Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, *nenya* said:

Αν στις seasons 1-7 έβαζα βαθμολογία 9-10/10 (και στα βιβλία 9/10)....στην season 8 Μ.Ο. βάζω 6/10.
Όπως κάθε φορά, περίμενα να τελειώσει η σειρά ώστε να δω όλα τα επεισόδια σερί, το ένα αμέσως μετά το άλλο και να μου δίνει την αίσθηση ταινίας. Μόνο που αυτή τη φορά μου έδωσε και μια αίσθηση βιασύνης και κάποιας σεναριακής προχειρότητας, σαν να μην ήξεραν προς τα πού ακριβώς βαδίζουν και έκαναν δοκιμές να δουν πώς θα τους βγει. Σε 6 επεισόδια με τί τρόπο να κλείσεις ένα έπος; Πόσες ιστορίες ν'αφήσεις απ'έξω; Πού να επικεντρωθείς; Πόσους διαλόγους να πετσοκόψεις; Γιατί μόνο 6 επεισόδια; Περιορισμός στο budget; Πολλά γιατί γενικά...Στο κάτω κάτω ας το καθυστερούσαν κι άλλο ώστε να βγει ένα πιο άρτιο αποτέλεσμα, για όλους εμάς που παρακολουθούμε πιστά εδώ και 8 χρόνια.

Αλλά να αναφέρω και μερικά καλά σημεία. Προσωπικά, οι σκηνές που θα μου μείνουν είναι: 

  •  
  Reveal hidden contents

Το cleganebowl.

  Reveal hidden contents

Το sneak attack της Arya στον Night King. ΑΛΛΑ ήθελα κι άλλο ένα sneak attack προς το λαιμουδάκι της Cersei ρε γαμώτο!

  Reveal hidden contents

Η έκφραση του Tyrion με το που εκτελέστηκε η Missandei. Εκεί ίσως κατάλαβε 100% ότι η Dany θα μετατρεπόταν σε Mad Queen.

  Reveal hidden contents

Η σκηνή με Jon και Dany μπροστά στους καταρράκτες με τους δράκους πίσω να κρατάνε το φανάρι ΧD

  Reveal hidden contents

Η σκηνή με την επίθεση των Dothraki στους Walkers και να βλέπουμε τα σπαθιά να σβήνουν ένα ένα.

  Reveal hidden contents

Η σκηνή με την Melisandre να προσπαθεί να ανάψει την τάφρο, αργά και βασανιστικά.

  Reveal hidden contents

Η έκφραση της Cersei όταν έβλεπε ότι η Dany με τον δράκο της πλησίαζε όλο και πιο κοντά.

Δλδ δεν εφαγες ουτε ενα σποιλερ εδω και 1,5 μηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, omghi2u είπε

Δεν κάνει κόλπα. ΟΤΙ εχει ακουμπησει εχει αλλαξει. Τον δρακο τον ακουμπησε και τον εκανε κατι παραπανω απο wight. Ακριβως οπως ακουμπησε τα μωρα και εγιναν generals τους. Δεν νομιζω οτι κανει κατι ιδιαιτερο. Για αυτο και ολα τα αλλα τα σηκωνει απλα κουνωντας τα χερια (απο κατω προς τα πανω)του στον αερα σαν μαεστρος.

 Νομίζω τα περιπλέκεις παραπάνω από όσο ασχολήθηκαν όσοι το έγραψαν. Όταν λέω "κόλπα" εννοώ την μαγεία που χρησιμοποιούσε ο ΝK (ancient dark magic.)

Δεν υπάρχει κάτι ανάμεσα σε wight και White Walker.
Το πρώτο το φτιάχνεις από νεκρό, το δεύτερο από ζωντανό.
Όταν τα σκοτώνεις το πρώτο απλά πέφτει (σα να το βγάζεις από την πρίζα) το δεύτερο γίνεται χίλια κομμάτια (σα να σπας κρύσταλλο).
Δεν είδαμε ποτέ τον ΝΚ να φτιάχνει έτσι τυχαία έναν White Walker από κάποιον ζωντανό, από όσο είδαμε στην σειρά υποννοείται πως χρειάζεται μωρό για να γίνει (ή dragonglass στο στήθος, όπως φτιάχτηκε και ο ίδιος δηλαδή, αλλά φαντάζομαι πως δεν μπορoύσε να αγγίξει καν dragonglass o NK)

Η Άρυα το πολύ να έπρεπε να πάθει κάνα έγκαυμα στο λαιμό επειδή ο ΝΚ ήταν ΠΟΛΥ παγωμένος!

Επεξ/σία από SeaLion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, Malthador said:
  Hide contents

Αναφέρεται κάπου στη σειρά ότι όταν κάποιος γίνεται King in the North παύουν να ισχύουν οι όρκοι που έχει δώσει για να γίνει μέλος της Night's Watch; Στα βιβλία σίγουρα δεν σπάνε οι όρκοι, μόνο το Great Council ή ο King of the Seven Kingdoms μπορεί να απαλλάξει κάποιον από τους όρκους τους, στη σειρά δεν θυμάμαι τι έχει αναφερθεί.

Σε κάθε περίπτωση ο JS είχε σπάσει τους όρκους του πολύ πριν γίνει King in the North, οπότε και πάλι η «τιμωρία» του είναι αστεία.

Από το βιβλίο βγαίνει μετά το συμβούλιο, στο συμβούλιο πάει ως εκπρόσωπος του οίκου του, το λέει ξεκάθαρα ο Sam.

Είδες που το λέει ξεκάθαρα και δεν το δέχεσαι; Γι' αυτό σου λέω δεν θα βγάλουμε άκρη.

Όχι αλλά υποτίθεται ότι ο όρκος της Night's Watch είναι μέχρι να πεθάνει. Πέθανε (boom oath fullfilled) και μετά αναστήθηκε. 😛

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Malthador είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αναφέρεται κάπου στη σειρά ότι όταν κάποιος γίνεται King in the North παύουν να ισχύουν οι όρκοι που έχει δώσει για να γίνει μέλος της Night's Watch; Στα βιβλία σίγουρα δεν σπάνε οι όρκοι, μόνο το Great Council ή ο King of the Seven Kingdoms μπορεί να απαλλάξει κάποιον από τους όρκους τους, στη σειρά δεν θυμάμαι τι έχει αναφερθεί.

Σε κάθε περίπτωση ο JS είχε σπάσει τους όρκους του πολύ πριν γίνει King in the North, οπότε και πάλι η «τιμωρία» του είναι αστεία.

Από το βιβλίο βγαίνει μετά το συμβούλιο, στο συμβούλιο πάει ως εκπρόσωπος του οίκου του, το λέει ξεκάθαρα ο Sam.

Είδες που το λέει ξεκάθαρα και δεν το δέχεσαι; Γι' αυτό σου λέω δεν θα βγάλουμε άκρη.

Πάντως ο όρκος λέει 'μέχρι τον θάνατο' και ο JS έχει πεθάνει, οπότε φαντάζομαι απαλλάχτηκε από τους όρκους του και αν δεν κάνω σοβαρό λάθος το είχε πει και ο ίδιος όταν σηκώθηκε να φύγει απ' το κάστρο μετά την ανάσταση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Τελοσπάντων, είναι προφανές ότι είδαμε τα ίδια πράγματα και βγάλαμε διαφορετικά συμπεράσματα, οπότε τα ίδια επιχειρήματα θα κάνουμε κύκλο και θα διαφωνούμε χωρίς να καταλήγουμε πουθενά

...ειδικά αν συνεχίσουμε να αγνοούμε τα facts που γράφονται εδώ μέσα και επιμένουμε σε δικές μας αυθαιρετες υποθεσεις που δεν πείθουν κιολας.Πχ

Spoiler

 

λες: 

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Το είχε πει η Cersei από την πρώτη season, «when you play the game of thrones, you win or you die». Ο JS έπρεπε να γίνει βασιλιάς είναι να εκτελεστεί.

Αν και λίγο ακατάληπτος, πιστεύω πως εννοεις ότι επρεπε να τελειώσει με θάνατο του JS το πραμα επειδή είπε την ατάκα αυτή η σερσει στον 1ο κύκλο..; Απο που και ως που;  Επειδή έτσι σου τη βίδωσε;

Και αν δεν τελειώσει έτσι, τι, δεν στέκει ή δεν είναι καλό επειδή δεν έγινε αυτό που είπε η σερσει στην πρώτη σεζόν; Το δέχομαι ως ένα «θα μου άρεσε να τελειώσει έτσι, τι κρίμα που δεν τελείωσε» αλλά το απόλυτο τύπου «δεν τελείωσε έτσι οπως μου την βιδωσε, είναι χάλια» δεν στέκει...

 

 

Αν θελεις, γράψε εσυ την εσυ τη σειρά να την τελειωσεις οπως θελεις, να διαμαρτύρονται οι άλλοι μετά που δεν την τελείωσες οπως θα ήθελαν ή που ήταν γεμάτη κλισέ. 😛

Spoiler

Σχετικά με την απορία σου γι αυτό που ρωτάω, μάλλον όχι μόνο δεν βλεπεις προσεχτικά αλλά και δεν διαβαζεις προσεχτικά. Ξαναδιάβασε αν θες λοιπόν γιατί λύνεται η απορία σου απο τα συμφραζόμενα. Btw να υποθέσω πως τα υπολοιπα επιχειρήματα τα καταλαβες κ γι αυτό δεν έχεις απορίες για εκείνα ε; 👍

Αχ thanks dudes... ήταν  διασκεδαστικά όλα αυτά και ακόμα είναι αλλά έχω κ δουλειες.

Spoiler

κ βασικά δεν θα ασχοληθω πολύ με μερικούς που μου θυμίζουν μωράκια που όταν ηταν μικρά και τους καναν ένα δώρο, κλαίγανε και φωνάζανε επειδή δεν ήταν οπως το ήθελαν και χάλαγαν όλη την παρέα και το πάρτυ με τη γκρίνια τους, Αντί να «παίξουν» κ να ευχαριστηθούν το δώρο τους, κόλλαγανε σε σημεία όχι σημαντικά, απλά και μόνο για να δικαιολογήσουν την τσαντίλα τους κ να τραβήξουν την προσοχή..

Μην πέσουν τώρα να με φάνε όσοι δεν τους άρεσε, υπάρχει ξεκάθαρος διαχωρισμός

Spoiler

 

ανάμεσα στο παιδάκι που λέει ότι δεν του άρεσε (και αν θελει κάνει και μια σχετική συζήτηση με επιχειρήματα) και σε αυτό που συνεχως σκούζει για να τραβήξει την προσοχή και δεν θελει να καταλάβει τίποτα και απλά προσπαθεί να χαλάσει την παρέα ώστε να αντλήσει απόλαυση, έστω απο αυτό. 

 

 

Για ένα σόου που είχε τόσο βαθος και ουσιαστικά πράγματα να συζητήσουμε, σε λίγο θα θέλετε καποιοι (2-3) να συζητάμε αν το βρακι της σερσει επρεπε να ήταν μπεζ και ότι το σεναριο είναι εμενταλ επειδή το είχε προεικονομησει ότι θα είναι μπεζ στον πρώτο κύκλο και δεν έγινε. 🤣

35 λεπτά πριν, Malthador είπε

Είδες που το λέει ξεκάθαρα και δεν το δέχεσαι; Γι' αυτό σου λέω δεν θα βγάλουμε άκρη.

Spoiler

Δάσκαλε που διδασκες και νόμο δεν εκρατεις! Τοσες σελιδες facts σου αναφέρουν διάφοροι, τα αγνοείς  και επιμένεις στην ασυναρτησία ή στις δικές σου επιθυμίες ή αλλαζεις θέμα. Τώρα (ΑΝ το έκανε καποιος αυτό, δεν ξέρω), το κανεις και σημαία; Χαχα you are fun at parties indeed. 

Τέλος, καποιοι που έχουν ακόμα απορίες γιατί καταπατήθηκαν κάτι όρκοι και τους χαλάει αυτό, wtf... Στο GOT (αλλά και στην κανονικη ζωη) πολλοι όρκοι καταπατούνται για πλάκα. Δεν το εχετε προσέξει ουτε καν αυτό και σαν ξενίζει;

Νομιζω μόνο στο 90210 είχε ορκιστεί κάτι καποιος και κρατήθηκε ο όρκος. Ούτε καν στο μπρούσκο δεν έγινε αυτό...  🤣

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παμε πάλι για το 2.

Spoiler

 

-Πού είναι ο Τζον;

- Είναι κρατούμενός μας.
- Το ίδιο κι ο άρχοντας Τύριον.
-Έπρεπε να έρθουν
και οι δύο στη συγκέντρωση.
-Εμείς θα αποφασίσουμε τι θα
κάνουμε με τους φυλακισμένους μας.

Δεν τιθεται θέμα εκπροσώπισης οίκου. Ο μεν ειναι εγκληματίας ο δε προδότης. Το δευτερο τον αφήνει με το ζόρι ο Greyworm διότι υπάρχει ο φόβος του πολέμου, που δε τον θέλουν και οι 2 πλευρές οπως αποδεικνυεται. Πόσο μάλλον όταν θα μιλάγαμε για εμφυλιο πόλεμο.

Δεν αναφέρει πουθενά ο Σαμ οτι έρχεται ο Τυριον ως εκπρόσωπος του Οίκου. Που το ειδες αυτό; Που ειναι αυτός ο διάλογος; 

20 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αναφέρεται κάπου στη σειρά ότι όταν κάποιος γίνεται King in the North παύουν να ισχύουν οι όρκοι που έχει δώσει για να γίνει μέλος της Night's Watch;

Τώρα πλάκα κάνουμε; Δεν είδες οτι έδωσε σε άλλον την αρχηγία της Night Watch και ο ίδιος την εγκατέλειψε; Τι σχέση έχει ο όρκος του night watch από τη στιγμη που ορκιζεται βασιλιάς του Βορρά; 

Ασε που πέθανε :P 

 

 

Επεξ/σία από pontez2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει οτι το battle of bastards δεν υπαρχει στα βιβλια; Και οτι ηταν οι ιδιοι σεναριογραφοι; Εκει πως το επεισοδιο πηρε 9.9; Αφου δεν ειχαν υλικο απο τα βιβλια! Οπως και το επομενο το Winds of Winter. Τα δυο τελευταια της 6ης σεζον.

Για εμενα δεν φταινε τοσο οι σεναριογραφοι, αλλα το hype που δημιουργηθηκε με τα teaser,promo,trailer και posters που ολα εδειχναν τον NK, WW, χιονι και μπλε ματια. Οποτε το hype πολλαπλασιαστηκε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ThReSh είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

61146832_2262882933789751_52535692072321

-Νεντ, μη πας στον Νότο

-Ενταξει Κάτλυν, δε θα πάω

End of GOT

15 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ισχυει οτι το battle of bastards δεν υπαρχει στα βιβλια; Και οτι ηταν οι ιδιοι σεναριογραφοι; Εκει πως το επεισοδιο πηρε 9.9; Αφου δεν ειχαν υλικο απο τα βιβλια! Οπως και το επομενο το Winds of Winter. Τα δυο τελευταια της 6ης σεζον.

Κι εκεί κράζανε (Κάνε ζιγκ ζαγκ Ρικον :P, η κατάλληλη στιγμη που εμφανιστηκαν οι Ιππότες της Κοιλάδας που αν έρχονταν 5 λεπτά αργότερα θα έβρισκαν μονο πτώματα κτλ )απλά δεν ηταν τόσο γνωστή η σειρά ακόμα. Μετά τη συγκεκριμένη μάχη ξέφυγε.

Αν δεις πόσοι ψηφίζουν τωρα στο IMDB σε σχέση με τον 6ο κύκλο θα καταλάβεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, *nenya* είπε

Ακριβώωωως :D

Nice!!! Τι  σόι spoiler-protection spell χρησιμοποίησες;  😄

Το προσπάθησα και εγω κάποια στιγμή αλλά δεν υπήρχε ελπίδα απο ένα σημείο κ μετά.. . Btw το YouTube ήταν ο πιο υπουλος σποιλερας!

You like to live dangerously παντως αν κοβεις βολτες εδώ μέσα 😄

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@TheGrisGrisMan, φίλε μου δεν έχω να σου απαντήσω κάτι. Πουθενά δεν έχω μιλήσει προσβλητικά για άλλο μέλος και δεν πρόκειται να το κάνω για κάτι τόσο ανούσιο όσο μια τηλεοπτική σειρά. Μπορείς να μιλάς όσο προσβλητικά θέλεις, απλά δεν θα δίνω σημασία σε αυτά που λες και σίγουρα δεν θα πάψω να συζητώ για το Game of Thrones στο νήμα που γράφει στον τίτλο του «Game of Thrones». Μπορείς να μην ξανασχοληθείς μαζί μου ή να απαντήσεις στα σοβαρά ή να συνεχίσεις να προσβάλεις. Όλα αποδεκτά είναι, εγώ πάντως θα συνεχίσω να απαντάω σε όποιον έχει όρεξη για κουβέντα. :)

Για να μην αφήσω loose end μόνο, αυτό που λέει η Cersei θα μου άρεσε να είχε εφαρμογή και στον JS, δεν σημαίνει ότι έπρεπε να γίνει επειδή το είπε η Cersei.

57 minutes ago, ThReSh said:

Όχι αλλά υποτίθεται ότι ο όρκος της Night's Watch είναι μέχρι να πεθάνει. Πέθανε (boom oath fullfilled) και μετά αναστήθηκε. 😛

 

57 minutes ago, p4n0s86 said:

Πάντως ο όρκος λέει 'μέχρι τον θάνατο' και ο JS έχει πεθάνει, οπότε φαντάζομαι απαλλάχτηκε από τους όρκους του και αν δεν κάνω σοβαρό λάθος το είχε πει και ο ίδιος όταν σηκώθηκε να φύγει απ' το κάστρο μετά την ανάσταση του.

Ναι, οκ, όμως ΠΡΙΝ από όλα αυτά είχε καταπατήσει ήδη τους όρκους του. Ξέρω 'γω δεν μου μοιασε και πολύ πλατωνική η φάση με την Ygritte, παίχτηκε μπαλίτσα εκεί μέσα στα χιόνια.

Άρα; Τι τον σταματά να καταπατήσει τους όρκους και μία δεύτερη φορά; Η ιστορία του μας έχει δείξει ότι δεν είναι και πολύ φερέγγυος.

 

52 minutes ago, pontez2 said:

Παμε πάλι για το 2.

  Hide contents

-Πού είναι ο Τζον;

- Είναι κρατούμενός μας.
- Το ίδιο κι ο άρχοντας Τύριον.
-Έπρεπε να έρθουν
και οι δύο στη συγκέντρωση.
-Εμείς θα αποφασίσουμε τι θα
κάνουμε με τους φυλακισμένους μας.

Δεν τιθεται θέμα εκπροσώπισης οίκου. Ο μεν ειναι εγκληματίας ο δε προδότης. Το δευτερο τον αφήνει με το ζόρι ο Greyworm διότι υπάρχει ο φόβος του πολέμου, που δε τον θέλουν και οι 2 πλευρές οπως αποδεικνυεται. Πόσο μάλλον όταν θα μιλάγαμε για εμφυλιο πόλεμο.

Δεν αναφέρει πουθενά ο Σαμ οτι έρχεται ο Τυριον ως εκπρόσωπος του Οίκου. Που το ειδες αυτό; Που ειναι αυτός ο διάλογος; 

 

Καλά δεν παίζει η φάση, θα αρχίσω να πιστεύω ότι δεν είδες το επεισόδιο:

 

Λέει ο Sam «We represent all the great houses», δηλαδή πόσο πιο ξεκάθαρα να το πει. Επίσης στο τέλος ο Tyrion ψηφίζει κιόλας μαζί με τους υπόλοιπους εκπροσώπους των μεγάλων οίκων. 

Τι να πω, μάλλον δεν ξέρω καλά αγγλικά, δεν εξηγείται αλλιώς.

52 minutes ago, pontez2 said:

 

  Hide contents

Τώρα πλάκα κάνουμε; Δεν είδες οτι έδωσε σε άλλον την αρχηγία της Night Watch και ο ίδιος την εγκατέλειψε; Τι σχέση έχει ο όρκος του night watch από τη στιγμη που ορκιζεται βασιλιάς του Βορρά; 

Ασε που πέθανε :P 

Ότι είπα και στους από πάνω, είχε καταπατήσει ήδη τον όρκο πριν πεθάνει καυλαντιζόμενος με την Ygritte.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

Άρα; Τι τον σταματά να καταπατήσει τους όρκους και μία δεύτερη φορά; Η ιστορία του μας έχει δείξει ότι δεν είναι και πολύ φερέγγυος.

Τι το ψάχνεις, εδώ φτάνει σε σημείο

Spoiler

να την σκοτώσει γιατί αντιλαμβάνεται ότι αυτό είναι το γενικότερο καλό, αλλά στο καπάκι δεν θέλει και καλά να κάτσει στον θρόνο με το ζόρι, αδιαφορώντας για το ότι είναι ο καταλληλότερος και ο πιο αποδεκτός απ' όλους, από Βορρά μέχρι Νότο. Μέσα στο ίδιο επεισόδιο υπάρχει η απόλυτη αντίθεση.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Malthador είπε
Spoiler

 

Λέει ο Sam «We represent all the great houses», δηλαδή πόσο πιο ξεκάθαρα να το πει. Επίσης στο τέλος ο Tyrion ψηφίζει κιόλας μαζί με τους υπόλοιπους εκπροσώπους των μεγάλων οίκων. 

Τι να πω, μάλλον δεν ξέρω καλά αγγλικά, δεν εξηγείται αλλιώς.

 

 

Spoiler

 

Κάποιοι απο αυτούς εκπροσωπούν οίκους. Ούτε η Μπριεν εκπροσωπεί κάποιον Οίκο, ούτε ο Ντάβος. Το λέει και ο ιδιος. "Δεν ειμαι σίγουρος αν μπορώ να ψηφίσω αλλά ναι."

Και μάλιστα αυτο του λέει στην αρχη ο Γκριζοσκωληκας. " Δεν είσαι εδω για να εκφέρεις γνωμη!"

Εσυ έγραψες πως ο Σαμ ειπε οτι ο Τυριον εκπροσωπεί Οικο. Αυτο που έκανες ηταν να υποθέσεις οτι ο Σαμ εννοεί και τον Τύριον. 

Ο οίκος των Λάνιστερ δεν υπάρχει πλέον. Και ο Τύριον εδώ και 4 σεζόν δεν ανήκει πλέον σε αυτον τον οίκο. 

 

 

Επεξ/σία από pontez2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...