Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OK το τέλος,

Spoiler

με το απαραίτητο comic relief από την μέση και μετά. Δε με χάλασε καθόλου! Καλύτερα να γελάσουμε και λίγο στο τέλος, παρά να ήταν υπερβολικά δραματικό και μας αφήσει τελείως μίζερους.

Well played Bran (=children of the forest.)

Κρίμα για την Dany... τα χε πει το όραμα βέβαια, πήγε να συναντήσει άντρα και παιδί.

 

5 ώρες πριν, pontez2 είπε

Θάψιμο ή οχι, από τις τόσες φορές που έχω δει το τέλος του 3ου επεισοδίου, το τέλος του 5ου και τη στιγμή που Μισάντει λέει το Ντρακάρις, έχω αρχισει να θυμίζω την γιαγιά μου που μετά απο αλλεπάληλα "Εισαι σιγουρος Γιαγκο, αυτό έγινε; Nαι αυτό έγινε Βιρνα", γυρνουσε πίσω τη βιντεοκασσέτα για να ξαναδεί την αποκάλυψη του Ευλογητού :P

Αγαπημένο τέλος επεισοδίου το Oathkeeper (4x04) - φοβερή σκηνή και φοβερό evil variation του μουσικού θέματος στους τίτλους τέλους.

2 ώρες πριν, bvb7 είπε

Σε OLED ολα αυτα. Ειχε τρομερο banding το 6ο AMZN. Θα το δω και σε memento αυριο

Τα AMZN έχουν προφανές banding τα MEMENTO έχουν ίσως λίγο παραπάνω (να τολμήσω να το πω) motion blur στα σκοτεινά πλάνα. Σε αυτή την φάση μάλλον MEMENTO, δεν παίζει κάτι καλύτερο.

Off-topic:

11 ώρες πριν, 4saken είπε

Δεν πειραζει καλυτερα, για να μην υπαρχει αμφιβολια πλεον αν το Breaking Bad ειναι καλυτερη σειρα...

Το ΒΒ είναι απο τις λίγες σειρές που παράτησα, κάπου στη 2η σεζόν. Ίσως επειδή ξεκίνησα να το δω μόνος.

Επεξ/σία από SeaLion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η σειρα στο συνολο της για εμενα παιρνει 10/10, το σημερινο επεισοδιο το εβαλα ομως 5/10 γιατι με απογοητευσε.. Μην πω οτι για αντιδραση ηθελα να βαλω και χαμηλοτερη βαθμολογια, αλλα το εσωσε το πρωτο μερος του επεισοδιου λιγο.. Δεν θυμαμαι να εχω βαθμολογησει ξανα τοσο χαμηλα.. Σπανια μονο κατι σαπιες ταινιες. Γενικα δεν ειμαι αυστηρος κριτης!  Τωρα τα περισσοτερα τα ειπατε και εσεις.. Ειμαι σιγουρος παντως οτι sequel δεν θα υπαρχουν, ολα τα spin-offs θα ειναι prequel.
 

Spoiler

 

Ο bran δεν ειναι κακος, απλα πλεον δεν υπαρχει λογος να ειναι συνεχως στον "κοσμο" του, απο την στιγμη που ο NK πεθανε. Επισης δεν μπορει να δει το μελλον.

Οταν εφεραν το Τυριον μποστα στους αλλους τους κλαρινογαμπρους, νομιζα ηταν αστειο.. Δε μπορουσα να πιστεψω οτι ετσι θα κυλουσαν τα τελευταια λεπτα της σειρας.

Οσοι λετε για τον John Snow οτι ειναι ο χαμενος της υποθεσης, ειναι μονο απο την αποψη οτι αναγκαστηκε να σκοτωσει την αγαπημενη του. Κατα τ'αλλα μια χαρα ειναι εκει που πηγε, εξαλλου οπως πολυ καλα ειδατε εφυγαε μαζι με ολους τους αγριους απο την νυχτερινη φρουρα. Οποτε και γη θα εχει, και οικογενεια θα μπορει να κανει, και ελευθερος ειναι!

Οι ντοθρακι τι απεγιναν; Τους ξεχασαμε παλι. Οποτε θελουμε εμφανιζουμε 50.000 απο δαυτους και οποτε θελουμε τους εξαφανιζουμε.

Το σκατιαρικο που βυζαινε απο τον οικο arryn πως εγινε ετσι το κερ@το μου;

Ελαχιστες ωραιες σκηνες το επεισοδιο, για αυτο και η συγκεκριμενη βαθμολογια. Το hype στην αρχη ηταν μεγαλο, ελεγες κατι θα κανει ο John Snow εκει που ειναι ολοι μαζεμενοι ή η Arya, αλλα π@π@ρια. Υποταγη και μεντες.

 

Και οπως μου ειχε απαντησει και ενα παλικαρι πριν καιρο, οντως το τελος ηταν πικρο για εμας και γλυκο για την παραγωγη. Μια χαρα τα φαγανε!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elpaso1 είπε

Ανατριχιλα στα τελευταια δευτερολεπτα!

Απίστευτο θα φάω κάψιμο με την μουσικάρα, το έκανα και εγώ post λίγο πιο πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, shikabalas είπε

Δεν περιμενα τιποτα απο το τελευταιο απο τη στιγμη που ολη η τελευταια σεζον ηταν καταστροφικη απο τους σεναριογραφους. Αλλα ρε φιλε ξεπερασαν και τους εαυτους τους σημερα, ειχε ορισμενες σκηνες που ηταν λες και εβλεπες σατιρα του GoT, πραγματικα πως καταφεραν να κανουν τοσο κακη δουλεια?

Πραγματικη παρωδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, coffeex said:

Απίστευτο θα φάω κάψιμο με την μουσικάρα, το έκανα και εγώ post λίγο πιο πίσω.

Νομιζα δεν σου αρεσε, γιατι εβαλες φατσουλα που κλαιει απο τα γελια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελος σε μια απογοητευτικη απο ολες τις αποψεις τελευταια σεζον.

χιλιες φορες να περιμεναμε 10 χρονια για ενα φιναλε ανταξιο των 7πρωτων σεζον

παρα αυτη η παρωδια που ειδαμε για 6 επεισοδια..

 

 

Στο τελος ο θριαμβος των κομπαρσων, με ολους τους βασικους χαρακτηρες να τρωνε χωμα ή εξορια

 

σε σεναριο που μοιαζει γραμμενο στην τουαλετα...

 

 

Επεξ/σία από christos911
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είδα κι εγώ και απογοητεύτηκα.

Το πρώτο μέρος, καλό δυνατό με πάθος και δύναμη.

|

Μετά το γύρισαν στο καλαματιανό και στο "Έλλλλα μωρέ τώρα".

- Παλαιοί εχθροί που είναι στα μαχαίρια;

Έλλλλα μωρέ τώρα.... βάλτους εκεί να μονιάσουν και να συμφωνήσουν σε 15s ώστε να τελειώνουμε, δεν έχουμε όλη την μέρα.

|

- Δολοφονίες και ίντρικες, αλλά έχουμε μόνο 20 λεπτά επεισόδιο;

Έλλλλα μωρέ τώρα... βάλτους εκεί να τους πούνε κακό παιδί μην το ξανακάμεις και πάνε στην "γωνία σου".

Χέσε το "ιστορικό" και τους άλλους που 2 σαιζόν πριν θα τον σκότωναν στο πι και φι, μ'αυτά θα ασχολούμαστε... 

κ.ο.κ.

εδιτ: Πλοτ χολς γκαλόρ, που λεν στα γραφικά χωριά του Πηλίου.

|

Απογοήτευση λόγω της τεράστιας βιασύνης να το κλείνουν το μαγαζάκι για να πάνε σε άλλα.

Κρίμας, αυτή η σειρά άξιζε περισσότερα από την τελευταία σαιζόν, που θα έπρεπε να προσπαθήσει να είναι ότι καλύτερο βγήκε IMHO.

Επεξ/σία από LongTom
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, g_alkis είπε

Μια χαρα τελος. Ολα τα αλλα ειναι σχολια επιπεδου γκρινιαρας γκομενας.

Αυτό είναι επιχείρημα για συζήτηση; 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς είχε προβλήματα η σαιζόν (κυρίως όσον αφορά στην εκτέλεση και όχι στο τι έγινε) αλλά κάτι αφοριστικά από κάποιους που την επόμενη μέρα θα κάτσουν να δουν Flash, κλπ είναι πραγματικά αστεία...

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου άρεσε καθόλου το επεισόδιο.

Βασικά θα μπορούσαν να το τελειώσουν με το

θάνατο της Deanerys.

 

Και γενικά τι φάση; ο ντογκον γιατί δεν έκαψε ζωντανό τον σνοου; και γιατί οι υπόλοιποι δεν αντέδρασαν όταν είπε η σανσα ότι θέλει ανεξαρτησία; η Deanerys θα έπρεπε επιτόπου να καθαρίσει τον τυριον όταν πέταξε το hand. Οι ντοθρακι στα τέτοια τους που πέθανε η καλισι τους; δεν δεν δεν

 

Πολυ συγκινητικη η σκηνή με τον ντογκον να λιώνει τον θρόνο, όπως και το πλάνο με  τον ίδιο πίσω από την Deanerys. Το είχα καταλάβει με βάση το όραμα που είδε ότι εκεί μέσα θα πεθάνει αλλά μου φάνηκε πολύ βιαστικό.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...