Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Μιας και μιλάμε γενικά εδώ, το iPhone 7 Plus με το 8 Plus την ίδια οθόνη δεν έχουν; Μόνο το Χ δεν έχει νέα οθόνη;

 

Ναι, δεν ξέρω μόνο αν βελτίωσαν και άλλο το color accuracy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην εκτίθεσαι άλλο, κρίμα είναι! :P

 

Αλλος εκτιθεται:

Ποιες το αξίζουν δηλαδή? 

 

BTW τα πλεονεκτήματα των amoled έναντι των OLED, δεν έχουν να κάνουν με την ποιότητα της εικόνας... 

 

Η πραγματικοτητα ειναι αυτη που λεει και ο Neg:

 

Η οθόνη φίλτατε δεν είναι για τα σκουπίδια, αλλά δεν είναι σε καμία περίπτωση ανώτερη των OLED. 

 

Το iPhone X με την amoled οθονη εχει καλυτερη οθονη απο το iPhone 8 με την φθηνοτερη LCD οθονη που προσφερει υποδεεστερη εμπειρια χρησης.

Λογω κοστους, μονο στο ακριβο iPhone X θα προσφερει η apple την ανωτερη amoled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρωπίδες ακόμη και τώρα που το έχουμε αναλύσει 40 φορές ε? Δεν πειράζει, μη στο χαλάσουμε! :P

Tι ανελυσες?

Αλλαζει συσκευή γιατι δε λειτουργησε στη πρώτη.

Γιατι δεν εβαλε το "απαραιτητο passcode που ειναι η αιτία του ναυαγιου" στην πρώτη συσκευή,και αλλάζει συσκευη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος εκτιθεται:

Να ρωτήσω εγώ τώρα κάτι; Η διαφορά ανάμεσα στην AMOLED της Samsung και την OLED του iPhone πια είναι; Εννοώ ότι η μία ονομάζεται AMOLED και η άλλη OLED. Υπάρχει κάποια μεγάλη διαφορά ανάμεσα τους πέρα από την υλοποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι ανελυσες?

Αλλαζει συσκευή γιατι δε λειτουργησε στη πρώτη.

 

Δεν άλλαξε συσκευή, πάτησε το Lock Button και ξανα άναψε την οθόνη και του ζήτησε το PIN για να ενεργοποιηθεί το FaceID όπως γίνεται και στα iPhone μέχρι και σήμερα με το TouchID.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ τώρα κάτι; Η διαφορά ανάμεσα στην AMOLED της Samsung και την OLED του iPhone πια είναι; Εννοώ ότι η μία ονομάζεται AMOLED και η άλλη OLED. Υπάρχει κάποια μεγάλη διαφορά ανάμεσα τους πέρα από την υλοποίηση;

Amoled ειναι και του iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν ξέρω μόνο αν βελτίωσαν και άλλο το color accuracy.

 

παντως ετσι για την κουβεντα, η διαφορά που κάνει το true tone display είναι τρομερή! 

 

Αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω αν το έχει καποιο αλλο κινητό (android πχ) αλλα στο ipad που έχω δεν θέλω μετα να κοιτάξω το κινητό μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα για διάφορους λόγους δε μου αρέσει πολυ το Χ. Αλλα για το face id πρέπει να καταλάβουμε οτι η λογική του δεν είναι οπως το touch id ή το password, η λογική του είναι να σου παρέχει την ίδια ασφάλεια αλλα ταυτόχρονα να μην καταλαβαίνεις οτι είναι εκει. δλδ εσυ το μόνο που θα κάνεις είναι swipe to unlock. θεωρητικα θα είναι τοσο γρήγορο που θα είναι σαν να μην υπάρχει.

Ναι αλλα ποσο καλα δουλευει με κλιση? Οσο ειδα απο το video ο τυπος το φερνει μπροστα στο προσωπο του για να το ξεκλειδωσει. Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν συνηθιζω να κανω κατι τετοιο, ειδικα πχ. εξω στο δρομο η στο γραφειο, το εχω πανω στο τραπεζι και το χειριζομαι. Αντε να το δουμε λιγο καλυτερα να δουμε τι ψαρια πιανει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ τώρα κάτι; Η διαφορά ανάμεσα στην AMOLED της Samsung και την OLED του iPhone πια είναι; Εννοώ ότι η μία ονομάζεται AMOLED και η άλλη OLED. Υπάρχει κάποια μεγάλη διαφορά ανάμεσα τους πέρα από την υλοποίηση;

καμια απλα η samsung ονομασε την τεχνικη της amoled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εκτίθεσαι άλλο, κρίμα είναι! :P

Σε τι εκτιθομαι? 

 

Παντως κριμα, θα πρεπει να υποστεις για τον επομενο χρονο OLED οθονη. Ας ελπισουμε απο το επομενο μοντελο να επιστρεψει πισω στις τρομερες LCD με την απιστευτη γωνια θεασης XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ποσο καλα δουλευει με κλιση? Οσο ειδα απο το video ο τυπος το φερνει μπροστα στο προσωπο του για να το ξεκλειδωσει. Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν συνηθιζω να κανω κατι τετοιο, ειδικα πχ. εξω στο δρομο η στο γραφειο, το εχω πανω στο τραπεζι και το χειριζομαι. Αντε να το δουμε λιγο καλυτερα να δουμε τι ψαρια πιανει

Θα δείξει γιατί στο βίντεο που η τύπισα βγαίνει από την πισίνα, δείχνει το iPhone να το σκανάρει το πρόσωπο της ενώ είναι ξαπλωμένο στο πλακάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ετσι για την κουβεντα, η διαφορά που κάνει το true tone display είναι τρομερή! 

 

Αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω αν το έχει καποιο αλλο κινητό (android πχ) αλλα στο ipad που έχω δεν θέλω μετα να κοιτάξω το κινητό μου!!

Μόνο στα Pro δεν έχει true tone display;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...