιγμένη σκηνή με το τραπέζι (ή κρεβάτι);

Θαρρώ ότι αν

 

έκανε θόρυβο να σκοτώσει έναν-δυο, τα κόκκαλα των νεκρών και τα κρατς κρουτς από το μαχαίρωμα πάνω σε αυτά θα προσκαλούσαν περισσότερα wights για τσιμπουσι. Χωρίς να βάλουμε στην εξίσωση το θόρυβο από τις κινήσεις τους, το περιβάλλον κλπ. Γι αυτό και μας έδειξαν το ζουμαρισμα στο αίμα που έσταζε. Οπότε ορθά έπραξε η Άρυα. Σκοπός της ήταν να βγει ζωντανή και να φτάσει στον Μπραν με κανέναν ή όσο γίνεται λιγότερους wights τριγύρω. Δεν υπάρχει άλλος κοντά στον Μπραν. Ο Τζον παγιδεύτηκε, ψιλοτραυματισμενος/εξαντλημένος, όπως και οι υπόλοιποι. Άρα θα ήταν ιδανικότερο ο πιο μικρόσωμος και ευκίνητος χαρακτήρας ή και ο πιο ξεκούραστος να κάνει τη δουλειά

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, telis είπε

Μου φαίνεται εξωφρενικό αυτό που λες. Δηλαδή πληρώνει η νοβα λιγότερα και της δίνουν χαμηλό bitrate? Δεν υπάρχει αυτό 

Δεν εξαρτάται από τη νόβα αλλά από τις εγχώριες ταχύτητες και γι αυτό το δίνει το πολύ 720p και χαμηλότερο bitrate. Τα παράπονα στους οτέδες και τις κυβερνήσεις διαχρονικά. Και τώρα με τις οπτικές ίνες που αρχίζει και βάζει η "ιδιωτική πρωτοβουλία" δεν υπάρχει πλέον λόγος να μην στηθεί μια γενικότερη πολιτική αναβάθμισης των γραμμών μέσα στα σπίτια, όχι μέχρι το κουτί έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Ο πιο αγαπημένος ίσως χαρακτήρας του Game of Thrones, o Τύριον, είναι ουσιαστικά ανύπαρκτος εδώ και 2-3 σεζόν. Ξέρω, απλά είμαι γκρινιάρης και χαζός...

Γιατί ρε φίλε δεν γράφουν βιβλία αυτοί, οπότε το χαρακτήρα να του γράψουν πέρα από καφενείου για να "βγει η κασέτα" και το επεισόδιο;

Σε καταλαβαίνω αλλά ο χοντρός είναι πίσω στο γράψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, p4n0s86 είπε

Η Νόβα παίρνει κανονικά full hd 1080p.

Α ναι; Ο γείτονάς μου που του έλεγα να το δούμε μου είπε 720 του βγαίνει. όπως όλα, και κατέβασέ το από αλλού γιατί δεν βλέπεται. Άρα κάτι θα φταίει και στη νόβα που το πάσαρε έτσι όπως είπατε πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, gas7777 είπε

Η ουσία είναι ότι εσύ, τουλάχιστον από αυτά που έγραψες, ζητάς αλλα πράγματα από τη σειρά οπότε δύσκολα θα σε δικαιώσει αυτό που βλέπουμε. Δε ξέρω βέβαια αν αυτό που ήθελες να νιώσεις το έχεις νιώσει ως τώρα στη σειρά.

Σε πάρα πολλά επεισόδια μέχρι και τον 7ο κύκλο. Με ή χωρίς το πρωτογενές υλικό του Μάρτιν. Το χθεσινό κατά τη γνώμη μου ήταν θεαματικό και άρτιο (όπως πάντα), αλλά δραματουργικά λίγο. Πχ, πέθαναν τόσοι χαρακτήρες και χέστηκε η φοράδα στο αλώνι. Να θυμίσω το αντίκτυπο παλαιότερων θανάτων ή προηγούμενα επεισόδια μαχών; Πάρτε μια γεύση από τι έχουμε δει, με το κορυφαίο για εμένα επεισόδιο ολόκληρης της σειράς, το Winds of Winter (s6e10) (ποια βιβλία και πράσινα άλογα; ), μετά η δίκη του Tyrion και το Hardhome.

https://mashable.com/article/game-of-thrones-best-episodes-ever/?europe=true

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Vangelis_D9 είπε

Α ναι; Ο γείτονάς μου που του έλεγα να το δούμε μου είπε 720 του βγαίνει. όπως όλα, και κατέβασέ το από αλλού γιατί δεν βλέπεται. Άρα κάτι θα φταίει και στη νόβα που το πάσαρε έτσι όπως είπατε πολλοί.

Μπορεί να μην έχει full hd δέκτη. Στο OnDemand που το δοκίμασα η ποιότητα είναι ανάλογη των πειρατικών 1080p. Στο live ήταν χειρότερα αλλά μπορεί και να μη φταίει η Νόβα τελικά και να τα ακούει τζάμπα, αφού όπως φαίνεται υπάρχουν παράπονα παγκοσμίως.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνταγή του "από μηχανής Θεού" αλάνθαστη χιλιάδες χρόνια τώρα.

παρατηρήσεις

Spoiler

1. Οι 2 δράκοι κωλοβαράγανε ενώ το Winterfell έπεφτε,κακή διαχείρηση των υπερόπλων δηλαδή, 2. Πρωταγωνιστές επιβίωσαν για άγνωστο λόγο, δεδομένου της υπεροχής των νεκρών, ,ο night king ήταν τελικά από το δρακόσογο.

overall καλό επεισόδιο με έντονη δράση παρά τις αδυναμίες του.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Μπορεί να μην έχει full hd δέκτη. Στο OnDemand που το δοκίμασα η ποιότητα είναι ανάλογη των πειρατικών 1080p. Στο live ήταν χειρότερα αλλά μπορεί και να μη φταίει η Νόβα τελικά και να τα ακούει τζάμπα, αφού όπως φαίνεται υπάρχουν παράπονα παγκοσμίως.

Εγώ το δοκίμασα στο on-demand και σε κινητό με oled οθόνη και @@ έβλεπα. Σκοτάδι λέμε.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

Εγώ το δοκίμασα στο on-demand και σε κινητό με oled οθόνη και @@ έβλεπα. Σκοτάδι λέμε.... 

Ναι σ' αυτό δεν φταίει η Νόβα όμως τελικά, αυτό λέμε, έτσι το πήρε απ' την πηγή. Για την ανάλυση ήταν οι ενστάσεις, αν δείχνει 1080p ή λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, opera είπε

Η συνταγή του "από μηχανής Θεού" αλάνθαστη χιλιάδες χρόνια τώρα.

παρατηρήσεις

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1. Οι 2 δράκοι κωλοβαράγανε ενώ το Winterfell έπεφτε,κακή διαχείρηση των υπερόπλων δηλαδή, 2. Πρωταγωνιστές επιβίωσαν για άγνωστο λόγο, δεδομένου της υπεροχής των νεκρών, ,ο night king ήταν τελικά από το δρακόσογο.

overall καλό επεισόδιο με έντονη δράση παρά τις αδυναμίες του.

Δες ξανά το επεισόδιο ειδικά για το 1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...