Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Spect~ είπε

Γιατι πρέπει να ακουμπάει αυτό που θέλει να ανάψει όπως και με τα σπαθια στην αρχη

Κάτι άλλο κατάλαβες μάλλον. Εννοώ ότι δεν υπάρχει λόγος να προσπαθεί με μάγια, μια δάδα αρκούσε να πετάξει μέσα και θα έκανε την ίδια δουλειά.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Κάτι άλλο κατάλαβες μάλλον. Εννοώ ότι δεν υπάρχει λόγος να προσπαθεί με μάγια, μια δάδα αρκούσε να πετάξει μέσα και θα έκανε την ίδια δουλειά.

Χιόνι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Κάτι άλλο κατάλαβες μάλλον. Εννοώ ότι δεν υπάρχει λόγος να προσπαθεί με μάγια, μια δάδα αρκούσε να πετάξει μέσα και θα έκανε την ίδια δουλειά.

Οχι γιατι λόγω κρύου και της χιονοθυελλας (ή οτι ήταν τελος πάντων) δεν μπορούσε να ανάψει με "συμβατικούς τρόπους) για αυτο και τα βέλη εσβηναν το ένα μετα το αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spect~ είπε

Οχι γιατι λόγω κρύου και της χιονοθυελλας (ή οτι ήταν τελος πάντων) δεν μπορούσε να ανάψει με "συμβατικούς τρόπους) για αυτο και τα βέλη εσβηναν το ένα μετα το αλλο

Spoiler

Με αυτή τη δικαιολογία όμως καταργούν μόνοι τους το αμέσως προηγούμενο μέρος του σεναρίου τους όπου οι Άσπιλοι τρέχουν ο ένας μετά τον άλλον προσπαθώντας να πλησιάσουν τις τάφρους. Το ότι δεν μπορεί να ανάψει από μακριά ας δεχτούμε ότι το κατάλαβαν οι τοξότες, οι Άσπιλοι όμως δεν βρήκαν ευκαιρία να το διαπιστώσουν, άρα μένει ανοιχτή η υπόθεση πως αν πλησιάσει κάποιος μπορεί να τις λαμπαδιάσει. Τέσπα, κουβέντα να γίνεται. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Άλλη μία τρύπα στο σενάριο που δεν έχει αναφερθεί, για να ανάψουν λίγο τα αίματα πάλι :P είναι που...

  Απόκρυψη περιεχομένων

προσπαθούν να ανάψουν τις τάφρους. Μας δείχνουν τοξότες να ρίχνουν βέλη και να σβήνουν και Άσπιλους να τρέχουν με δάδες και να τους ορμάνε τα ζόμπια. Άρα ψάχνουν μια ευκαιρία να τις λαμπαδιάσουν με κάτι, καλά ως εδώ. Παίρνουν λοιπόν σε σχηματισμό την Μελισάνδρη και καταφέρνουν να την πάνε ακριβώς δίπλα, όπου ακουμπάει έναν κορμό. Και ρωτάω εγώ τώρα, γιατί δεν της είχαν δώσει απλά κάτι να πετάξει μέσα, αντί να προσπαθεί μια ώρα με μάγια; :P

Μηπως για να αναψει ολη η ταφρος αμεσα;

Λεω εγω τωρα

το σχεδιο ηταν καποιος δρακος να την αναψει αλλα λογω χιονοθυελλας δεν εβλεπε η ξανθουλα το σινιαλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Κάτι άλλο κατάλαβες μάλλον. Εννοώ ότι δεν υπάρχει λόγος να προσπαθεί με μάγια, μια δάδα αρκούσε να πετάξει μέσα και θα έκανε την ίδια δουλειά.

εσβηνε απο το κρυο λογω της χιονοθυελας του WW.

εδειξε κατι βελη να προσπαθουν να την αναψουν αλλα δεν τα καταφεραν.

Επεξ/σία από toutsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Με αυτή τη δικαιολογία όμως καταργούν μόνοι τους το αμέσως προηγούμενο μέρος του σεναρίου τους όπου οι Άσπιλοι τρέχουν ο ένας μετά τον άλλον προσπαθώντας να πλησιάσουν τις τάφρους. Το ότι δεν μπορεί να ανάψει από μακριά ας δεχτούμε ότι το κατάλαβαν οι τοξότες, οι Άσπιλοι όμως δεν βρήκαν ευκαιρία να το διαπιστώσουν, άρα μένει ανοιχτή η υπόθεση πως αν πλησιάσει κάποιος μπορεί να τις λαμπαδιάσει. Τέσπα, κουβέντα να γίνεται. :P

Spoiler

Το πλάνο ήταν να κάνει σήμα ο Νταβος στην Ντάνι, δεν δούλεψε λόγο "ομίχλης" οπότε δοκίμασαν με τα τόξα αλλα λόγω χιονιού δεν μπορούσαν ούτε έτσι οπότε ο μόνος τρόπος που έμενε ήταν τα μαγικά της κοκκινομάλλας 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, tu-luba είπε

Μηπως για να αναψει ολη η ταφρος αμεσα;

Λεω εγω τωρα

το σχεδιο ηταν καποιος δρακος να την αναψει αλλα λογω χιονοθυελλας δεν εβλεπε η ξανθουλα το σινιαλο

Spoiler

Αν θες να την ανάψεις όλη, παίρνεις την Μελισάνδρη σε σχηματισμό και την πας εκεί απ' την αρχή. Όταν μου δείχνεις όμως τοξότες να βαράνε και Άσπιλους να τρέχουν για να πλησιάσουν, μου δημιουργείς την αίσθηση ότι ψάχνεις την ευκαιρία να της βάλεις φωτιά. Λέω εγώ τώρα. Ή τουλάχιστον δείξε μου έναν Άσπιλο να πλησιάζει και να μην καταφέρνει κι αυτός τίποτα, λόγω πάγου όπως λένε τα παιδιά, οπότε να δέσει λογικά η σκηνή και να αιτιολογηθεί ότι μόνο τα μάγια έμειναν πια.

 

6 λεπτά πριν, toutsos είπε

εσβηνε απο το κρυο λογω της χιονοθυελας του WW.

εδειξε κατι βελη να προσπαθουν να την αναψουν αλλα δεν τα καταφεραν.

 

6 λεπτά πριν, Spect~ είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Το πλάνο ήταν να κάνει σήμα ο Νταβος στην Ντάνι, δεν δούλεψε λόγο "ομίχλης" οπότε δοκίμασαν με τα τόξα αλλα λόγω χιονιού δεν μπορούσαν ούτε έτσι οπότε ο μόνος τρόπος που έμενε ήταν τα μαγικά της κοκκινομάλλας 

Spoiler

Μόνο στους τοξότες στέκεστε όμως, ενώ μας δείχνουν και Άσπιλους να προσπαθούν να πλησιάσουν όπως είπα. Το προσπερνάτε αυτό.

 

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχω την εντύπωση οτι μια τέτοια μάχη την "στρίμωξαν" πάρα πολύ, αν το ήθελαν θα μπορούσαν άνετα να την τραβίξουν σε 2 επεισόδια αντι για 1. Ωραία όλα αυτά που λέμε αλλα δεν χωράνε σε 80 λεπτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αν θες να την ανάψεις όλη, παίρνεις την Μελισάνδρη σε σχηματισμό και την πας εκεί απ' την αρχή. Όταν μου δείχνεις όμως τοξότες να βαράνε και Άσπιλους να τρέχουν για να πλησιάσουν, μου δημιουργείς την αίσθηση ότι ψάχνεις την ευκαιρία να της βάλεις φωτιά. Λέω εγώ τώρα. Ή τουλάχιστον δείξε μου έναν Άσπιλο να πλησιάζει και να μην καταφέρνει κι αυτός τίποτα, λόγω πάγου όπως λένε τα παιδιά, οπότε να δέσει λογικά η σκηνή και να αιτιολογηθεί ότι μόνο τα μάγια έμειναν πια.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Μόνο στους τοξότες στέκεστε όμως, ενώ μας δείχνουν και Άσπιλους να προσπαθούν να πλησιάσουν όπως είπα. Το προσπερνάτε αυτό.

Κάτι έχεις μπερδέψει. Στον άλλον λες ότι δεν δείχνουν ασπιλους να προσπαθούν και σε μένα πες ότι μας δείχνουν. 

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάποιο κενό στο κομμάτι της φωτιάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spect~ είπε

Κάτι έχεις μπερδέψει. Στον άλλον λες ότι δεν δείχνουν ασπιλους να προσπαθούν και σε μένα πες ότι μας δείχνουν. 

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάποιο κενό στο κομμάτι της φωτιάς 

Δεν είπα σε κανέναν ότι ΔΕΝ δείχνουν Άσπιλους, μάλλον εσύ τα έχεις μπερδέψει. Το ξανατσέκαρα μάλιστα να δω μήπως έγραψα κάτι λάθος εκ παραδρομής. Εξήγησα ποιο είναι το κενό και το άλμα που κάνουν απλά και μόνο για το 'wow-factor' με την Μελισάνδρη.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί ασχολείστε τόσο και χαλάτε και το νήμα, δεν το καταλαβαινω.. Και σίγουρα 1,2 από εσάς θα έβαλαν και άσσο στο imdb. Ακόμα και το επικοτατο battle of bastards είχε σεναριακές ευκολίες. Εκεί είπε κανείς τπτ; 

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, elpaso1 said:

Εκεί είπε κανείς τπτ; 

Με τον μλκ τον Rickon που πήγαινε ευθεία αντί να κάνει ζικ ζακ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, mourouzis2005 said:

Φίλε μου ποια ανοιχτά μέτωπα μείνανε ανεξιχνίαστα? Ένα θέμα έμεινε να απαντηθεί, θα το μάθουμε σε 3 επεισόδια. 

Πολύ πρόχειρα αυτά που μου έρχονται άμεσα στο μυαλό: The Prince that was promised, Craster, Bran Stark, NK, Benjen Stark. 

Αν εσύ είσαι καλυμμένος με όσα είδες κομπλέ, εγώ δεν είμαι πάντως. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Γιατί ασχολείστε τόσο και χαλάτε και το νήμα, δεν το καταλαβαινω.. Και σίγουρα 1,2 από εσάς θα έβαλαν και άσσο στο imdb. Ακόμα και το επικοτατο battle of bastards είχε σεναριακές ευκολίες. Εκεί είπε κανείς τπτ; 

Ναι εγώ έβαλα 1 στο imdb (με το οποίο δεν ασχολούμαι καν) ενώ ήμουν απ' τους πρώτους που χαρακτήρισα το επεισόδιο 'έπος' λίγο μετά το τέλος του, ξημερώματα. Το βρήκες. Βέβαια τότε χαλούσα το θέμα για τους απέναντι. Εντός θέματος γράφω, όχι off topic, το ότι δεν σας αρέσουν αυτά που διαβάζετε δεν σημαίνει ότι χαλάμε το νήμα. Έχει παρατραβήξει αυτή η υπόδειξη κι απ' τους μεν κι απ' τους δε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...