Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Boromir, Theoden, Denethor.

Στο Hobbit πεθαίνουν ουκ ολίγοι.

Στο Silmarillion "αμέτρητοι"...

Σορυ φιλε αλλα δεν τους θεωρω βασικους, ο πρωτος ειχε "μαγευτει" απο το δαχτυλιδι και θυσιαστηκε μετα οπως ο Θιον θυσιαστηκε στο τελος.. Πεθανε ο Αραγκον η ο Λεγκολας η ο νανος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, apgsif@ said:

Σορυ φιλε αλλα δεν τους θεωρω βασικους, ο πρωτος ειχε "μαγευτει" απο το δαχτυλιδι και θυσιαστηκε μετα οπως ο Θιον θυσιαστηκε στο τελος.. Πεθανε ο Αραγκον η ο Λεγκολας η ο νανος?

Ας μην τους θεωρείς, ήταν απο τα μεγάλα ονόματα όπως μεγάλα ονόματα έχουν πεθάνει στο GoT κι αποδείχθηκαν μη βασικοί από την εξέλιξη της πλοκής...

Από εκεί και πέρα αν δεν σου κάνει αυτό δες τους θανάτους σε Hobbit (πχ Thorin) και Silmarillion (πχ Feanor/Fingolfin και δεκάδες άλλοι)...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Ας μην τους θεωρείς, ήταν απο τα μεγάλα ονόματα όπως μεγάλα ονόματα έχουν πεθάνει στο GoT. Αποδείχθηκαν μη βασικοί από την εξέλιξη της πλοκής...

Ναι ηταν μεγαλα ονοματα συμφωνω, αλλα μεγαλο ονομα ηταν και ο Νεντ η ο Ρομπ..το επεισοδιο κανει αυτο που καναν πολλες σειρες και ταινιες, φτανει σε ενα σημειο που νομιζεις οτι ολα εχουν χαθει και ξαφνικα κατι γινεται και αλλαζει η τροπη, οπως και σους "δυο πυργους" και το κανει πολυ καλα μολις ο NK πιανει τον λαιμο της Αρυα λες δεν υπαρχει τιποτα.. απλα επειδη το εχουμε δει αρκετες φορες πλεον αυτο το τρικ ισως δεν μας κανει την ιδια εντυπωση η συγκινηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως 

Spoiler

και το hand swap 

μας το χει ξαναδειξει πως μπορει να το κανει. Δεν θεωρω δλδ οτι μας εδειξαν κατι που εγινε απλα και μονο για να εξυπηρετησει το σεναριο. Το καθετι το χτισανε πρωτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, apgsif@ said:

Ναι ηταν μεγαλα ονοματα συμφωνω, αλλα μεγαλο ονομα ηταν και ο Νεντ η ο Ρομπ..

Άρα δεν το "έβαλε ο Martin" (πρώτος). 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, toutsos είπε

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που δεν έπιασα.. Ο Μπραν με τα κοράκια τι ακριβως έκανε; 

 

17 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Άρα δεν το "έβαλε ο Martin" (πρώτος). 😛

Οχι τιποτα δεν γινεται απο το 0! Παντα έχουμε δει κατι και το αποδιδουμε μετα απλα με τον δικο μας τροπο, αλλα και ο Τολκιν ειχε διαβασει μυθολογιες ουτε αυτος το εκανε απο το 0!😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, apgsif@ said:

Οχι τιποτα δεν γινεται απο το 0! Παντα έχουμε δει κατι και το αποδιδουμε μετα απλα με τον δικο μας τροπο, αλλα και ο Τολκιν ειχε διαβασει μυθολογιες ουτε αυτος το εκανε απο το 0!😀

Δεν είπα ότι το έκανε πρώτος, απλά διαφώνησα για τον Martin κι ότι δεν το είχε κάνει ο Tolkien . 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, toutsos είπε

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που δεν έπιασα.. Ο Μπραν με τα κοράκια τι ακριβως έκανε; 

Λογικα πηγε να δει τι γινοταν στον στρατο του αντιπαλου, ο Μπραν ειχε την ικανοτητα αυτη πριν φτασει στο κορακι με τα τρια ματια, στα βιβλια αναφερει οτι και ο Τζον ειναι warg αλλα δεν το εξελιξε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Malthador είπε

Δυστυχώς η σειρά πλέον πάσχει από το σύνδρομο του Lost: έχει πέντε χιλιάδες ανοιχτά μέτωπα που πρέπει να εξηγήσει, αλλά παράλληλα πρέπει για κάποιο ακατανόητο λόγο να ξαφνιάσει τους τηλεθεατές με το να μην είναι αναμενόμενη. Και μέσα σε όλα τα άλλα οι συγγραφείς είναι «λίγοι» για να αντιμετωπίσουν την ποσότητα της πληροφορίας που έχουν σπείρει οι ίδιοι.

Μετά από αυτό το επεισόδιο δεν περιμένω και πολλά πράγματα. Νομίζω ότι για την ώρα έχουμε πάρει με διαφορά τη χειρότερη season που έχει το GoT. Μιλάμε πραγματικά για σκιά του παλιού της εαυτού.

Πλέον θα ξέρω ότι την βλέπω απλά ευχάριστα για να σκοτώσω την ώρα μου, όπως έβλεπα Casa de Papel ή Άγγιγμα Ψυχής. 

Φίλε μου ποια ανοιχτά μέτωπα μείνανε ανεξιχνίαστα? Ένα θέμα έμεινε να απαντηθεί, θα το μάθουμε σε 3 επεισόδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μία τρύπα στο σενάριο που δεν έχει αναφερθεί, για να ανάψουν λίγο τα αίματα πάλι :P είναι που...

Spoiler

προσπαθούν να ανάψουν τις τάφρους. Μας δείχνουν τοξότες να ρίχνουν βέλη και να σβήνουν και Άσπιλους να τρέχουν με δάδες και να τους ορμάνε τα ζόμπια. Άρα ψάχνουν μια ευκαιρία να τις λαμπαδιάσουν με κάτι, καλά ως εδώ. Παίρνουν λοιπόν σε σχηματισμό την Μελισάνδρη και καταφέρνουν να την πάνε ακριβώς δίπλα, όπου ακουμπάει έναν κορμό. Και ρωτάω εγώ τώρα, γιατί δεν της είχαν δώσει απλά κάτι να πετάξει μέσα, αντί να προσπαθεί μια ώρα με μάγια; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Άλλη μία τρύπα στο σενάριο που δεν έχει αναφερθεί, για να ανάψουν λίγο τα αίματα πάλι :P είναι που...

  Απόκρυψη περιεχομένων

προσπαθούν να ανάψουν τις τάφρους. Μας δείχνουν τοξότες να ρίχνουν βέλη και να σβήνουν και Άσπιλους να τρέχουν με δάδες και να τους ορμάνε τα ζόμπια. Άρα ψάχνουν μια ευκαιρία να τις λαμπαδιάσουν με κάτι, καλά ως εδώ. Παίρνουν λοιπόν σε σχηματισμό την Μελισάνδρη και καταφέρνουν να την πάνε ακριβώς δίπλα, όπου ακουμπάει έναν κορμό. Και ρωτάω εγώ τώρα, γιατί δεν της είχαν δώσει απλά κάτι να πετάξει μέσα, αντί να προσπαθεί μια ώρα με μάγια; :P

Γιατι πρέπει να ακουμπάει αυτό που θέλει να ανάψει όπως και με τα σπαθια στην αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...