Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκε το 8 και γέμισαν οι αγγελίες 6 και 7 τι έγινε ρε παιδια γιατί τόσο χαμός ρίχτε το και λίγο στην κουλτούρα λίγο στην αγροτιά βρε παιδί μου να βλέπεις και τον κόπο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Επίσημες τιμές σε Ελλάδα από τότε που κυκλοφόρησε το iPhone:

 

iPhone 3G      499

iPhone 3GS    569€

iPhone 4         649€
iPhone 4s       659€
iPhone 5         739€
iPhone 5s       739€
iPhone 6         739€ / iPhone 6   Plus     859€
iPhone 6s       789€ / iPhone 6s Plus      899€
iPhone 7         819€ / iPhone 7   Plus     969€
 
Και μια εκτιμηση για τις τιμες των νεων μοντελων:
iPhone 8                      859€ / iPhone 8   Plus     979€
iPhone Χ 64GB         1219€ / iPhone X 256GB    1399€
 
74% αύξηση του βασικού μοντέλου και 144% αύξηση για το μεγαλύτερο μοντέλο σε σχέση με iPhone 3G(έχει αυξηθεί και 5% ο ΦΠΑ από τότε στην Ελλάδα). Οι τιμες ειναι για την μικροτερη διαθέσιμη χωρητικοτητα.

 

 

Πωπω δεν το υπολόγιζα τόσο το Plus :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω πραγματικα να ρωτησω καποιους και να μου πουνε με το χερι στην καρδια. Πριν μιλησετε και πειτε οτι πειτε εχετε καθολου ψαξει 2 πραγματα σε αυτο που λεγετε ιντερνετ η απλα το μονο που ξερετε ειναι να μπαινετε στο insomnia και να σχολιαζετε?
Βλεπω μερικους να μας λενε οτι το FaceId και το AR υπαρχουν εδω και 1-2 χρονια και οτι δεν ειναι κατι καινοτομο.
Θελετε δηλαδη να μου πειτε οτι το AR (Tango) που ειχε βγει, και αυτο σε ενα κινητο, ειναι το ιδιο λειτουργικα και θα εχει την ιδια απηχηση με την υλοποιηση της apple? Υπαρχουν τοσες πολλες αλλα και καλες εφαρμογες που κανουν χρηση της τεχνολογιας αυτη σε σχεση με αυτες που θα υπαρχξουνε αυριο της apple?
Μηπως το face recognition που λετε οτι υπηρχε σε διαφορα κινητα, που χρησιμοποιει μονο την καμερα του κινητου, ειναι το ιδιο με το faceId της apple, που απλα κανει χρηση 5 διαφορετικων αισθητηρων (που ευχομαι να κανει ολα αυτα που λενε)??????

Δηλαδη πραγματικα μερικοι πρεπει να ειναι στοχος της ζωης σας να μπαινετε στο insomnia μονο και να βρειτε αρθρα για apple και samsung(η οποιο αλλο android κινητο) και να κραξετε και να πειτε τις εξυπναδες σας.
Δηλαδη οταν το κανετε νιωθετε ωραια? νιωθετε μοναδικοι? νιωθετε γαματοι?

Και αντε να το κανετε 1, 2, 3 φορες να πω ενταξει αλλα οταν το κανετε 20 πραγματικα γινοσαστε κουραστικοι.

Δεν σας αρεσει το iphone? Μαζι σας ρε αλλα ρε γαμωτο μου μην γραφετε οτι π@@@@ρια σας ερθει στο κεφαλι.

Κουραστηκα να μπαινω να διαβασω 1-2 τεχνολογικα πραγματα να συζητησω και να βλεπω αυτα τα 5-10 ατομα σε καθε μα σε καθε ποστ να λενε τα ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.
Καντε κατι αλλο στην ζωη σας επιτελους.

Και για να μην για την καραμελα οτι απετυχε το FaceId στην παρουσιαση. Πραγματικα ειδατε καλα τι εγινε στην παρουσιαση?
Εγω θα πω ΟΧΙ. Απλα το ακουσατε καπου και μπηκατε εδω μεσα μονο και μονο για να κραξετε.
 

Και απλα να πω οτι και εγω iphone-ακιας ειμαι (γενικα apple) αλλα βρειτε μου και δειξτε μου εστω ενα σχολιο που εχω κανει κατα αλλων εταρειων (και γενικα android) και να υπερασπιζομαι μεχρι θανατου αυτο που εχω...???!!!
 

Με συγχωρειτε για το μεγαλο αυτο ποστ αλλα πραγματικα δεν παει αλλο!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από nio15
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και χαρά σας συμφορουμίτες. :)

 

Τελικά μοίρασε πολύ πόνο η Apple χθες το βράδυ, δεν εξηγείτε αλλιώς η αλαλομάρα των comments. Έχετε ξεπεράσει των εαυτό σας, αυτό και αν είναι innovation!

Προέβλεψα (τουλάχιστον) 300 comments  αλλά θα 500ρίσουν.

 

Κeep going until you reach... 0.png

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δες την επίσημη παρουσίαση, ούτε με μάσκες του Hollywood ξεκλειδώνει. Σκανάρει βιομετρικά τα χαρακτηριστικά του προσώπου εφαρμόζοντας particles projection ή κάτι παρόμοιο σε συνδυασμό με υπέρυθρα και την διπλή κάμερα.

Δες την επίσημη παρουσίαση, ούτε με τον ίδιο τον ιδιοκτήτη του ξεκλειδώνει.... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με την εκτιμηση σου ,τοσο ειχα πει και εγω  εδω και καιρο  1200 και κατι ψηλα θα εχει το 64αρι  .

To iPhone X 64GB πιστευω θα βγει στα 1219€ ή 1229€ απο την στιγμη που στην Γερμανια βγηκε στα 1149€ και Ελλαδα ειναι συνηθως γυρω στα ~70€ παραπανω(υψηλοτερο ΦΠΑ κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες την επίσημη παρουσίαση, ούτε με τον ίδιο τον ιδιοκτήτη του ξεκλειδώνει.... :P

Δεν έχεις πιάσει ποτέ iPhone στα χέρια σου με TouchID έτσι; Πριν ενεργοποιηθεί το TouchID και το πλέον FaceID πρέπει να δώσεις μία φορά το PIN Κάτι που δεν είχε γίνει στην συσκευή που κρατούσε ο Creg. Τα λέτε που τα λέτε, ενημερωθείτε πρώτα.

To iPhone X 64GB πιστευω θα βγει στα 1219€ ή 1229€ απο την στιγμη που στην Γερμανια βγηκε στα 1149€ και εδω ειναι συνηθως γυρω στα ~70€ παραπανω(υψηλοτερο ΦΠΑ κλπ).

Οι ιταλοί τι ΦΠΑ έχουν και κοστίζει όσο έγραψα παραπάνω;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις πιάσει ποτέ iPhone στα χέρια σου με TouchID έτσι; Πριν ενεργοποιηθεί το TouchID και το πλέον FaceID πρέπει να δώσεις μία φορά το PIN Κάτι που δεν είχε γίνει στην συσκευή που κρατούσε ο Creg. Τα λέτε που τα λέτε, ενημερωθείτε πρώτα.

Αληθεια, αυτο πως το ξερουμε οτι ισχυει;

Οτι δηλαδη αυτος ηταν ο λογος που δεν ξεκλειδωσε.

 

Οι ιταλοί τι ΦΠΑ έχουν και κοστίζει όσο έγραψα παραπάνω;

Εχουν 22% και στην Ελλαδα τα iPhone πωλουνται 30€ ακριβοτερα τα ακριβα μοντελα σε σχεση με την Ιταλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To iPhone X 64GB πιστευω θα βγει στα 1219€ ή 1229€ απο την στιγμη που στην Γερμανια βγηκε στα 1149€ και εδω ειναι συνηθως γυρω στα ~70€ παραπανω(υψηλοτερο ΦΠΑ κλπ).

Ναι συνηθως ετσι "καθονται " οι τιμες εδω.

Επειδη ειχες ρωτησει τι χρωμα θα παω για το silver εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To iPhone X 64GB πιστευω θα βγει στα 1219€ ή 1229€ απο την στιγμη που στην Γερμανια βγηκε στα 1149€ και εδω ειναι συνηθως γυρω στα ~70€ παραπανω(υψηλοτερο ΦΠΑ κλπ).

 

Θα συμβεί και κάτι άλλο χειρότερο. Επειδή βλέπω πως η παραγωγή του X δεν θα είναι μεγάλη, τα preorders θα εξαντληθούν σχεδόν αμέσως και ο χρόνος αναμονής θα είναι μεγάλος. Αυτό σημαίνει πως όπως και με το 7plus, θα βλέπουμε στις αρχές τρελές τιμές στα skroutzομάγαζα που θα φτάνουν κοντά στα 2000... Θυμίζω πως τον πρώτο μήνα που δεν υπήρχε πουθενά, το 7plus στα 128gb έφτανε στο skroutz κάπου στα 1600 ευρώ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια, αυτο πως το ξερουμε οτι ισχυει;

Οτι δηλαδη αυτος ηταν ο λογος που δεν ξεκλειδωσε.

 

Εχουν 22% και στην Ελλαδα τα iPhone πωλουνται 30€ ακριβοτερα στα ακριβα μοντελα σε σχεση με την Ιταλια.

Οπότε κοντά έπεσα, στην παρουσίαση αν την κάνεις Pause

 

https://youtu.be/yr8wiXapQ7I?t=57m37s

 

Θα δεις που λέει Your passsword is required to enable FaceID

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα  ειμαστε στο πρωτο κυμα χωρων  νομιζω για  πρωτη φορα ,αρα εχουμε ελπιδες για τελη Νοεμβριου  να το αποκτησουμε απο την Ελληνικη αγορα .

Γατακια. Και μετα λετε μας εχουν *εσμενους εδω στην Ελλαδα, τριτοκοσμικη χωρα και τετοια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αληθεια, αυτο πως το ξερουμε οτι ισχυει;

Οτι δηλαδη αυτος ηταν ο λογος που δεν ξεκλειδωσε.

 

 

Φαίνεται στην οθόνη του κινητού αν δεις το video. "Your passcode is required to enable face ID"

 

screen-shot-2017-09-12-at-2-26-50-pm.png

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...